Go to ...
Kredi Hesaplamasında Bilmeniz Gereken Hayati Kurallar


Kredi Hesaplamasında Bilmeniz Gereken Altın Kurallar- Hepimiz bir şekilde kredi çekiyoruz. Kredi hayatımızın vazgeçilmezlerinden. Bankacılık sistemlerinin değeri son çeyrek yüzyılda daha fazla arttı. Herkes bankalara borçlanıyor. Borcu olmayan kimse yoktur herhalde. Abi kardeşine bile borç para vermiyor. Durum böyle olunca da ister istemez bankanın ve kredinin değeri artıyor. Çünkü nefsimiz ev, araba, eşya, tatil vs. gibi ürünler istiyor.

KREDİ HESAPLAMASINDA BİLİNMESİ GEREKENLER ÖN BİLGİ

İşe gitmek için soğukta en az yarım saat otobüs bekleme olayı belli bir şeyden sonra artık yeter sözünü de beraberinde getiriyor. Çünkü artık araba almanın zamanı geliyor. Aynı bu şekilde kredi bağımlısı oluyoruz. Günde binlerce kredi başvurusunda bulunuluyor. Lakin bunu yaparken bilinçsizce davranıyoruz. Kredi çekerken nelere dikkat etmeliyiz? sorusunu kaç kişi soruyor acaba? İşte bugün bu sorunun cevabını ziyadesiyle sizlere sunmaya çalışacağız.

Sizlerde kredi başvurularınızı bu kurallara göre şekillendirebilirsiniz. Aşağıda bu durumu maddeler halinde sunacağız. eker teker inceleyerek nelere dikkat edilmesini öğrenebilirsiniz.

KREDİ SİCİLİ

Değerli dostlarımız kolay kredinin olmazsa olmazlarından birisi de temiz bir krediye sahip olmanız gerekitğidir. Kredi sicili bir çok insanın kredi çekebilmesinde büyük bir engeldir. Sicili bozulan bir kişi Kara Listeye eklenir ve 5 yıl süresince hiç bir bankadan kredi alamaz. Umarım ki sizlerin böyle bir durumu yoktur. Eğer varsa kredi için 5 yıl beklemeniz gerekecek. Bu sıkıntı bende yok diyorsanız hadi bir sonraki maddeye geçelim.

KREDİ NOTU

Kredi siciliniz temiz ise, şimdide sırada kredi notunuz var. Kredi notunuzu muhakkak öğrenin. Kredi notu bir insanın kredi çekip çekemeyeceğini belirleyen bir nottur. Bankaya olan diğer kredi ve kredi kartı borçlarınızı zamanında ödüyorsanız bu not yüksek olacaktır. Yüksek kredi notuna sahip olan insanlar düşük faizli kredi alabilirler. Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim? konulu yazımızı inceleyebilir ve sizlerde kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz.

KARŞILAŞTIRMASI

Bankaları teker teker ele alın. bu sizin en fazla yarım saatinizi alır. En uygun faiz oranını bulmaya çalışın. Bunun için en uygun bankaları aralarından ayıklayın. Bu sizi ciddi manada karlı duruma geçirecektir. Elinizde en az 3 tane banka kalsın. Alternatif her zaman iyidir.

KREDİ HESAPLAMASINDAKİ YILLIK MALİYET ORANI

Kredi alırken sadece faiz oranına aldanmayın. Bundan dolayı da elinizde en az 3 alternatif olsun demiştir. Çünkü bazı bankalar uyanıklık yapıp faiz oranını düşük gösterip diğer giderleri yüksek gösteriyorlar. Sıkı durum. Şimdi size bir altın kural söylüyoruz. Kredi çekerken ekspertiz ücreti, kredi tahsisi ücreti vs. incelemeniz gerekir. Bunun için de kredinin yıllık maliyet oranına bakmanız gerekir. Bu oran size en karlı kredi çekmenize olanak tanır. Kredi hesaplamasında hayati öneme sahiptir.

KREDİ HESAPLAMASINDA GELİR DURUMU

kredi verilmesinde ki en önemli hususlardan bir tanesi de gelir belgesidir. İhtiyaç kredilerinde gelirinizin %60’ı sizin aylık ödeyebileceğiniz kredi miktarını verirken, konut kredilerinde gelirinizin yarısı taksit miktarınızı size verir. Bundan dolayı da yüksek kredi için sadece maaş bordronuzu sunmayın. Varsa  ek gelirleriniz bunları da sunun. Yada evde eşiniz ve çocuğunuz çalışıyorsa özellikle konut kredilerinde bunlarında maaş bordrosunu sunun.

VADE SAYISI

Bilmeniz gereken bir diğer husus ise vade sayısıdır. İhtiyaç kredilerinde vade sayısı 36 aydan 48 aya çıkarıldı. Yani vade sayısı arttıkça alabileceğiniz kredi miktarınızda artmaktadır. Kredi çekerken buna özellikle dikkat edin. Ayrıca kredi hesaplaması yaparken de ödeyebileceğiniz oranlarda gerçekleştirmeye çalışın. İleride zorlanmamanız için bu duruma dikkat etmeniz gerekir.

Sevgili okurlarımız, kredi hesaplamasında saydığımız bu kurallar hayati önem taşıyor. Lütfen altın niteliğindeki kuralları dikkate alın. Göreceksiniz ki kredi olaylarında çok çok karlı çıkacaksınız. Bizden şimdilik bu kadar. Yeni bir yazıda buluşmak dileğiyle.

RİCA ETSEM BU YAZIYI SOSYAL PAYLAŞIM PLATFORMLARI İLE BEĞENEREK, ARKADAŞLARINIZIN DA GÖRMESİNİ SAĞLAYABİLİR MİSİNİZ?

Emekli maaşımın kaç katı kredi alırım alabilirim

 

 

 

Tags: , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - kredi notu

2017 Halkbank Öğretmenler Gününe Özel Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Halkbank Öğretmenler Günü Kredi Kampanyası, Hesaplı ve Uygun İhtiyaç Kredisi, Tahsis Ücretsiz Kredi Fırsatı – Yine kasım ayına girmiş olduk. Bu ay içerisinde öğretmenlerimizin için çok özel bir gün var. Bu açıdan ben şimdiden tüm öğretmenlerimizin; “Öğretmenler Gününü” kutluyorum. Alışveriş mağazalarında, şimdiden kampanyalar olmaya başladı. Ama herkesin ortak problemi, maddi sıkıntılar. Ayrıca ihtiyaçlarda söz konusu.

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin