Go to ...
Kredi borcumu yatırdım kredi notum ne zaman yükselir


Kredi notum ne zaman yükselir? Kredi kartı borcumu yatırdım kredi notum ne zaman yükseltilir- Değerli okurlarımız bu gün oldukça fazla merak edilen br konuya açıklık getirme adına bu yazıyı derliyoruz. Kredi borcu hemen hemen herkesin vardır. Ama ekonomik hayatımızı asıl belirleyen unsur kredi notu oluyor. Bir bakıyorsunuz iyi konumdayken bir ay sonra az riskli konuma düşüveriyor. Ne oluyor da böyle oluyor? İşte bu ve daha fazla sorunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

KREDİ BORCUMU YATIRDIM KREDİ NOTUM NE ZAMAN YÜKSELİR? GENEL AÇIKLAMA

Bugün sizler için açıklık getireceğimiz konumuz Kredi borcumu yatırdım kredi notum ne zaman yükselir? olacak. Bir çok insan aynı soru ve sorun ile geliyor. Banka borçlarımı yatırdım ama halen kredi notum yükselmedi daha ne yapmalıyım gibisinden yüzlerce şikayet. Kredi notunu çıkarmışlar bankalar bir kere. Saçma mı saçma ama kural böyle. Kredi notunuz düşükse ufacık bile kredi alamazsınız. Hatta durumunuza göre kredi kartı bile vermezler. Dilerseniz şimdide bu yazının detaylarına inelim.

KREDİ NOTUMUN YÜKSEK OLMASI BENİM NE İŞİME YARAYACAK?

Kredi notum yüksek olsa ne olur? Düşük olsa ne olur?… bana fark etmez diyenler olayın vahametini henüz kavrayamadıklarından boş sözler söylüyor olabilirler ama kredi sicili diye bir unsur vardır. Dolayısıyla Kredi notunuzun gidişatına göre gerekli adımları yaparak önlemler alarak kredi sicilinzi koruyabilirsiniz. Kapitalist bir dünyada yaşıyoruz. Kimsede kusura bakmasın da Mandıra Filozofu gibi de bir yaşam sürmüyoruz. Para olmadan hiç bir ihtiyacımızı karşılayamıyoruz. Dolayısıyla sizlerde bir gün kredi çekecek yada kredi kartı alacaksınız. Ayrıca kredi notunuzun yüksel olması talep ettiğiniz krediye kolay ulaşabilme ve düşük faiz ile alabilme imkanıda sunmaktadır.

KREDİ NOTUM NASIL VE NE ZAMAN YÜKSELECEK? 

Değerli okurlarımız, kredi notunuz findeks tarafından belirlenirken, bankasal işlemlerinize bakılmaktadır. Kredi kartı borcunuzu zamanında ödediniz mi? Yine buna paralel olarak kredi borcunuz da gecikme yaptınız mı? Anlayacağınız bankacılık işlemlerinizi kullanma sıklığınıza ve borcunuza sadık olup olmadığınıza bakılarak sizlere bir puan verilmektedir. Bundan dolayı da kredi notunuzun yükselmesini istiyorsanız kredi kartı ve kredi borçlarınızı zamanında ve gününde yatırmanız şart.

Ardından kredi kartlarınızı teke indirin. Bunun da limitini düşük seviyelere çekin. Aylık yaptığınız harcamaları ödeyebileceğiniz düzeyde olsun. Böylece kredi kartınızı her ay rahatlıkla ödeyebilirsiniz. Bu yöntem kredi notunuzun yükselmesine yardımcı olacaktır. Bunun dışında eğer varsa başka borçlarınız onları da ödeyin. Böylece kredi notunuzda 3-5 ay içerisinde ciddi bir değişiklik yaşayacaksınız. Kredi notunuzu arttırmanın bir diğer yolu ise oldukça düşük limitli bir kredi çekin ve uzun vadeye yayın.

Bu sayede kendinizi zorlamadan ufak ödemeleri zamanında yapacağınızdan oldukça olumlu bir katkısı olacaktır. Fatura ödemelerinizi internet bankacılığınız ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu ve buna benzer günlük parasal işlemlerinizi de bankalardan gerçekleştirebilirsiniz. EFT, Havale gibi. Saydığımız maddelere uyarsanız kısa zamanda kredi notunuz yükselişe geçecektir.

KIRMIZI KALEM YEDİM. KREDİ NOTUM NE ZAMAN YÜKSELİR VE KREDİ ÇEKEBİLİR MİYİM?

Kredi borcumu yatırdım ama kırmızı kalem de yedim. Bu durum da ne olacak? Eskisi gibi kredi çekebilecek miyim? Kredi notum eskisi gibi nasıl yükselir? gibi bir çok sorunuzun olduğunu biliyoruz. Böyle durumlarda mantıklı ve akıllı davranmak gerekiyor. Bakınız kendi ağzınızla diyorsunuz ki kredi borcumu yatırdım ama kırmızı kalem yedim diye. Kredi borcunuzu 3 ay ödemezseniz kırmızı kalem yeyip kara listeye eklenirsiniz. Bankada öyle yada böyle haciz ile alacağını tahsil eder. Burada zararlı çıkan siz olursunuz.

Madem ki sonunda kredi borcunuzu ödüyorsanız o halde kredi sicilinizi niye bozduruyorsunuz ki? Gerekirse eş dost borç alıp bu borcunuzu ödemeniz gerekiyor. Yada baktınız işler kötü gidiyor o zamanda kredinizi tekrardan yapılandırabilirsiniz. Kırmızı kalem yiyenler 5 yıl boyunca ne kredi çekebilirler ne de kredi kartı alabilirler. 5 yılın sonunda da kredi notunuzu yükseltmekle geçirmeniz gerekiyor. Bu süre nereden bakarsanız 6-7 yılı buluyor.

Sevgili okurlarımız, bir yazımızın daha sonuna gelmiş olduk. Yukarıda belirttiğimiz hususlara ve maddelere uyarak kredi notunuza şekil verebilirsiniz. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız konu başlıklarımızı da incelemeyi unutmayınız.

Kredi notu nasıl hesaplanır

Kredi notum düşük nasıl kredi çekebilirim

Kredi Notu Hakkında bilmeniz gereken önemli maddeler

Senet ile borç para veren firmalar

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

 

 

Etiketler:, , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin