Go to ...
Kredi borcumu yatırdım kredi notum ne zaman yükselir


Kredi notum ne zaman ? Kredi kartı borcumu yatırdım kredi notum ne zaman yükseltilir- Değerli okurlarımız bu gün oldukça fazla merak edilen br konuya açıklık getirme adına bu yazıyı derliyoruz. Kredi borcu hemen hemen herkesin vardır. Ama ekonomik hayatımızı asıl belirleyen unsur kredi notu oluyor. Bir bakıyorsunuz iyi konumdayken bir ay sonra az riskli konuma düşüveriyor. Ne oluyor da böyle oluyor? İşte bu ve daha fazla sorunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

KREDİ BORCUMU YATIRDIM KREDİ NOTUM NE ZAMAN YÜKSELİR? GENEL AÇIKLAMA

Bugün sizler için açıklık getireceğimiz konumuz  yatırdım kredi notum ne zaman yükselir? olacak. Bir çok insan aynı soru ve sorun ile geliyor. Banka borçlarımı yatırdım ama halen kredi notum yükselmedi daha ne yapmalıyım gibisinden yüzlerce şikayet. Kredi notunu çıkarmışlar bankalar bir kere. Saçma mı saçma ama böyle. Kredi notunuz düşükse ufacık bile kredi alamazsınız. Hatta durumunuza göre kredi kartı bile vermezler. Dilerseniz şimdide bu yazının detaylarına inelim.

KREDİ NOTUMUN YÜKSEK OLMASI BENİM NE İŞİME YARAYACAK?

Kredi notum yüksek olsa ne olur? Düşük olsa ne olur?… bana fark etmez diyenler olayın vahametini henüz kavrayamadıklarından boş sözler söylüyor olabilirler ama kredi diye bir unsur vardır. Dolayısıyla Kredi notunuzun gidişatına göre gerekli adımları yaparak önlemler alarak kredi sicilinzi koruyabilirsiniz. Kapitalist bir dünyada yaşıyoruz. Kimsede kusura bakmasın da Mandıra Filozofu gibi de bir yaşam sürmüyoruz. Para olmadan hiç bir ihtiyacımızı karşılayamıyoruz. Dolayısıyla sizlerde bir gün kredi çekecek yada kredi kartı alacaksınız. Ayrıca kredi notunuzun yüksel olması talep ettiğiniz krediye kolay ulaşabilme ve düşük faiz ile alabilme imkanıda sunmaktadır.

KREDİ NOTUM NASIL VE NE ZAMAN YÜKSELECEK? 

Değerli okurlarımız, kredi notunuz findeks tarafından belirlenirken, bankasal işlemlerinize bakılmaktadır. Kredi kartı borcunuzu zamanında ödediniz mi? Yine buna paralel olarak kredi borcunuz da gecikme yaptınız mı? Anlayacağınız bankacılık işlemlerinizi kullanma sıklığınıza ve borcunuza sadık olup olmadığınıza bakılarak sizlere bir puan verilmektedir. Bundan dolayı da kredi notunuzun yükselmesini istiyorsanız kredi kartı ve kredi borçlarınızı zamanında ve gününde yatırmanız şart.

Ardından kredi kartlarınızı teke indirin. Bunun da limitini düşük seviyelere çekin. Aylık yaptığınız harcamaları ödeyebileceğiniz düzeyde olsun. Böylece kredi kartınızı her ay rahatlıkla ödeyebilirsiniz. Bu yöntem kredi notunuzun yükselmesine yardımcı olacaktır. Bunun dışında eğer varsa başka borçlarınız onları da ödeyin. Böylece kredi notunuzda 3-5 ay içerisinde ciddi bir değişiklik yaşayacaksınız. Kredi notunuzu arttırmanın bir diğer yolu ise oldukça düşük limitli bir kredi çekin ve uzun vadeye yayın.

Bu sayede kendinizi zorlamadan ufak ödemeleri zamanında yapacağınızdan oldukça olumlu bir katkısı olacaktır. Fatura ödemelerinizi internet bankacılığınız ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu ve buna benzer günlük parasal işlemlerinizi de bankalardan gerçekleştirebilirsiniz. , Havale gibi. Saydığımız maddelere uyarsanız kısa zamanda kredi notunuz yükselişe geçecektir.

KIRMIZI KALEM YEDİM. KREDİ NOTUM NE ZAMAN YÜKSELİR VE KREDİ ÇEKEBİLİR MİYİM?

Kredi borcumu yatırdım ama kırmızı kalem de yedim. Bu durum da ne olacak? Eskisi gibi kredi çekebilecek miyim? Kredi notum eskisi gibi nasıl yükselir? gibi bir çok sorunuzun olduğunu biliyoruz. Böyle durumlarda mantıklı ve akıllı davranmak gerekiyor. Bakınız kendi ağzınızla diyorsunuz ki kredi borcumu yatırdım ama kırmızı kalem yedim diye. Kredi borcunuzu 3 ay ödemezseniz kırmızı kalem yeyip kara listeye eklenirsiniz. Bankada öyle yada böyle haciz ile alacağını tahsil eder. Burada zararlı çıkan siz olursunuz.

Madem ki sonunda kredi borcunuzu ödüyorsanız o halde kredi sicilinizi niye bozduruyorsunuz ki? Gerekirse eş dost borç alıp bu borcunuzu ödemeniz gerekiyor. Yada baktınız işler kötü gidiyor o zamanda kredinizi tekrardan yapılandırabilirsiniz. Kırmızı kalem yiyenler 5 yıl boyunca ne kredi çekebilirler ne de kredi kartı alabilirler. 5 yılın sonunda da kredi notunuzu yükseltmekle geçirmeniz gerekiyor. Bu süre nereden bakarsanız 6-7 yılı buluyor.

Sevgili okurlarımız, bir yazımızın daha sonuna gelmiş olduk. Yukarıda belirttiğimiz hususlara ve maddelere uyarak kredi notunuza şekil verebilirsiniz. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız konu başlıklarımızı da incelemeyi unutmayınız.

Kredi notu nasıl hesaplanır

Kredi notum düşük nasıl kredi çekebilirim

Kredi Notu Hakkında bilmeniz gereken önemli maddeler

Senet ile borç para veren firmalar

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

 

 

Tags: , , , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - kredi notu

2017 Halkbank Öğretmenler Gününe Özel Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Halkbank Öğretmenler Günü Kredi Kampanyası, Hesaplı ve Uygun İhtiyaç Kredisi, Tahsis Ücretsiz Kredi Fırsatı – Yine kasım ayına girmiş olduk. Bu ay içerisinde öğretmenlerimizin için çok özel bir gün var. Bu açıdan ben şimdiden tüm öğretmenlerimizin; “Öğretmenler Gününü” kutluyorum. Alışveriş mağazalarında, şimdiden kampanyalar olmaya başladı. Ama herkesin ortak problemi, maddi sıkıntılar. Ayrıca ihtiyaçlarda söz konusu.

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin