Go to ...
Kredi Başvurusunda Kredi Notum 0 Sıfır Çıktı Ne Demek?


Findeks kredi notu 0 ne demek? kredi notu sıfır, kredi notu sıfır olan- Yine özel bir kredi notu haberi ile karşınızdayız. Malumunuz kredi almak isteyenlerin bankaya sunması gereken çok önemli şartlar vardır. Bu şartları teker teker sıralayacak olursak; düzenli bir gelirinizin olması ve bunu belgelendiriyor olmanız, Kredi sicilinizin temiz olması ve kredi notunuzun iyi bir seviyede olması. Bu şartları taşıyanlar kredi alabiliyorlar. Tabi bir çok kişi kredi notu faktörüne takılı veriyorlar.

KREDİ NOTU SIFIR ÖN AÇIKLAMA

Bankaya gittiklerinde kredi notunun düşük olduğunu öğreniyorlar. Kendilerince önlem alıp kredi notunu yükseltiyorlar. Lakin birde kredi notu sıfır olanlar var. Bu kişileri bizler 2 gruba ayırarak silere aktarmayı düşünüyoruz. Çünkü iki farklı şelikde kredi notu sıfır sayılıyor. Bunları sizler ile paylaşıp neler yapmanız gerektiğini açıklamaya çalışacağız. Hazırsanız nedenlere hep beraber inelim. Sizlerde hangi gruptaysanız o bölüme yoğunlaşmaya çalışın.

KREDİ SİCİLİNDEN DOLAYI KREDİ NOTU SIFIR OLANLAR

Bu kesimde milyonlarca kişinin olduğunu söylemek gerekiyor. Kimisi bilinçsizce harcamanın kurbanı kimisi de ekonominin kötü gidişatından bu listede. Kredi kartını alıp har vurup harman savuranlar ekstre zamanı borçlarını ödeyemiyorlar. Aynı şekilde kredi çekenlerin de işleri rayında gitmeyince borçlarını ödeyemiyorlar. 3 ay boyunca bankaya olan borçlar ödenemeyince de doğal oalrak hukuki süreç başlatıyor banka ve kırmızı kalem yemiş oluyorsunuz.

Kredi notunuz sıfıra iniyor. İcralık ve hacizlik oluyorsunuz. Bu durumda da Merkez bankası gel biraz benim misafirim ol diyor. Sizi 5 yıl boyunca kara listesine ekliyor. 5 yıl bu listeden çıkamıyorsunuz ve kredi de çekemiyorsunuz. Çinki kara listedesiniz. Kredi sicilinizi bozdunuz. Bitkisel hayat girdi hemde uzunca bir süre. Kredi notunuzda sıfırlara iniyor. Borcunuzu ödediğiniz takdirde 5 yılın sonun da bu listeden çıkıyorsunuz. en 6 ay kadar da kredi notunuzu yükseltmekle uğraşıyorsunuz. Ancak kredi notunuz sıfır olmaktan kurtuluyor.

BANKACILIK İŞLEMLERİNİ DAHA ÖNCE KULLANMAYANLAR

Kredi notu sıfır olanların bör bölümü de bu gruğta yer alıyor. Daha önce bankadan hesap açtırmamış, kredi kartı kullanmamış ve olmayan, ek hesabı olmayan, nakit avansı olmayan, çek kullanmamış kişilerin kredi notu da sıfır oluyor. Çünkü kredi notu hesaplanamıyor. Findeks kredi notunuzu hesaplayabilmek için bankasal işlemlerinize bakar. Kredi ve kredi kartınızı zamanında ödüyor musunuz? Bankacılık işlemlerini ne sıklıkla kullanıyorsunuz? bu tip işlemlere bakar.

Ortada haliyle değerlendirilecek bir durum olmadığı zaman da kredi notu sıfır olarak kabul ediliyor. Peki bu durumdan nasıl çıkılır? Ne yapılması gerekir? Kredi notunun hesaplanması adına neler yapılmalıdır? sorularınız olduğunu biliyoruz. Şimdide onları yanıtlayalım.

KREDİ NOTU SIFIR DURUMUNDAN KURTULMAK İÇİN NELER YAPILMALIDIR?

Burada yapacağınız şey çok basit. Bir hesap açtırın ve üç beş kuruş bir şeyler yatırın. Sonrada vakit kaybetmeden kredi kartı talebinde bulunun. Aman limitinin çok yüksek olmamasına dikkat edin. Düşük limit sizin yararınıza olacaktır. Aylık Bin liralık alış veriş yapıyorsanız bunu elinizden geldiği kadar kredi kartınız ile yapın. Herkes kendi bütçesine göre yapabilir. Sonrada bankadan size gelen ekstre dönemlerinde ise bunu geciktirmeden zamanında yatırın.

Düzenli kredi kartı ödemesi yapan kişileri findeks çok sever. Ödemelerinizi alışkanlık haline getirin ve geciktirmeyin. Daha sonra ek hesap açabilirsiniz. Ek hesap için cebinizden bir para çıkmaz. En azından bir çok banka para almaz. Burada adınıza 2 -3 bin lira kadar bir para tanımlarlar. Sizlerde ihtiyaç duyduğunuzda buradan 30 güne kadar borç alırsınız. Ödemesini de faizli yaparsınız. Sizlerde 100 – 200 tl bir günlüğüne çekebilirsiniz.Faizi de 1 TL olur.

İhtiyacınız yok ama kredi notunuzu artırmaya çalışıyoruz. bir kaç ay böyle deneyin. Kredi kartı nakit avans özelliğini de kullanabilirsiniz. bir günlüğüne 100 tl alın ve 101 tl belki daha da az ödeyin. EFT ve havale yapmaya çalışın. Otomatik ödeme talimatı verin. Kısa sürede kredi notunuz yükselişe geçecektir. Kredi notunuz arttığı zamanda bin lira gibi bir kredi çekin bunu da uzun vadeye yayın. Düzenli aylık 50 tl ödeyerek kredi notunuzu tavanlara çıkarabilirsiniz.

Bu işlem kredi notunuzu müthiş derecede artıracaktır. Sonrasında isterseniz aldığınız bin lirayı geri ödersiniz. Böylece bir yazının daha sonuna gelmiş olduk. Faydalı ve istifadeli bir yazı olduğu kanaati taşıyorum. Aynı bu şekilde kredi haberleri için bizi takip etmeye devam edin. Ayrıca aşağıdaki konu galerimiz de sizleri bekliyor.

RİCA ETSEM FACBOOK İLE BEĞENEBİLİR MİSİN?

Findeks Kredi Notunu Öğrenmek Ücretli Mi? Ne Kadar?

Bankaların Kredi Onayı Vermeme Nedenleri Nelerdir?

Kredi Kartı Blokesi Nasıl Açılır? Kaç Günde Kalkar?

 

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin