Kredi Alma Sorunu Yaşayan Vatandaşalar Dikkat

Kredi Alma Sorunu Yaşayan Vatandaşalar Dikkat- Ekonomi ve kredi bilgilerini sizler için tarafsız, güncel ve doğru bilgiler ile sunmaya devam ediyoruz. Ayrıca en fazla merak ettiğiniz ve en fazla sorguladığınız soruları da sizler için derlemeye çalışıyoruz. Bugünde yine özel bir yazı ile karşınızdayız. Malumunuz para dünyadaki en büyük alım gücünü oluşturuyor. Bizlerde ihtiyaçlarımız için herkesin yaptığı gibi para bulma yolu olarak bankaları tercih ediyoruz.

KREDİ ALMA SORUNU YAŞAYANLAR GENEL BİLGİ

Günde binlerce kredi başvurusu gerçekleştiriliyor. Bunların bir çoğu çeşitli nedenlerden dolayı reddediliyor. Tabi durumda neye uğradığını anlayamayan ne yapacağını da tam olarak bilemiyorlar. Bizlerde bu yazı ile bankalar neden kredi vermiyor bu sorunları dile getireceğiz. Ardından ise ne gibi önlemler alabilirsiniz bunları belirteceğiz. Som olarak da alternatif para bulma yolları ile yazımızı tamamlayacağız.

BANKADAN NEDEN KREDİ ALINAMAZ?

Bankalar kredi verirken öncelikle gelir belgesi şartı arar. Sizinde düzenli bir gelir belgenizin olması şart. Bunun dışında ise Kredi Notunuzun yüksek olması şartını arar. Yani iyi bir kredi notuna sahip olmanız gerekiyor. Bu iki şart olmazsa olmazlardandır. Ayrıca Kredi sicilinizin de iyi olması gerekir. Kara listede falan olmamanız gerekir. Bu kriterlere gör kredi alıp alamayacağınız belirlenir. Bu 3 koşul sizin ekonomik geleceğinizi belirler.

KREDİ ALABİLMEK İÇİN ÖNÜMDEKİ ENGELLERİ NASIL KALDIRABİLİRİM?

Kredi notu engelini oradan kaldırmak herhalde 3 – 5 ayınızı alabilir ama yapılacak işlemler basittir. Kredi notları sizlerin durum ve davranışlarınıza göre şekillenir. Bundan dolayı da kredi notunuzu arrtırabileceğiniz gibi düşüre de bilirsiniz. Unutmayınız ki gelir belgeniz olsa bile kredi notunuz düşükse kredi çekemezsiniz. Ayrıca kredi notunuz yüksek ise düşük faizli kredi alabilirsiniz. Bankalar kendine sadık olan müşterileri çok severler.

borcunu zamanında ödediğinizde ve bunu da standarda bağladığınızda kredi notunuz %30 oranında artacaktır. Ayrıca bu süre zarfında kesinlikle sürekli kredi başvurusunda bulunmayınız. Buda kredi notunuzu %10 oranında düşürecektir. Bankayı günlük iş ve işlemlerinizde sıklıkla kullanınız. Eft, Havale, fatura vb. ödemelerinizi bankadan gerçekleştiriniz. Bu sayede kredi notunuz artacaktır.

Kredi notunuz iyi ama gelirinizi belgelendiremiyorsanız, o halde gayrimenkullerinizi teminat olarak göstere bilirsiniz. Bu sayede de Göstermiş olduğunuz evinizin değerinin %50’sine kadar kredi çekebilirsiniz. Yada Kefil de gösterebilirsiniz. Yalnız kefil olarak göstereceğiniz kişinin kredi notunun iyi olması, gelirinin ise sizin kredi talebini karşılaması gerekir.

ALTERNATİF PARA BULMA YOLLARI

Acil para için yollardan birisi senet ile para almaktır. Senet derken de tefecilerden bahsetmiyorum. Bunun da altını çizmek isterim. Büyük şehirlerde neredeyse kurumsallaşmış ve senet ile para veren finans kuruluşları oluyor. Buraları tercih edebilirsiniz. Tabi şart ve koşullarını iyi değerlendirmenizi öneririz. Sizlerde evinizde fazladan duran lcd led tv lerinizi, notebook ve akıllı telefonlarınızı sahibinden.com ve letgo gibi platformlarda değerinin altında bir rakama bırakabilir ve böylece hızlıca bir para akışı da sağlayabilirsiniz.

Sizlerinde elinizde alacaklarınızdan dolayı uzun vadeli bir çek olabilir. Ama size de acil para lazım. Bu durum da her şehirde olduğu gibi sizle de kendi şehrinizdeki şirketlerine başvuruda bulunabilirsiniz. Elinizdeki çeki veya seneti bu şirkete verirsiniz. Şirkette belli bir komisyon karşılığında sizlere bu çeki kırdırır. Akraba ve arkadaşlardan da para alabilirsiniz.

DİKKAT!!!

Sevgili okurlarımız, bankalar kredi vermedi ve alternatif yolları denediniz. Lakin karşınıza dolandırıcılar da çıkabilir. Biz sizin yerinize kredi çekiyoruz; tarzındaki dolandırıcılara kanmayın. Kimse kimsenin yerine kredi başvurusu yapamaz. Ayrıca banka ve PTT gibi kredi veren yerlere kimse aracılık yapamaz. Senet ile kredi alacaksanız da imza attığınız metni iyice okuyunuz. Her zaman kendinizi güvence altına alınız. Unutmayınız ki; insanların açık yanlarından nemalanan bir çok sahtekar ve dolandırıcı var.

Böylece bir yazının daha sonuna gelmiş olduk. Öyle umuyorum ki bu yazı sizler için faydaki bir yazı olacaktır. Ziyadesiyle yararlanacağınıza inanıyorum. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız konu başlıklarımızı da inceleyebilirsiniz. Bir sonraki kredi ve ekonomi haberinde buluşmak dileğiyle…

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK İLE BEĞENİP, PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

İş kurana 50 bin tl karşılıksız kredi

Halkbank franchising destek paketi

QNB Finansbank KOBİ’lere Özel Paketler

Halkbank Teknoloji, AR-Ge, İnovasyon Destek Paketi Özellikleri

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.