Go to ...
KOBİ’ler için 2017 yılı 50 bin lira sıfır faizli KOSGEB kredileri için son günler


2017 KOSGEB sıfır 50.000 TL KOBİ kredisi başvurusu, sıfır faizli işletme işletme kredisi - KOBİ demek omuzlarında çok büyük bir yük taşıyorsun  demek. KOBİ kolay olunmuyor. Emek gerektiriyor, bilgi gerektiriyor ve deneyim gerektiriyor. KOBİ’ler bir ülkenin ekonomisini oluşturan en temel yapı taşıdır. Bu açıdan üstlendikleri görevin bilincindedirler. Duruma göre kimisinde 10 kişiden az, kimisinde de 250 kişiden az kişi çalışır. Emek üretir.

KOBİLER SÜREKLİ GELİŞİM İÇERİSİNDEDİR

Her ay 100 personelin maaşını yatırmak kolay değildir. Her ay sigorta yatırmak kolay değildir. Vergileri zamanında ödemek kolay değildir. Bununla da yetinilmez. Çünkü KOBİ’ler sürekli büyüme hedefindedirler. KOBİ büyüdü mü ülke de büyür. KOBİ gelişti mi ülke de gelişir. Yerinde sayan KOBİ olmaz. Sürekli işlere gireceksin. Sürekli yenisini üreteceksiniz. Bununla da yetinmeyecek her yeniliği kendi işletmene entegre edeceksin. Altyapısını teknolojik araçlar ile yenileyeceksin.

BÜYÜYÜN ÜLKE İÇİN BÜYÜYEN KOBİ, BÜYÜYE KOBİ İÇİN MADDİ DESTEK

Ülkemiz de özellikle de KOSGEB ile birlikte KOBİlere çok büyük önem atfedilmeye başlandı. Çünkü bir ülkenin büyüyebilmesi için ekonomisinin de büyümesi şarttır. Ekonomiyi de etkileyecek en önemli faktör sağlam işletmelerdir. Yani KOBİ’lerdir. KOBİ’ler yukarıda saydığım gelişimlerini tamamlamaları için maddi desteğe ihtiyaç duyar. iki kere iki dörttür. Bu bu kadar basit bir olgudur. KOBİ destek göremezse kapanmaya mahkumdur. Bir Kobinin ülke ekonomisinin de küçüleceği anlamına gelir.

KOBİLERİN EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ KOSGEB İYİ Kİ VAR

Tüm KOBİ’ler yararlanamasa da iyi ki KOSGEB var diyoruz. Çünkü küçük ve orta büyük işletmelerin sıkıntılarını bilen ve çözüm için çalışmalar yapan başka bir kurum yok. Tabi burada akademik çalışmalardan bahsetmiyorum. Bizlere somut veri lazım. Makinelerin yenilenmesi lazım, bu kaçınılmaz deyip bir milyon liraya kadar kredi imkanı sunan da KOSGEB, hibe krediler verenlerde KOSGEB. Kim ne derse desin. Ben iyi ki KOSGEB var diyenlerdenim. Zira çok güzel projeler üretiyorlar.

KOSGEB İLE KOBİLERE RAHAT BİR NEFES ALMA ŞANSI GELİYOR

Deminde belirttiğim gibi KOSGEB’de onlarca proje var. Bundan da yararlanan binlerce insan var. Maddi desteğe kavuşan KOBİ’lerde rahat bir nefes alıyor. Bu sıralarda çok güzel bir maddi destek kampanyası var. Tüm Kobilerin mutlaka değerlendirmesi gereken çok özel bir kredi faiz desteği. Yazımızın devamında sıfır faizli 50 bin lira kredi kampanyasından söz edeceğiz. Hadi hep beraber bakalım;

2017 KOSGEB’TEN KOBİ’LERE 50 BİN LİRA SIFIR FAİZLİ KREDİ İMKANI

Çok özel bir kredi projesi ile karşınızdayız. Duyan KOBİ’lerin yüzünü gülümsetiyor. Zira KOSGEB sayesinde alabileceğiniz üst sınırı 50 bin lira olan krediyi cebe indirebiliyor KOBİ’ler. Faiz de uygulanmıyor. Yani sıfır faiz ile bu parayı alıyorsunuz. Normalde bu parayı bankadan almış olsanız ortalama olarak 18 bin lirada faiz ödemeniz gerekecektir. Şimdi faiz yok. Hemde aldığınız krediyi ilk yıl yani ilk 12 ay boyunca taksitlerini ödemiyorsunuz. bir yıl sizi sıkmıyorlar.

Kredi vadesi toplam 36 aydır. Kalan vadeleri ise üç ayda bir eşit taksitler ile ödeyebiliyorsunuz. Çıtır çıtır 5 bin liraya krediye kavuşuyorsunuz. Krediniz onaylandıktan sonra anlaşmalı 9 bankadan alabiliyorsunuz. Bu krediden gelecek olan kredi faizini de KOSGEB ödüyor. Bir nevi kredi faiz desteği de diyebiliriz. Ayrıca ilk 12 ay ödeme yapmıyorsunuz. Al bankaya yatır faizinden yada kar payından yararlanma işine girebilirsiniz. Kaçırılmayacak bir fırsat.

KOBİ’LER KREDİ GARANTİ FONU () DESTEĞİ ALABİLECEKLER

Ayrıca bankalar kredi alabilmeniz için teminatta görmek istiyorlar ya. Şimdi yapılan protokol ile bulamayanlar yine banka aracılığı ile Kredi Fonu’na başvuruları gerçekleştirebilirler. Zira KGF alacağınız kredi için kefalet sağlayacaktır. Bunun dışında teminat sıkıntısı çeken KOBİ’lere bankalar tarafında daha da olumlu davranılması ve değerlendirilmesi hususunda da yönlendirme yapılmıştır.

FAİZSİZ 50 BİN LİRA HANGİ BANKALARDAN ALINABİLECEK?

Deminde belirttiğim gibi 9 banka ile anlaşma yapılmış. Sizlerin de başvurusu onay alırsa bu bankalara giderek kredinizi alabilirsiniz. Peki bu bankalar hangisi onuda hemen sayalım;

 1. AKBANK
 2. ZİRAAT BANKASI
 3. DENİZBANK
 4. YAPI KREDİ BANKASI
 5. QNB FİNANSBANK
 6. VAKIFBANK
 7. GARANTİ BANKASI
 8. İŞ BANKASI
 9. HALKBANKASI

 

FAİZSİZ 50 BİN LİRA İÇİN BAŞVURU TARİHLERİ VE SON GÜN

Bu krediye başvuru yapmak isteyenlerin ellerini biraz da tutmaları gerekiyor. Zira son günü epeyce yaklaştır. Merak edenler için başvuru tarihlerini de hemen belirtelim. Belirtilen başvurular 10 şubat 2017 ile 20 şubat 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilebilir. Sizlerde hemen başvuru yapmak istiyorsanız online link olan bunu; sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr/ deneyebilirsiniz. Ayrıca ilk başvuru yaptığınız zaman KOSGEB Veri Tabanına üye olmanızı gerektiren bir durum yok.

Krediniz onaylandıktan sonra KOSGEB’e üye olmak için KOBİ beyannamesi dolduruyorsunuz. Başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra artık meraklı bir bekleyiş hali sürüyor. 27 Şubat 2017 tarihinden itibaren hak kazananlar, daha doğrusu kredisi onaylananlara e-mail ile ve SMS ile bilgilendirmede bulunacak. Sizlerde paranıza kavuşacaksınız.

ÖNEMLİ BİR KAÇ HUSUS

2015 yılı KOBİ beyannamesi onaylı olup KOSGEB kredilerinden yasaklı olmayan mikro işletmelere (10 kişiden az işçi çalıştıran ve yıllık net hasılatı bir milyon liradan düşük olanlara) öncelik veriliyor. Başvuru yapacak olan bütün işletmeler güvenlik soruşturmasından geçeceklerdir. 2015 yılında 30 bin lira esnaf ve sanatkar kredilerinden yararlananlar 2017 yılı için destek programında yararlanamıyorlar. Çalışan sayısı ve net hasılata göre sıralama yapılacak.

Sevgili okurlarımız, kısa bir başvuru süresi olan ve bütün KOBİ’leri ilgilendiren çok özel bir kredi faiz desteği kampanyası düzenlenmiş. Sizlerde 50 bin liraya ihtiyaç duyuyorsanız bunu değerlendirmenizi ve bu fırsatı kaçırmamanızı öneririm. Bizlerde özel haberi sizlere hemen sunmaya çalıştık. Bizlerden şimdilik bu kadar. Dilerseniz aşağıda sizler için hazırladığımız farklı konulardan oluşturduğumuz galerimizi de inceleyebilirsiniz.

LÜTFEN BU YAZIYI TÜM KOBİLERİN OKUMASINI SAĞLAYINIZ. BUNUN İÇİN DE FACEBOOK ADRESLERİNİZ İLE BEĞENEREK PAYLAŞIRSANIZ SEVİNİRİZ.

Türkiye Varlık Fonu Nedir? Amacı Nelerdir? Tüm Merak Edilenler Burada

Sicil affına kimler başvurabilecek başvuru şartları neler tüm merak edilenler burada

Garanti Bankası KGF Kredileri ile KOBİ’lerin Nakit İhtiyacına Çözüm

KOSGEB KOBİ Proje Destekleme Programı İle 150.000 TL Cepte

Tags: , , , , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Ekonomi

Esnaflar Nasıl Ayakta Kalmalıdır ? Esnafların Hayatta Kalma Rehberi

Esnaflar Nasıl Ayakta Kalabilir?, Hangi Yolları İzlemeleri Gerekir ? Neler yapılmalıdır? Esnaf nasıl ayakta durur? – Güzel ve kaliteli bir ekonomi yazısı ile tekrardan karşınızdayız. Esnaflarımızı düşünerek ela alıyoruz bu yazımızı. Daha doğrusu 6 ay önce karşılaştığım esnaf bir arkadaşıma verdiğim tüyoları sizler ile paylaşacağım. Bu tüyolar onda ne gibi değişiklikler sağladı? Sizlerde de faydalı

Müjde Başbakan Açıkladı Banka Faizleri Düşecek En Hesaplı Bankalar Burada

Müjde Başbakan Açıkladı Banka Faizleri Düşecek En Hesaplı Bankalar Burada – Çok önemli ve hassas bir yazı ile sizleri selamlamak istiyorum. Banka ve ekonomi adına çok önemli ve kaliteli haberler ile sizleri bilgilendirmeye çalışıyoruz. Bugün ki haberimiz ise ham ekonomimizi hemde bankaları ve hemde bizi çok yakında ilgilendiriyor. Artık kredi çekmeyen ve buna bulaşmayan kimse

100.000 TL İle Borsaya Girmek Mi Yoksa Ev Almak Mı Daha Karlı ve Avantajlıdır?

100.000 TL İle Borsaya Girmek Mi Yoksa Ev Almak Mı Daha Karlı ve Avantajlıdır? – Güzel bir ekonomi yazı ile siz değerli okurlarımın karşısındayım. Esasen bu konuyu okurumuz Sadettin Bey sayesinde kaleme aldım. Dilerseniz Sadettin Bey‘in bizlere yönelttiği soruyu sizler ile paylaşalım; Merhabalar, 30 yıldır bir finans kuruluşunda güvenlikçi olarak çalışıyorum. Geçenlerde ise babamdan kalma

Erken Kapatılan Kredilerde Sigorta Ücretini Geri İstemeyi Unutmayın

Erken Kapatılan Kredilerinde Hayat Sigortası Ücretinizi Geri İstemeyi Unutmayın – Bugün çok önemli bir yazı ile sizlere seslenmek istiyorum. Hatta bu yazım, sizler için çok büyük ve önemli bir hatırlatma olacak. Malumunuz kredisiz yapamıyoruz. Öncelikle bunun altını çizelim. Herkesin kredi çekmek için kendine göre bir nedeni ve sebebi oluyor. Kimisi iş kurmak için kredi çekiyor.

Ziraat Bankası İşe Alımlar Başladı Son Başvuruya Dikkat 2017

Ziraat bankası personel alımı, ziraat bankası iş arkadaşı sınavı, 2017 ziraat bankası iş ilanları, iş başvurusu,- Değerli okurlarımız ve genç takipçilerimiz, bu yazıyı sizlere özel olarak derliyoruz. Zira ülkemizdeki işsizlerin sayısı her geçen gün artıyor. İş bulanlarda dört elle bu işlerine sarılıyorlar. Bu sıralar iş bulmak çok zor. Özellikle de devlette işe yerleşmek çok daha

One Response “KOBİ’ler için 2017 yılı 50 bin lira sıfır faizli KOSGEB kredileri için son günler”

 1. 2 Haziran 2017 at 16:09

  Kosgep kredisinden almak istiyorum nereye baş vurmam gerkiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin