Go to ...
Kara Listeden ne zaman çıkarım


Kara listeden ne zaman silinirim? Banka kara listeden ne zaman çıkılır?: Sizlerde kara listeden ne zaman çıkılır sorusunun cevabını mı arıyorsunuz? O halde belkide en doğru yerde olduğunuzu söyleyebiliriz. Kredi notu ve tüm ekonomik – finans konularının doğru ve güncel bilgilerinin yer aldığı 724kredinotu.com ailesi olarak sizlerin menfaatini düşünerek gerçek bilgi paylaşımlarında bulunuyoruz.

KARA LİSTEDEN NE ZAMAN ÇIKILIR ÖN BİLGİ

Değerli okurlarımız, bugün sizlere Kara Listeden ne zaman çıkarım sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Yazımızın gidişatında da kara liste nedir? Kırmızı kalem yenir? Kara listeden ne zaman silinirim gibi bir çok konua yer vereceğiz. Bundan dolayı da bugünkü yazımız sadece kara listeye düşenleri değil düşmek üzere olanları ilgilendirmektedir. Kara listeye girmemek için de son anda ne gibi bir işlem yapılması gerekir bir iki de tiyo vereceğiz.

KIRMIZI KALEM NASIL YENİR? ve KARA LİSTEYE EKLENME

Bankalar eskilerde olduğu gibi de şimdilerde de en fazla veren kuruluşlardır. Maddi ihtiyaçlarımızı karşılayabilme adına bankalara müracaat eder, aylık ödeye bileceğimiz orana göre de kredi çekeriz. Lakin bazı zamanlarda işlerimizin kötü gidişatından bu kredileri hatta kredi kartı borçlarımızı bile ödeyemez hale geliriz. Tabi böyle olunca yani 1. ay borcumuzu ödeyemeyince faiz cezası ile birlikte kredi notunmuzun az aşağı düşmesi ile yırtarız. Ama gelecek ay hem 2 aylık borç birikmiş hemde kazanmamız gereken parayı kazanamamışızdır.

2. ayda da banka borçları ödenmeyince kredi notunuz direkt en diplere iner. Esans gün 66 olmak üzere bankalar insiyatif de kullanarak toplam 3 ay beklerler. 3. ayın sonunda da kredi borçlarınızı ödememiş iseniz banka avukatı sizin için yasal işlemi başlatır ve kırmızı kalem yersiniz. Ardından da banklar haciz yoluyla alacağını tahsil eder ve iş sizin kara listeye eklenmeniz ile sonuçlanır.

KARA LİSTEDEN NE ZAMAN ÇIKARIM?

Kara listeye eklendiyseniz artık sizler için de yapacak pekte fazla bir şey kalmıyor. Bankalardan ne kredi çekebiliyorsunuz ne de kredi kartı alabiliyorsunuz. Tabi bu durum ömür boyu mu sürüyor? Elbetteki hayır. Bankacılık işlemlerinden 5 yıl boyunca yasaklanıyorsunuz. Kara listeye eklenenlerin listesi BDDK tarafından tutuluyor. Dolayısıyla bankada bir torpil bulayım da çıkarılsın durumu söz konusu olmuyor. Ancak 5 yılın sonunda bankacılık işlemlerinizde ki yasak kalkıyor. Bu seferde kredi notunuzu arttırmak ile uğraşıyorsunuz. Kredi durumu ancak 6-7 yıl gibi bir zamanınızı alıyor.

Sevgili okurlarım, sizlere tavsiyem ne olur ama ne olur, arabanızı mı satıyorsunuz, arsanızı mı ama kara listeye düşmeden borcunuzu ödeyiniz. Yoksa sizi ciddi manada yaptırımlar bekliyor. Üstelik 5 yılın sonunda da hemen kredi çekemiyorsunuz. Çünkü kredi notu bu sefer devreye giriyor. Baktınız kredi kartı ve kredi borçlarınızı ilk ay ödeyemediniz hemen borç transfer kredi çekerek, borçlarınızı tekrardan yapılandırın. O olmuyorsa bir yerlerden farklı borçlar bulun. yoksa tüm ekonomik hayatınız alt üst olur.

RİCA ETSEM BU YAZIMIZI FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Kredi kartı taksitlendirme borç transfer kredisi

Kredi borcumu yatırdım kredi notum ne zaman yükselir

Kredi notu nasıl hesaplanır

Kredi notum düşük nasıl kredi çekebilirim

 

Tags: , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - kredi notu

2017 Halkbank Öğretmenler Gününe Özel Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Halkbank Öğretmenler Günü Kredi Kampanyası, Hesaplı ve Uygun İhtiyaç Kredisi, Tahsis Ücretsiz Kredi Fırsatı – Yine kasım ayına girmiş olduk. Bu ay içerisinde öğretmenlerimizin için çok özel bir gün var. Bu açıdan ben şimdiden tüm öğretmenlerimizin; “Öğretmenler Gününü” kutluyorum. Alışveriş mağazalarında, şimdiden kampanyalar olmaya başladı. Ama herkesin ortak problemi, maddi sıkıntılar. Ayrıca ihtiyaçlarda söz konusu.

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin