Go to ...
Kara Listeden ne zaman çıkarım


Kara listeden ne zaman silinirim? Banka kara listeden ne zaman çıkılır?: Sizlerde kara listeden ne zaman çıkılır sorusunun cevabını mı arıyorsunuz? O halde belkide en doğru yerde olduğunuzu söyleyebiliriz. notu ve tüm ekonomik – finans konularının doğru ve güncel bilgilerinin yer aldığı 724kredinotu.com ailesi olarak sizlerin menfaatini düşünerek gerçek bilgi paylaşımlarında bulunuyoruz.

KARA LİSTEDEN NE ZAMAN ÇIKILIR ÖN BİLGİ

Değerli okurlarımız, bugün sizlere Kara Listeden ne zaman çıkarım sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Yazımızın gidişatında da kara liste nedir? Kırmızı kalem nasıl yenir? Kara listeden ne zaman silinirim gibi bir çok konua yer vereceğiz. Bundan dolayı da bugünkü yazımız sadece kara listeye düşenleri değil düşmek üzere olanları ilgilendirmektedir. Kara listeye girmemek için de son anda ne gibi bir işlem yapılması gerekir bir iki de tiyo vereceğiz.

KIRMIZI KALEM NASIL YENİR? ve KARA LİSTEYE EKLENME

eskilerde olduğu gibi de şimdilerde de en fazla borç veren kuruluşlardır. Maddi ihtiyaçlarımızı karşılayabilme adına bankalara müracaat eder, aylık ödeye bileceğimiz orana göre de çekeriz. Lakin bazı zamanlarda işlerimizin kötü gidişatından bu kredileri hatta borçlarımızı bile ödeyemez hale geliriz. Tabi iş böyle olunca yani 1. ay borcumuzu ödeyemeyince faiz cezası ile birlikte kredi notunmuzun az aşağı düşmesi ile yırtarız. Ama gelecek ay hem 2 aylık borç birikmiş hemde kazanmamız gereken parayı kazanamamışızdır.

2. ayda da banka borçları ödenmeyince notunuz direkt en diplere iner. Esans gün 66 olmak üzere insiyatif de kullanarak toplam 3 ay beklerler. 3. ayın sonunda da kredi borçlarınızı ödememiş iseniz banka avukatı sizin için yasal işlemi başlatır ve kırmızı kalem yersiniz. Ardından da banklar haciz yoluyla alacağını tahsil eder ve iş sizin kara listeye eklenmeniz ile sonuçlanır.

KARA LİSTEDEN NE ZAMAN ÇIKARIM?

Kara listeye eklendiyseniz artık sizler için de yapacak pekte fazla bir şey kalmıyor. Bankalardan ne çekebiliyorsunuz ne de alabiliyorsunuz. Tabi bu durum ömür boyu mu sürüyor? Elbetteki hayır. Bankacılık işlemlerinden 5 yıl boyunca yasaklanıyorsunuz. Kara listeye eklenenlerin listesi BDDK tarafından tutuluyor. Dolayısıyla bankada bir torpil bulayım da çıkarılsın durumu söz konusu olmuyor. Ancak 5 yılın sonunda bankacılık işlemlerinizde ki yasak kalkıyor. Bu seferde kredi notunuzu arttırmak ile uğraşıyorsunuz. Kredi çekme durumu ancak 6-7 yıl gibi bir zamanınızı alıyor.

Sevgili okurlarım, sizlere tavsiyem ne olur ama ne olur, arabanızı mı satıyorsunuz, arsanızı mı ama kara listeye düşmeden borcunuzu ödeyiniz. Yoksa sizi ciddi manada yaptırımlar bekliyor. Üstelik 5 yılın sonunda da hemen çekemiyorsunuz. Çünkü kredi notu bu sefer devreye giriyor. Baktınız kredi kartı ve kredi borçlarınızı ilk ay ödeyemediniz hemen borç transfer kredi çekerek, borçlarınızı tekrardan yapılandırın. O olmuyorsa bir yerlerden farklı borçlar bulun. yoksa tüm ekonomik hayatınız alt üst olur.

RİCA ETSEM BU YAZIMIZI FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Kredi kartı taksitlendirme borç transfer kredisi

Kredi borcumu yatırdım kredi notum ne zaman yükselir

Kredi notu nasıl hesaplanır

Kredi notum düşük nasıl kredi çekebilirim

 

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin