Go to ...
Halkbank’tan Emekli Amca ve Teyzelerimize Düşük Faizli Mini Kredi


Halkbank Emekli Mini Kredi, Halkbank Emeklilere Özel Hesaplı Kredi, Türkiye Halk Bankası Uygun Emekli Kredisi – Saygıdeğer Emekli Büyüklerimiz; Amcalarımız, Teyzelerimiz, Abilerimiz ve Ablalarımız. Bu yazı sizlere özel. Sizler için yeri geldiğinde bankaların kredi kampanyalarını paylaşıyoruz zaten. Lakin çoğu zaman emekliler gerçekten de araştırma yapmadığından yüksek faizli kredi çekmek durumunda kalıyorlar. Çoğuda %1,50’nin üstünde faizlere mahkum oluyorlar. Bu oranı alan ise kendini şanslı hissediyor.

HALKBANK EMEKLİLERE ÖZEL KREDİ KAMPANYASI

Şöyle bir piyasayı incelediğimde faiz oranlarının gerçekten de yüksek ve acımasız olduğunu görebiliyorum. Bu yazıyı da yüksek faizli kredi çekmeyin diye derledim. Tabi şuna için konuşuyorum. Devlet bankalarında her ne hikmetse faiz oranları aşağı yönlü durumda. Hani belkide devlet politikası gereği olabilir. Özel bankalara fren koymak adına. Ama böyle düşük faizli kredi kampanyası var ise ve sizlerin de krediye ihtiyacı varsa, neden yüksek faizli kredi alasınız ki. Daha fazla gevezelik etmeden sizleri Halk Bankasının Emekli kredisi kampanyası ise baş başa bırakmak istiyorum.

HALKBANK EMEKLİ MİNİ KREDİ KAMPANYASININ ÖZELLİKLERİ

Bu kampanya ile halkbank, az limitli, daha doğrusu düşük tutardaki ihtiyaçlarınızı yine düşük faizli kredi ile karşılamak istiyor. Bunun için de çok özel bir kampanya hazırlamış. Belki sağlık giderleriniz olacak, Belki torununuzun eğitim masraflarını karşılayacaksınız. Belki de bazı eşyalarınızı yenileyeceksiniz. Yada eşiniz ile birlikte kaplıcalara tatile çıkacaksınız. Bu örneklerin ardı arkası kesilmez. Hani masrafınız küçük ama bir anda ödemek sizi de yıpratacak. O halde halkbank’ı mutlaka düşünmelisiniz. Neden mi? İşte detaylar;

KAMPANYA DETAYLARI

Bu kampanyada kredi limiti 5.000 TL dir. Duyunca sizi bile heyecanlandırdı herhalde. Ufak ama iş görecek bir limit. Bu krediyi de 4 yıl vade ile geri ödeyebiliyorsunuz. Yani 48 ay taksit yapabiliyorsunuz. Buda işin bir diğer güzel yanı olsa gerek. Halkbank’ta bu koşullarda faiz oranı olarak ise %1,12’yi veriyor. Bu oran ise gerçekten çok düşük. Şaştım kaldım doğrusu. Zira bir çok bankada fiaz oranı gerçekten de havalarda ve aşağı ineceği de yok gibi. Bu yanı ile de halkbank’ı gerçekten de tebrik etmek gerekiyor böylesi düşük faizli kredi için.

Kredinin tahsis ücreti olduğunu da söyleyelim. Bir de sigortası da yaptırmanız gerekiyor. Hayat sigortası farklı kişilerde, farklı tutarlarda olabiliyor. Çünkü kredi limiti ve vade sayısının yanı sıra, bir de sizn cinsiyetiniz ve yaşınız da hesaplamalarda dikkate alınıyor. Bunlar ince ayrıntılar ve sizler ile paylaşmam gerekiyordu.

KREDİYE BAŞVURMAK İÇİN NE YAPMAK GEREKİYOR?

Krediye başvuru yapmak bir yöntem. Yalnız bir de SMS yöntemi var. Hani bankaya kadar yorulmazsınız ve sıra beklemezsiniz. Bunun için de mesaj ekranına aralarında boşluk konulacak şekilde sırasıyla MINI, T.C Numaranız, Aylık Aldığınız Gelir Bilginiz, İstediğiniz Kredi Tutarını yazmanız gerekiyor. Sonrasında ise hazırlamış olduğunuz bu mesajı da 3452‘ye göndermeniz gerekecek. Ya benim operatörüm Turkcell, Vodofone yada Türk Telekom diyorsanız hiç fark etmez. Mesajınızı hazırlayıp yollayın. Örnek Verecek Olursak: MINI 22222222225 1750 5000

5.000 TL EMEKLİ MİNİ KREDİSİ HESAPLAMASI

5.000 TL kredi alacağınızı düşünüyorum. Ayrıca da ufak taksitler ile borcunuzu ödemek istediğinizden vade sayınızı da 48 ay yapmak istiyorsunuz. Sonrasında ise banka da sizlere %1,12 oranlı faiz sunuyor. Elimizde değerlendirme yapak için yeterince veri var. Buna göre taksit borcunuz 142,03 TL tapıyor. Kredi tahsis ücretiniz 26,25 TL yapıyor. 50 Yaşında erkek birisi için de yıllık sigortası priminin 50 TL olduğunu da belirtelim. En son olarak da yıllık maliyet oranının %17,71 olduğunu söyleyelim.

 

Etiketler:, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin