Go to ...
Garanti Bankası Kurban Bayramı Kredi Hesaplamaları ve Faiz Oranları


Garanti Bankası 2017 Bayram Kredisi, Garanti Kurban Bayramı ihtiyaç Kredisi, Uygun, hesaplı ve Düşük Faizli Kredi – Yine bir kredi çekme çılgınlığına girdik. Kurban bayramını kutlamaya 3 hafta var. Bankaların kredi kampanyaları da yayınlanmaya başladı. Ben bundan önceki yazımda 3 Ay ertelemeli Akbank Bayram Kredisi Kampanyası ve Günde 5 TL’ye 5.000 TL İş Bankası Bayram Kredi Kampanyasını sizler için haberleştirmiştim. Bu haberlerimize de yoğun ilginin olduğunu söyleyebilirim. Hatta bir kampanyaya bağımlı kalmayıp diğerlerini de incelemenizi tavsiye ederim.

BAYRAM BAHANE KREDİ TEK ÇÖZÜM

Kurban bayramı masrafı sizce en fazla ne kadar olabilir ki? Haydi 2 -3 bin lira. Bunun için de vatandaş kredi almaz. Ama gel gör ki, bayramlar da kredi başvurusu ve çılgınlığı alıp başını gidiyor. Neden mi? Zira çok fazla ihtiyacımız var. Sürekli erteleyip duruyoruz. Bu erteleme işlemi de belirli bir yerde tıkanıp duruyor. Bayram masraflarını da bahane ederek kredi çekiyoruz. Kimse kimseye borç para vermiyor bu devirde. Tek çözüm ise kredi. Ben yazımı da bolca alternatif olsun diye garanti bankasına ayırdım.

GARANTİ BANKASI KURBAN BAYRAMI KREDİSİ ÖZELLİKLERİ

Garanti bankası, küçük yada büyük tüm ihtiyaçlarınızı daha fazla ertelemeyin diye bayrama özel bir kampanya hazırlamışlar. Bu kampanya göre alınabilecek olan en yüksek kredi tutarı 75 bin liradır. Aylık geliri olmayan yada belgelendiremeyenler maalesef ki kredi alamıyorlar. Çünkü kredi limitiniz gelir belgenize göre hesaplanıyor. Kredi vadesini 3 ay ile 48 ay (dahil) arasında seçip, tercih edebilirsiniz. Faiz oranı da kredi limitine göre şekilleniyor. Kredi limiti yüksek olursa faiz oranı da azalıyor. Yinede faiz oranlarının %1,29 ile %1,89 aralığın da olduğunu belirtelim.

MAAŞ MÜŞTERİLERİ İNTERNETTEN DAHA FAZLA KREDİ ALABİLİYOR

Garanti bankası müşterileri internet şube aracılığı ile yada cep şube aracılığı ile kredi başvurusunu gerçekleştirebilirler. Başvuru yaptıktan sonra da kredi için onay beklersiniz. Onay geldiği andan itibaren de internet şubeden bu parayı hesabınıza tanımlayabilirsiniz. Lakin eğer maş müşterisi değilseniz en fazla internetten 25.000 TL alabilirsiniz. Daha yüksek tutar için banka şubesine uğramalısınız. Maaş müşterisi iseniz 75 bin liraya kadar internetten kredi alabilirsiniz. Burada önemli maaşınızın tutarı.

ONLİNE BAŞVURU YOLU

Krediye ister garanti müşterisi olun, isterseniz olmayın ama herkes başvuru yapabilirler. Banka şubeleri hizmetinizde. Lakin giderken mutlaka maaş bordronuzu yada gelir belgenizi sunmalısınız. Bunun dışında online olarak da kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İhtiyaç duyacağınız link; garanti.com.tr/tr/bireysel/krediler/bireysel_destek_kredisi/ssl/basvuru.page#calcContent=UID374c057

TAHSİS ÜCRETİ VE HAYAT SİGORTASI FAKTÖRÜ

Ufak iki hatırlatmada bulunmak istiyorum. kredi ile birlikte cebinizden iki masraf çıkacaktır. Bunlardan ilki hayat sigortasıdır. Çekeceğiniz kredinin limitine , faizine, vade sayısına, yaşınıza ve cinsiyetinize göre hayat sigortasının hesaplandığını belirtmek istiyorum. Kredi tahsis ücreti de bulunuyor. Tahsis ücreti alacağınız kredi tutarının %0,5 oranı kadar oluyor. Örneğin 10.000 TL kredi alınacak ise tahsis ücreti 50 TL + BSMV olacaktır.

25.0000 TL İÇİN HESAPLAMA

25.000 TL kredi çekme planınız var. Kredi taksit sayınızı da 48 ay olarak belirlemek istiyorsunuz. Garanti bankasından da onay aldınız. Banka faiz oranınızı %1,44 olarak sunuyor. Elimizdeki bu üç veriye göre hesaplama yaptığımızda taksit tutarınız 770,60 TL oluyor. Tahsis ücretiniz 125 TL oluyor. Ödemeniz gereken ortalama hayat sigortası ücreti ise 381,25 TL olacaktır. Yıllık maliyet oranı %23,1909 dur. Toplam maliyet de 37.119,88 dir.

50.0000 TL İÇİN HESAPLAMA

50.000 TL kredi çekme planınız var. Kredi taksit sayınızı da 48 ay olarak belirlemek istiyorsunuz. Garanti bankasından da onay aldınız. Banka faiz oranınızı %1,34 olarak sunuyor. Elimizdeki bu üç veriye göre hesaplama yaptığımızda taksit tutarınız 1.502,83 TL oluyor. Tahsis ücretiniz 250 TL oluyor. Ödemeniz gereken ortalama hayat sigortası ücreti ise 762,50 TL olacaktır. Yıllık maliyet oranı %21,14547 dir. Toplam maliyet de 72.398,19 dur.

75.0000 TL İÇİN HESAPLAMA

75.000 TL kredi çekme planınız var. Kredi taksit sayınızı da 48 ay olarak belirlemek istiyorsunuz. Garanti bankasından da onay aldınız. Banka faiz oranınızı %1,29 olarak sunuyor. Elimizdeki bu üç veriye göre hesaplama yaptığımızda taksit tutarınız 2.225,7683 TL oluyor. Tahsis ücretiniz 375 TL oluyor. Ödemeniz gereken ortalama hayat sigortası ücreti ise 1.143,75 TL olacaktır. Yıllık maliyet oranı %20,5950 dir. Toplam maliyet de 107.230,49 dur.

Etiketler:, , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin