Go to ...
Findeks Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?


Kredi notu nasıl arttırılır? Kredi notu nasıl yükselir? kredi notu nasıl yükseltilir?- 724kredinotu.com‘un ekonomiyi yakından takip eden okurları, yine özel ve yine güzel bir yazı ile karşınızdayız. Ülkemizde olduğu gibi tüm dünyada insanlar paraya ihtiyaç duyduklarında bankalara gidip kredi çekiyor. Yurt dışında da bizde olduğu gibi bankların takip ettikleri kredi notu oluyor. Bu durum sadece bizim ülkemizde olan bir sistem değil yani.

FİNDEKS KREDİ NOTU NASIL YÜKSELTİLİR ÖN AÇIKLAMA

Acil paraya ihtiyaç duydunuz ve bankaya gittiniz. Bankada sizden 2 önemli şartı karşılamanızı istedi. Bunlardan bir tanesi gelir durumunuzu belgelendirmeniz, ikincisi ise kredi notunuzu iyi olması. Bu hususları karşılarsanız kredinizi rahat alabiliyorsunuz. Aksi takdirde kredi almanız ciddi manada zorlaşıyor. Kredi notunuzu öğrenmek ve sorgulamak isterseniz BURADAN ilgili yazımıza ulaşabilirsiniz.

KREDİ NOTU PUAN ARALIKLARI NELERDİR?

Değerli okurlarımız Kredi kayıt Bürosu Findeks aracılığı ile sizlere birer not vermektedir. Bu puanlarda 0 ile 1900 puan arasında değişmektedir. Bankasal işlemlerinize göre bu puan belirlenmektedir. dilerseniz kredi notu puan aralıklarını kısaca inceleyelim. 0 – 799 arası (Çok Riskli) – Kredi alma ihtimali düşük olan puan türüdür.  800 – 1299 arası (Orta Riskli) –  talebine riskle bakılan ancak ipotek veya kefil gösterme ile kredi verilebilecek olan puan türüdür. 1300 – 1499 arası (Az Riskli) – Kredi alması muhtemel olan az riskli gruptur. 1500 – 1699 arası (İyi) – Borçlarını zamanında ödeyebilen ve kredi notu iyi olan grupta yer almaktadır. 1700 – 1900 arası (Çok İyi) – Kolayca kredi kullanabilen gruptur.

KREDİ NOTUMU NASIL YÜKSELTİRİM?

Bankaya gittiniz ve kredi notunuzun düşük olduğunu söylediler. Peki bu durumda hiç kredi çekemeyecek misiniz? Elbette ki hayır. Az sonra size vereceğimiz basit bir kaç yöntemi uygulayarak 3-5 ay içerisinde kredi notunuzda anlamlı bir artış meydana getirebilirsiniz. Yada kredi çekmeden önce kredi notunuz kontrol edebilir ve ona göre hamle yaparak daha düşük faizli kredi alabilirsiniz. Dilerseniz şimdide kredi notunuzu bir üst gruba artırabilme adına neler yapabileceğinizden maddeler halinde söz edelim.

1-) Kredi ve kredi kartı borçlarınızı zamanında ve günü gününe yatırmaya çalışın. Bu husus kredi notunuzun artması adına belkide en önemli maddedir. Banka borçlarınıza sadık olma durumunuza göre kredi notunuz şekillenir. Bundan dolayı aman bir ara öderim kredi kartımı ne olacak demeyin. Çünkü zar zor kredi notunuz artmışken bir anda indirmeyin.

2-) Günlük para transferlerinizi ve ödemelerinizi eft ve havale işlemleri ile gerçekleştiriniz.İnternet bankacılığı dahi olsa para tahsilatlarınızı ve ödemelerinizi eft ve havale yolu yaparak günlük banka kullanım sayınızı arttırabilirsiniz. Buda kredi notunuzu azda olsa olumlu bir şekilde etkileyecektir.

3-) Kredi borçlarınızı kapatma yoluna gidin. Buda en az birinci madde kadar önemlidir.

4-) Kredi kartı teke indirerek limitinizi de aylık ödeyebileceğiniz düzeye indirin. Böylece aylık rahat ve düzenli ödemeler ile kredi notunuz artacaktır.

5-) Düşük meblağlı kredi çekin. Evet yanlış duymadınız. Elinizden geldiği kadar oldukça düşük bir kredi çekin. Bunu da uzun vadeye yayın. Bu sayede kredi çektiğinizden dolayı kredi notunuz artacak ve düzenli ödeme yaptığınızdan dolayı da kredi notunuz artacak. Bir taşla 2 kuş vurmak gibi bir durum söz konusu olacak. Ayrıca aylık ufacık ödemeler yapacağınızdan bu durum sizleri de etkilemeyecektir.

6-) Faturalar. Elektrik, doğalgaz, su telefon vb. faturalarını öderken internet bankacılığı kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki yol ve yöntemleri kullanarak en geç 6 ay içerisinde kredi notunuzda bir mucize yakalayabilirsiniz. Bu yol ve yöntemler kesin sonuç getirmektedir. Tabi kırmızı kalem yemediyseniz. Bu yazımız dışında dilerseniz aşağıda sizler için hazırladığımız konu başlıklarımızı da incelemeyi unutmayınız.

Kredi notum düşük nasıl kredi çekebilirim

Kara Listeden ne zaman çıkarım

Kredi borcumu yatırdım kredi notum ne zaman yükselir

Kredi notu nasıl hesaplanır

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK VE TWİTTER GİBİ SOSYAL İLETİŞİM AĞLARI İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

 

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin