Go to ...
Bankaların Faiz Oranları Karşılaştırma


Bankaların faiz oranları, Bankaların faiz oranları listesi, Bankaların faiz oranları ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi- Değerli okurlarımız, Happer, insanoğlu tarım hayatına geçmesi ile birlikte, doğa üstünde hegemonik bir üstünlük kurmuştur demiştir. Anlayacağınız çevrenin sömürülmesi bu dönemde başlamıştır. İhtiyaçlarımızın ardı arkası kesilmemiş ve durmadan yenisini ve farklı olanı istemişiz. Tabi bunu da en iyi alım yolu olan para ile gerçekleştirmiştir.

BANKALARIN FAİZ ORANLARI GENEL BİLGİ

Bildiğiniz üzere uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s Türkiye’nin kredi notunu “Baa3” seviyesinden “Ba1” seviyesine düşürürken, not görünümünü “durağan” olarak belirledi. Bu duruma rağmen ülkemizde faiz oranlarında anlamlı bir düşüş gerçekleşti. Faizlerin düşmesin de  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN‘ın olumlu yönde katkısı oldu. Bu sayede devlet bankalarında faiz oranları ciddi manada düşüşe geçti.

Bunu gören özel finans kuruluşları rekabete daha fazla dayanamayarak faizlerde indirime gitmiş oldu. Bu gelişmelerde tamamıyla vatandaşlara yaradı. Sizlerde paraya ihtiyaç duyuyor ve kredi çekmeye karar verdiyseniz doğru yazı üzerinde olduğunuzu söylemek gerekiyor. Çünkü yazımızın devamında bankların güncel faiz oranlarını bulabileceksiniz. Ona göre de tercihlerinizi yapabilirsiniz. Hazırsanız yazımıza geçiş yapabiliriz.

ZİRAAT BANKASI FAİZ ORANLARI

Biz tüketici (İhtiyaç) Kredisi Faiz oranı: %1,15 olarak ayarlanmış. Biz Taşıt Kredisi Kaskolu faiz oranı: %1,13 olarak belirlenmiş. Biz Konut Kredisinin ise Faiz oranı: %0,80 dir.

TÜRKİYE İŞ BANKASI FAİZ ORANLARI

İhtiyaç Kredisi Faiz oranı: %1,20 olarak ayarlanmış. Taşıt Kredisi Kaskolu faiz oranı: %1,20 olarak belirlenmiş. Konut Kredisinin ise Faiz oranı: %0,90 dır.

QNB FİNANSBANK FAİZ ORANLARI

Online İhtiyaç Kredisi Faiz oranı: %1,11 olarak ayarlanmış. Taşıt Kredisi Kaskolu faiz oranı: %1,19 olarak belirlenmiş. Konut Kredisinin ise Faiz oranı: %0,90 dır.

VAKIFBANK FAİZ ORANLARI

Sonbahar İhtiyaç Kredisi Faiz oranı: %1,25 olarak ayarlanmış. Taşıt Kredisi Kaskolu faiz oranı: %1,10 olarak belirlenmiş. Konut Kredisinin ise Faiz oranı: %1,09 dır.

AKBANK FAİZ ORANLARI

İhtiyaç Kredisi Faiz oranı: %1,35 olarak ayarlanmış. Taşıt Kredisi Kaskolu faiz oranı: %1,09 olarak belirlenmiş. Konut Kredisinin ise Faiz oranı: %0,97 dır.

GARANTİ BANKASI FAİZ ORANLARI

İhtiyaç Kredisi Faiz oranı: %1,14 olarak ayarlanmış. Taşıt Kredisi Kaskolu faiz oranı: %1,44 olarak belirlenmiş. Konut Kredisinin ise Faiz oranı: %0,90 dır.

DENİZBANK FAİZ ORANLARI

İhtiyaç Kredisi Faiz oranı: %0,99 olarak ayarlanmış. Taşıt Kredisi Kaskolu faiz oranı: %1,22 olarak belirlenmiş. Konut Kredisinin ise Faiz oranı: %0,91 dır.

YAPI KREDİ BANKASI FAİZ ORANLARI

İhtiyaç Kredisi Faiz oranı: %1,29 olarak ayarlanmış. Taşıt Kredisi Kaskolu faiz oranı: %1,27 olarak belirlenmiş. Konut Kredisinin ise Faiz oranı: %0,90 dır.

Aziz dostlarımız, yukarıda belirttiğimiz faiz oranları en düşük seviyelerdeki belirlenen rakamlardır. Biliyorsunuz ki artık bankalar faiz oranı belirlerken kredi notunuza yani skorunuza göre belirler. Yüksek Kredi Notuna düşük faiz oranları belirlenir. Buda bankaların müşterilere sunduğu bir ödül – ceza sistemi oluyor. Borcunuza sadıksanız, kredi ve kredi kartı borcunuzu zamanında ödüyorsanız o zaman düşük faizli kredi sizi bekliyor olacak. Dilerseniz FİNDEKS KREDİ NOTU NASIL YÜKSELTİLİR? konulu yazımızı da inceleyerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir yazının daha sonuna gelmiş olduk. Sevgili okurlarımız, sizler için bir çok bankanın ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi faiz oranlarını güncel bir şekilde belirtmeye çalıştık. Bundan dolayı da bir araya getirerek sizlerin istifadelerine sunmuş olduk. Sizlerde bu rakamlara göre kredi ihtiyaçlarınızı belirleyebilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle…

LÜTFEN BU YARARLI YAZIDAN ARKADAŞLARINIZIN DA İSTİFADE EDEBİLMESİ İÇİN LÜTFEN FACEBOOK VE TWİTTER İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

En Düşük Faizli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi 24 Ay

En avantajlı ihtiyaç kredileri burada

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin