Go to ...
Acil kredi Lazım. Kredi için Kredi Notu Kaç Olmalı


Kredi için kredi notu kaç olmalı? Kredi çekebilmek ve kullanmak için kredi notu kaç olmalıdır?- Yine özel ve yine güzel bir kredi haberi ile karşınızdayız. Hayatımız bir şeyler almak ve edinmek ile geçiyor. Çalışıp didinip her zaman yenisini ve farklısını istiyoruz. Bundan dolayıda borç para alıyoruz. Modern borç alma sistemi olarak günümüzde bankalar birinci sırada yer alıyor. Onlarca hatta yüzlerce ihtiyacımız oluyor. Bundan dolayı da bankalara hücum ediyoruz.

KREDİ İÇİN KREDİ NOTU KAÇ OLMALI ÖN AÇIKLAMA

Sevgili okurlarım, bankalar kredi verirken bazı özel şartları taşımamızı beklerler. Bu şartları arasında en önemli husus Kredi Notudur. Kredi notunuz iyiyse kredi çekebiliyorsunuz. Kredi notunuz ise ya düşük meblağlı kredi alabiliyorsunuz yada hiç kredi alamıyorsunuz. Acil kredi lazım, kaç olmalı? sorusu haliyle ortaya çıkıyor. Bizlerde bu ve buna benzer soruların daha fazla aklınızda yer edinmemesi adına bu yazıyı derledik.

FİNDEKS KREDİ NOTU TAM OLARAK NEDİR?

Bir bankadaki ödemeyen müşteri hakkında diğer bankaların haberi olamayabiliyordu. Bundan dolayı da bankalar bir araya gelerek müşterilere aynı muameleyi yani ortak davranışı gösterebilmek adına Kredi Kayıt Bürosunu kurdular. Kredi kayıt bürosu da banka müşterilerini tek tek incelemesi için Findeks’i kurdu. Findeks her anınızı takip etmeye başladı. Çok beğendiğiniz bluzu mu aldınız? hemen not eder. Çekinizi ödeyemediniz mi? hemen kaydeder.

Kredi taksidinizi zamanında ödediniz hemen onuda yazar. Yada kredi kartınızın ödemesini belirtilen tarihler arasında gerçekleştirdiniz, hemen bunu da not eder. Anlayacağınız Findeks, bankacılık işlemlerinizi zaman ve vakit ayırt etmeksizin inceler ve kayıt altına alır. Buna göre de size bir puan verir. Bu puana da Kredi Notu deniyor.

FİNDEKS KREDİ NOTU PUAN ARALIKLARI NELERDİR?

Findeks puan verirken 0 ile 1900 puan aralıklarını kullanır. Bunu da 5 kategoriye böler. Findeks puanlamasına göre 0-799 arası çok risklidir. 800 – 1299 arası orta risklidir. 1300 – 1499 puan aralığı ise az risklidir. 1500 – 1699 puan aralıkları iyi ve 1700 – 1900 puan aralıkları ise çok iyi gruptur. 

KREDİ İÇİN KREDİ NOTU KAÇ OLMALIDIR?

Yukarıda belirttiğimiz konuları anlatmadan bu bölüm tam anlaşılamayacaktır. Bundan dolayıda sorumuzun cevabına anca gelebilmiş olduk. İyi bir kredi notunun en az 1500 puan olduğunu görebiliyorsunuzdur. Dolayısıyla kredi başvurularında iyi olan grubun, yani puan aralığı 1500 – 1699 olanlar pek zorlanmazlar ve kredilerini alırlar. Kredi notu 1700 – 1900 olanlar ise bankaların ev sevdiği müşteri grubudur.

Bu insanlar hiç bir zaman bankaya borçlarını yatırmamazlık etmezler. Tam zamanında kredi ve kredi kartı borçlarını yatırırlar. Ayrıca işleri iyi olduğundan bankaya da sıcak para akışını sağlarlar. Elini kolunu sallayarak girer, hemen kredisini alır ve tekrar elini kolunu sallayarak bankadan çıkar. Bu gruplar kredisini çok rahat bir şekilde alırlar. 1300 – 1499 arası puana sahip olanlarda çok çok yüksek miktarlı kredi alamazlarsa da bankalar kredi verir.

Özellikle düşük kredi ihtiyaçlarına  çoğunlukla olumlu cevap verilmektedir. gerekli görürse kefil ve teminatta isterler. Kredi notunuz 800 – 1299 arasında ise bu puanı artırabilme sizin elinizde. Kredi notunuzu yükseltebilirseniz bir üst seviyeye çıkabilir. ancak bu şekilde kredi alabilirler. 0 – 799 arası puana sahip olanlar ise genel itibariyle kredi sicili bozuk olanlardan oluşuyor. Kara Listeye girenlerin hepsi bu gruptadır. Dolayısıyla bu puan aralığına kredi verilmemektedir.

Bence oldukça açıklaya ve özel bir yazı derlediğimizi düşünüyorum. Sizlerde belirttiğimiz hususlara göre kendi durumunuzu değerlendirebilirsiniz. Bu yazının da sonuna geldik. Kredi ve finans haberlerini güncel ve ayrıcalıklı almak için bizi takip etmeye devam edin. Dilerseniz farklı kredi notu haberlerinden oluşturduğumuz aşağıdaki konu galerimizi de inceleyebilirsiniz.

LÜTFEN BU ÖNEMLİ KONUYU FACEBBOK İLE BEĞENİP, PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Kredi Notum Neden Yükselmiyor, kredi notumu nasıl artırabilirim?

Kredi sicili bozuk olanlara acil para bulma yolları

Turkcell ve Avea Findeks Kredi Notu Sorgulama

 

Tags: , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - kredi notu

2017 Halkbank Öğretmenler Gününe Özel Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Halkbank Öğretmenler Günü Kredi Kampanyası, Hesaplı ve Uygun İhtiyaç Kredisi, Tahsis Ücretsiz Kredi Fırsatı – Yine kasım ayına girmiş olduk. Bu ay içerisinde öğretmenlerimizin için çok özel bir gün var. Bu açıdan ben şimdiden tüm öğretmenlerimizin; “Öğretmenler Gününü” kutluyorum. Alışveriş mağazalarında, şimdiden kampanyalar olmaya başladı. Ama herkesin ortak problemi, maddi sıkıntılar. Ayrıca ihtiyaçlarda söz konusu.

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

One Response “Acil kredi Lazım. Kredi için Kredi Notu Kaç Olmalı”

  1. 3 Temmuz 2018 at 22:48

    Paylaşımlarınızı takip ediyorum. Oldukça güzel bir mizah kullanıyorsunuz. Paylaşımlarınızın devamını dilerim. İyi çalışmalar hocam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin