Go to ...
Acil kredi Lazım. Kredi için Kredi Notu Kaç Olmalı


Kredi çekmek için kredi notu kaç olmalı? Kredi çekebilmek ve kullanmak için kredi notu kaç olmalıdır?- Yine özel ve yine güzel bir kredi haberi ile karşınızdayız. Hayatımız bir şeyler almak ve edinmek ile geçiyor. Çalışıp didinip her zaman yenisini ve farklısını istiyoruz. Bundan dolayıda borç alıyoruz. Modern alma sistemi olarak günümüzde bankalar birinci sırada yer alıyor. Onlarca hatta yüzlerce ihtiyacımız oluyor. Bundan dolayı da bankalara hücum ediyoruz.

KREDİ İÇİN KREDİ NOTU KAÇ OLMALI ÖN AÇIKLAMA

Sevgili okurlarım, bankalar kredi verirken bazı özel şartları taşımamızı beklerler. Bu şartları arasında en önemli husus Kredi Notudur. Kredi notunuz iyiyse kredi çekebiliyorsunuz. Kredi notunuz ise ya düşük meblağlı kredi alabiliyorsunuz yada hiç kredi alamıyorsunuz. lazım, kredi notum kaç olmalı? sorusu haliyle ortaya çıkıyor. Bizlerde bu ve buna benzer soruların daha fazla aklınızda yer edinmemesi adına bu yazıyı derledik.

FİNDEKS KREDİ NOTU TAM OLARAK NEDİR?

Bir bankadaki borcunu ödemeyen müşteri hakkında diğer bankaların haberi olamayabiliyordu. Bundan dolayı da bankalar bir araya gelerek müşterilere aynı muameleyi yani ortak davranışı gösterebilmek adına Kredi Kayıt Bürosunu kurdular. Kredi kayıt bürosu da banka müşterilerini tek tek incelemesi için Findeks’i kurdu. Findeks her anınızı takip etmeye başladı. Çok beğendiğiniz bluzu mu aldınız? hemen not eder. Çekinizi ödeyemediniz mi? hemen kaydeder.

Kredi taksidinizi zamanında ödediniz hemen onuda yazar. Yada kredi kartınızın ödemesini belirtilen tarihler arasında gerçekleştirdiniz, hemen bunu da not eder. Anlayacağınız Findeks, bankacılık işlemlerinizi zaman ve vakit ayırt etmeksizin inceler ve kayıt altına alır. Buna göre de size bir puan verir. Bu puana da Kredi Notu deniyor.

FİNDEKS KREDİ NOTU PUAN ARALIKLARI NELERDİR?

Findeks puan verirken 0 ile 1900 puan aralıklarını kullanır. Bunu da 5 kategoriye böler. Findeks puanlamasına göre 0-799 arası çok risklidir. 800 – 1299 arası orta risklidir. 1300 – 1499 puan aralığı ise az risklidir. 1500 – 1699 puan aralıkları iyi ve 1700 – 1900 puan aralıkları ise çok iyi gruptur. 

KREDİ İÇİN KREDİ NOTU KAÇ OLMALIDIR?

Yukarıda belirttiğimiz konuları anlatmadan bu bölüm tam anlaşılamayacaktır. Bundan dolayıda sorumuzun cevabına anca gelebilmiş olduk. İyi bir kredi notunun en az 1500 puan olduğunu görebiliyorsunuzdur. Dolayısıyla kredi başvurularında iyi olan grubun, yani puan aralığı 1500 – 1699 olanlar pek zorlanmazlar ve kredilerini alırlar. Kredi notu 1700 – 1900 olanlar ise bankaların ev sevdiği müşteri grubudur.

Bu insanlar hiç bir zaman bankaya borçlarını yatırmamazlık etmezler. Tam zamanında kredi ve kredi kartı borçlarını yatırırlar. Ayrıca işleri iyi olduğundan bankaya da sıcak akışını sağlarlar. Elini kolunu sallayarak girer, hemen kredisini alır ve tekrar elini kolunu sallayarak bankadan çıkar. Bu gruplar kredisini çok rahat bir şekilde alırlar. 1300 – 1499 arası puana sahip olanlarda çok çok yüksek miktarlı kredi alamazlarsa da bankalar kredi verir.

Özellikle düşük kredi ihtiyaçlarına  çoğunlukla olumlu cevap verilmektedir. gerekli görürse ve teminatta isterler. Kredi notunuz 800 – 1299 arasında ise bu puanı artırabilme sizin elinizde. Kredi notunuzu yükseltebilirseniz bir üst seviyeye çıkabilir. ancak bu şekilde kredi alabilirler. 0 – 799 arası puana sahip olanlar ise genel itibariyle kredi sicili bozuk olanlardan oluşuyor. Kara Listeye girenlerin hepsi bu gruptadır. Dolayısıyla bu puan aralığına kredi verilmemektedir.

Bence oldukça açıklaya ve özel bir yazı derlediğimizi düşünüyorum. Sizlerde belirttiğimiz hususlara göre kendi durumunuzu değerlendirebilirsiniz. Bu yazının da sonuna geldik. Kredi ve finans haberlerini güncel ve ayrıcalıklı almak için bizi takip etmeye devam edin. Dilerseniz farklı kredi notu haberlerinden oluşturduğumuz aşağıdaki konu galerimizi de inceleyebilirsiniz.

LÜTFEN BU ÖNEMLİ KONUYU FACEBBOK İLE BEĞENİP, PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Kredi Notum Neden Yükselmiyor, kredi notumu nasıl artırabilirim?

Kredi sicili bozuk olanlara acil para bulma yolları

Turkcell ve Avea Findeks Kredi Notu Sorgulama

 

Etiketler:, ,

One Response “Acil kredi Lazım. Kredi için Kredi Notu Kaç Olmalı”

  1. 3 Temmuz 2018, 22:48

    Paylaşımlarınızı takip ediyorum. Oldukça güzel bir mizah kullanıyorsunuz. Paylaşımlarınızın devamını dilerim. İyi çalışmalar hocam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin