Go to ...
20 yıl 240 ay vadeli konut kredisi şartları neler hangi bankalar veriyor


20 yıl vadeli konut kredisi, 240 ay vadeli konut kredisi şartları, 249 ay vadeli kredi veren bankalar- Haydi Bismillah… 240 ay vadeli konut kredisi haberini milyonlarca vatandaş merakla bekliyordu. Çıktı çıkacak, şartları neler? kimler başvurabiliyor? tarzında sorular soruluyordu. Meraklı bir bekleyişte herkesler de vardı. Acaba bizler de sonunda evimizin sahibi olabilecek miyiz? diye milyonlarca vatandaş içinden geçirmiştir. Herkes bir an önce kendi evini almanın derdinde.

EV SAHİBİ OLMAK İNSANLARIN EN ÖNEMLİ ÖNCELİĞİ VE İHTİYACI

Herkes ailecek barınabileceği ve kendilerine ait olan bir evleri olmasını istiyor. Zaten bu istek yüzünden millet gecesini gündüzüne katarak çalışıp para biriktirmeye ve sonunda da ev almaya çalışıyor. Ev bir insanın korunağı, barınağı ve tabi ki de sığınağıdır. Yaşlandığınızda huzurlu bir şekilde vakit geçirmek istediğiniz yerdir. İşsiz kalsanız bile bilirsiniz ki bir eviniz var. Bu size huzur verir. gerekirse ekmek soğan yersiniz ama ele muhtaç olmazsınız. Ev insanların en büyük ihtiyacı.

ÜLKEMİZDE EV ALMAK KOLAY DEĞİL

Arkadaşlar çalışanların yarısından fazlası asgari ücret ile çalışıyor. Çok ufak bir çalışan kesiminin ücreti fana değil. Durum böyle olunca da zar zor geçim oluyor. Ama buna rağmende ev hayalinden vazgeçemeyen insanlar, para biriktirmeden duramıyorlar. Belli bir birikime ulaşanlar ev alalım diyor ama bu para ile ev gelinmiyor. Mecburen bankalara gidiliyor ve kredi çekiliyor. 120 Ay vade yapılıyor ama bu da yeterli olmuyor.

120 ayın üstünde vade yapalım diyoruz ama bu defa da faizlerin yüksek olmasından dolayı çok fazla taksit sayısına yanaşamıyoruz. Ayrıca ön peşinat olarak da %20 önden yatırmanız gerekiyor. Bankaya gittiniz ve 150 bin liralık ev almak istediğinizi söylediniz. Bunun için sizin de önden en az 37.500 TL ödemeniz şart. Bu parayı nasıl bir anda verelim diyen vatandaşlar çok fazla. Ayrıca vade sayısı daha da artırılamıyor mu? diyen kişilerde çok fazla var.

20 YIL VADELİ KREDİ ALARAK KONUT ALMA FIRSATI GETİRİLDİ

Konut faizlerinden yakınanlar için ve vade sayısının az olmasından yakınanla için oldukça özel bir imkan getirildi. Bu fırsat Emlak Konut GYO tarafından sunuluyor. Biliyorsunuz ki emlak konut GYO’nun Ana hissedarı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’na (TOKİ) aittir. 60 yılı aşkındır konut konusunda hizmet vermektedir. Özellikle de 15 temmuz darbe girişiminden sonra 120 ay vade ile %0,70 faiz oranı ile konut satışı yapmıştı. Bundan dolayı da dikkatleri üzerine toplamıştı.

GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN BİRLİK VAKTİ 60 AYA %0 FAİZ İMKANI

birlik ve beraberlik adına yapılan bu hamle sayesinde bir ayda 2.500 konut satılmış oldu. Şimdi ise 2. kampanya ise milyonları hem sevindirdi hemde umutlandırdı. Lakin belirli sayıdaki vatandaş bundan yararlanabilecek. Şimdi sıkı tutunun. Zira 50 ay yani 5 yıl süreli kredi alırsanız %0 faiz imkanı sizlere sunuluyor. Normalde 100 bin lira konut kredisini 60 ay vadeli çektiğinizde 35 bin lirada ekstradan faiz ödüyordunuz. Ama bu fırsat sayesinde 35 bin liranız cebinizde kalacak.

120 AYA %0,45 FAİZ İMKANI

Ya 60 ay benim için çok kısa biraz daha uzun vadeli alamaz mıyım bu krediyi derseniz bunun için de 2 farklı seçenek sunuluyor. 120 ay vade yani 10 yıl ile kredi çektiğinizde sizler için sunulan faiz oranı %0,45. Evet yanlış duymadınız. Tekrarlıyorum. %0,45. Bu inanılmaz derecede düşük bir meblağ. Bu hesaba göre %0,45 faiz oranı ile 100 bin lira kredi çekerseniz aylık ödeme tutarınız 1.080 TL olacaktır.

240 AYA %0,79 FAİZ İMKANI

Normal şartlarda en iyi şekilde bankalardan kredi almaya kalksaydınız Aylık taksit tutarınız 1352 TL olacaktı. Anlayacağınız 350 TL karınız var. Bu vade benim için uzun diyenler için de 240 ay vadeli kredi imkanı sunuluyor. 20 yıl vadeli kredi çekerseniz faiz oranı da %0,79 olarak belirlenmiş. Buna göre (0,79 faiz oranlı) 100 bin lira kredi çekerseniz aylık taksit miktarınız 930 TL olacaktır. 20 yıl hatta 30 yıl vadeli konut kredisi imkanı Avrupa ülkelerinde sunuluyor.

Ülkemizde neden olmasın ki? Ama şunu da itiraf edelim ki; yinede 240 ay için belirlenen faiz oranı yüksek. Ama bir adım atılması gerçekten de çok iyi. İlerleyen zamanlarda ben bu faiz oranının daha da aşağıya çekileceğine inanıyorum. Hatta bu projelerden ev almak isteyenlerin sıraya bile gireceklerini biliyorum. Dilerseniz şimdide hangi bankalar bu krediyi veriyor inceleyelim.

ANLAŞMALI OLAN BANKALAR HANGİSİ?

Şimdi merak edilen bir diğer sorunun cevabına gelmiş olduk. İyide bize yukarıda belirtmiş olduğunuz koşullarda hangi bankalar kredi verecek ki? diye sorabilirsiniz. Bunun için de tamı tamına 9 banka ile anlaşılmış. Bu bankaları da hemen sayalım; TÜRKİYE İŞ BANKASI, ZİRAAT BANKASI, HALKBANKVAKIFBANK, YAPI KREDİ BANKASI, 
ALBARAKA TÜRK, GARANTİ BANKASI, ZİRAAT KATILIM BANKASI, VAKIF KATILIM BANKASI dır.

HANGİ PROJELER KAMPANYA DAHİLİNDE?

Değerli okurlarımız, Emlak Konut GYO yararlanabilmeniz için 30 projenin %20’sinden yararlanılabiliyor. Bu açıdan bende bu fırsattan yararlanmak istiyorum diyenlerin biraz ellerini çabuk tutmaları gerekiyor. Zira 60 ay vadeli ve 120 ay vadeli konut kredisi gerçekten de çok avantajlı. Tabi 240 ay vadeli konut kredisine de rağbet olacaktır. Bu 30 projenin Kocaeli, İstanbul, Ankara, Nevşehir, Konya, Denizli, Niğde illerinde olduğunu da söyleyelim. İlerleyen zamanlarda umudumuz diğer illeri de kapsaması.

Peki bu projeler hangisi? Dilerseniz şimdide bunları teker teker belirtelim. Projeler; Adım İstanbul (İstanbul/Başakşehir), Avrupa Konutları Başakşehir (İstanbul/Başakşehir), Avrupark İstanbul/Başakşehir), Emlak Konut Başak Şehir Evleri (İstanbul/Başakşehir), Başkent Emlak Konutları  (Ankara/Mühye), Batışehir (İstanbul/Başakşehir), Büyükyalı (İstanbul/Zeytinburnu), Ebruli (İstanbul/Avcılar), Esenler Emlak Konutla (İstanbul/Esenler),

Evora Denizli (Denizli/Merkez), Evvel İstanbul (İstanbul/Başakşehir), Gebze Emlak Konutları (Kocaeli/Gebze), Göl Panaroma Evleri (İstanbul/Avcılar), İst Marina (İstanbul/Kartal), Kartal 34 (İstanbul/K.Çekmece), Ofis Karatay Bakırköy (İstanbul/Bakırköy), Koordinat Çayyolu (Ankara/Çankaya), Körfezkent 4 (Kocaeli/Körfez), Köy Zekeriyaköy (İstanbul/Sarıyer), Maslak 1453 İstanbul (İstanbul/Sarıyer), Park Mavera 2 (İstanbul/Başakşehir),

Metropol Emlak Konutları (İstanbul/Ataşehir), Nevşehir Emlak Konutları (Nevşehir/Merkez), Nidapark Kayaşehir (İstanbul/Başakşehir), Nidapark Küçükyalı (İstanbul/Maltepe), Niğde Emlak Konutları (Niğde/Merkez), Sofa Loca (Ankara/Etimesgut), Tema Şehir (Konya/Meram), Tual Bahçekent (İstanbul/Başakşehir), Tual Adalar (İstanbul/Kartal) dır.

EMLAK KONUT GYO’YA DESTEK

Değerli okurlarımız, 30 projenin az olduğunu herkes kabul ediyor zaten. Ama projeler arttıkça daha fazla insanın yararlanacağı kanaatindeyiz. Bu kampanya ile birlikte birliğe destek olmak adına KONUTDER ve GYODER’de bu kampanyaya 75 proje ile katılacağını belirtti. Bu sayede daha fazla insan özel koşullarla konut kredilerinden yararlanabilme imkanından yararlanabilecek.

KAMPANYA SON BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

Bu kampanyanın 2 aylık bir süresi olduğunu söyleyelim. 1 Şubat 2017 tarihinde konut satışları başladı. 31 Mart 2017 tarihinde de bu kampanya son bulacak. Ha bundan sonra yeni kampanyalar ve projeler gelir mi? Elbetteki gelir giye düşünüyorum. Ama şuan var olan proje bu. Sınırlı ve çok avantajlı. Bu arada üzülerek söylemeliyim ki daha ilk gününde bir iki projenin satılının tamamlandığını da söylemekte yarar var. Hani kararınızı verdiyseniz biraz acele ediniz.

Bu arada peşinat oranı ilk etapta %5’dir. Konut teslim edildikten sonra kalan %15’lik peşinat ödenmektedir. Diğer konut kredilerinde normalde ilk anda %20 peşinat alınmaktaydı. Bu sayede birazda zaman tanınmış olmuş.  Değerli okurlarımız, sizlerde kendi evinizi almayı düşünüyorsanız, sizler için alternatif oluşturacak özel bir yazı ile seslenmeye çalıştık. Umarım ki faydalı ve istifadeli bir yazı olmuştur. Bizlerden şimdilik bu kadar. Ama özel ve üncel kredi haberleri için bizleri takip edebilirsiniz. O zamanadek hoşça kalın.

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK ADRESİNİZ İLE BEĞENEREK OLABİLDİĞİNCE TÜM ARKADAŞLARINIZIN DA GÖREBİLMESİNİ SAĞLAYABİLİR MİSİNİZ?

Sicil affına kimler başvurabilecek başvuru şartları neler tüm merak edilenler burada

 

 

 

Etiketler:, , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin