Go to ...
KOSGEB’ten 5 Adımda Kolayca Kredi Alma Yolları


5 Adımda KOSGEB’ten kolay kredi alma yöntemleri, Kosgeb hibe ve Kredi- Bir çok kimsenin ah bir destek veren olsa da kendi işimi kursam dediğini duymuşsunuzdur. Yada işletmem desteklenirse çok büyük bir marka olup önemli noktalara ulaşabilirim dediğinizi duyar gibiyiz. Madem öyle devlet desteklerinden ne den yararlanmıyorsunuz ki? Devletimiz bu ve buna benzer düşüncelere sahip girişimci ruhlu insanları desteklediğini unutmayınız.

5 ADIMDA KOSGEBDEN KREDİ ALMA GENEL AÇIKLAMA

Kosgeb ile bir çok insan kendi işinin patronu oldu. Ayrıca ciddi manada büyüyen işletmelerin de olduğunu söylemek gerekiyor. Maalesef halk arasında kredi veya hibe alamazsın diye bir durum söz konusu ama bu durum gerçeği yansıtmıyor. Çünkü yapılması gereken prosedürleri yerine getirdikten sonra neden destekten yararlanmayasınız ki? İşte tamda bu noktada bu yazımız sizlere yol gösterici olacak. Kredi alabilmeniz için belirtiğimiz yol ve yöntemleri sırasıyla takip etmeniz yeterli olacaktır.

KOSGEB EĞİTİMİ BAŞVURUSU

Kosgeb eğitim ve başvuruları için yapmanız gereken ilk önceki iş Kosgeb eğitimine başvurmaktır. Bunun için Kosgeb ana sayfasından bulunan eğitim duyurularından, ilinizde yapılacak olan eğitimlerin günlerini öğreniniz. Daha sonra başvurularınızı ya bulunduğunuz yerdeki İŞKUR’lardan yada Kosgeb Eğitim Duyuru kısmında bulunan ilinizdeki kısmın en altındaki iletişim kanallarından gerçekleştirebilirsiniz.

UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ

Eğitim için başvurunuzu gerçekleştirdiniz artık sıra eğitime katılmaya kalıyor. Sizlerden rica lütfen eğitiminizi ciddiye almanız. Bu eğitim de devamsızlık yapma olayı söz konusu değildir. Ayrıca kur sonunda başarısız olursanız da sertifika veilmemektedir. Ayrıca bu kurslarda sınırlı kontenjana sahip olduğundan bu hakkınızın önemini bilin. Aksi takdirde bir daha da kolay kolay sıra gelmiyor. Zaten eğitimlerinizi aksatmazsanız kolayca sertifikanızı da alabilirsiniz. Eğitimler de 4-5 gün gibi bir sürede bitiyor zaten.

PROJE HAZIRLAMA

Eğitiminizin sonunda başarılı oldunuz ve sertifika almaya hak kazandınız. Bundan sonraki aşamada ise sıra proje hazırlamaya geliyor. Sizlerde yapmayı düşündüğünüz iş ve işler ile ilgili projenizi güzel bir şekilde hazırlamanız gerekiyor. Benim aklım almaz, ben uğraşamam, zaten dünya kadar işim var diyorsanız da sizin yerinize proje hazırlayan şirketlerin olduğunu da unutmayınız. Siz bu şirketlere başvuruda bulunuyorsunuz. Ardından ne yapmak istediğinizi güzel bir şekilde açıklıyorsunuz. Sizin açıklamalarınıza göre de projeleriniz hazırlanıyor. Tabi bu hizmet içinde cebinizden en az 500 TL çıkıyor. Projenin büyüklüğüne göre de bu miktar artıyor.

PROJEYİ SUNMA

Projenizi hazırladıktan sonra sıra bu projeyi KOSGEB’e sunmaya kalıyor. KOGSBE de projenizi inceliyor ve hakikatten güzel bir proje ise destek sağlıyor. Bazı program türlerinde ise bayanlara pozitif ayrımcılık uygulandığından destek verilecek kişilerin %70’i bayanlardan seçiliyor. Bunu da belirtelim.

ONAY ALINAN PROJEYİ UYGULAMA

Projenizi hazırladığınız ve projenizin onaylandığını öğrendiniz. Bundan sonra yapmanız gereken şey projenize göre iş ve işlemlerinizi gerçekleştirmek. Yalnız şunu hemen belirtelim ve altını çizelim; Projeye harfi harfine uymanız gerekiyor. 5. Ayda iş yerinize 500 adet kapasiteli ürün yapan makine alacağınızı belirttiyseniz ve 200 kapasiteli makine aldıysanız KOSGEB yetkilileri bunu yerinde inceleyip değerlendiriyor.

Yanlış beyanatta bulunduysanız bunun parasını alamıyorsunuz. Hatta tüm projenizi bile yakabilirsiniz. Yani açık gözlülük ve uyanıklık yapmanıza izin verilmiyor. Sizlerde 3 kuruş ekstra kar elde edeceğim diye koskoca devlet hibesinden olmayın. Projenizde ne varsa onu uygulayın. Uyguladıkça da KOSGEB‘ten paranızı alın. İş bu kadar basit. Ayrıca aşağıda sizler için hazırladığımız konu başlıklarımızı da incelemeyi unutmayın.

Geri Ödemesiz Kosgeb 150.000 TL Teknopazar Destek Programı

KOSGEB GÜÇBİRLİĞİ-İŞBİRLİĞİ PROGRAMINDAN 1.500.000.TL. HİBE VE KREDİ

KOSGEB MÜLAKATI NEDİR? NASIL YAPILIR ? NASIL HAZIRLANMALIYIM?

BU ÖNEMLİ VE YARARLI YAZIYI FACEBOOK VE DİĞER SOSYAL İLETİŞİM AĞLARI İLE BEĞENİP PAYLAŞARAK HERKESİN GÖRMESİNİ SAĞLAYABİLİR MİSİNİZ?

 

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin