Go to ...
KOSGEB KOBİ Proje Destekleme Programı İle 150.000 TL Cepte


KOSGEB KOBİ Proje Destekleme Programı ile 150.000 TL Destek- Ekonomi ve finans konularında Türkiye’nin yeni finans yüzü olan 724kredinotu.com  olarak esnaftan, kobilere, öğrenciden, memura, işçiden çiftçiye kadar bir çok kesime hitap ediyor ve ilk ekonomik gelişmeleri sizler için haberleştirmeye çalışıyoruz. Sitemizde yalan, yanlış  haber yoktur. Yanıltma yönlendirme hiç hiç yoktur. Ne istiyorsanız direk o konuya ulaşır ve bilgileri sade bir dil ile alırsınız.

KOBİ PROJE DESTEKLEME PROGRAMI GENEL AÇIKLAMA

Bugünde KOBİ’lere özel bir yazı kaleme alıyoruz. Ülkeler KOBİ’lerin bir ülke üzerindeki değerini fark eder fark etmez onları desteklemeye koyuldular. Ülkemizde de KOBİ’leri destekleme adına KOSGEB kuruldu. KOSGEB farklı farklı destekleme programları ile KOBİ’leri ve girişimci ruha sahip vatandaşların ilgi odağı olmaya başladı. Bu site üzerinden KOSGEB gelişmelerini paylaşmaya çalışıyoruz. Bu yazı ile de KOBİ Proje Destekleme Programında söz edeceğiz.

KOSGEB KOBİ PROJE DESTEKLEME PROGRAMININ AMACI NEDİR?

KOSGEB KOBİ’lerin gelişimi için her ne kadar elini taşın altına koysa da KOBİ’lerinde kendi potansiyellerinin farkına varması gerekmektedir. Bir KOBİ ayakta kalmak istiyorsa muhakkak gelişme odaklı ve eksenli olmalıdır. bundan dolayıda ileriye dönük projeler geliştirmelidir. Lakin çoğu zaman İşletme sahipleri bir sürü fikrim var ama uygulayacak param yok der. İşte burada KOSGEB KOBİ Proje Destekleme Programı devreye girer.

Sizin kendi projenizi hazırlamanız ve gelişe bilmeniz için KOSGEB destek musluklarının ağzını açar. Sizinde sıkıntılarınız ve problemleriniz olabilir. Bunu nasıl aşarsınız? Projelendirin. Bu programın amacı KOBİ’lerde proje kültürünü uyandırmak ve geliştirmektir. Ayrıca proje yapabilme potansiyelini ve kapasitesini de artırmak amaç olarak görülmektedir.

PROJE ve PROGRAM LİMİTLERİ VE DESTEKLENEBİLECEK KONULAR NELERDİR?

Öncelikle en fazla merak edilen konuyu belirtelim. Bu programın destek miktarı maksimum 150.000 TL dir.  Proje süresi ise 6 ile 24 aya kadardır. istenirse projenin mahiyetine göre 12 ay daha ilave edilebilir. Bu program 3 yıl boyunca devam etmektedir. Proje seçilirken bölgeler dikkate alınıyor. Destek oranları 1. ve 2. bölgede kilere %50, 3.4.5 ve 6. bölgedekilere ise %60 dır. Projenin desteklenme giderleri kurul tarafından karar verilmekle birlikte öncelikle  genel itibariyle desteklenmeyen kalemleri belirtelim. Desteklenmeyen Proje Giderleri;

 • SOSYAL GÜVENLİK PRİMLERİ
 • HABERLEŞME GİDERLERİ
 • RESİM VE HARÇLAR
 • ARSA, BİNA,  İNŞAAT,  TADİLAT
 • TAŞIT ARACI
 • HABERLEŞME GİDERLERİ
 • ENERJİ VE SU GİDERLERİ
 • KİRA GİDERLERİ
 • PROJE İLE İLGİLİ OLMAYAN PERSONEL GİDERLERİ
 • FİNANSMAN GİDERLERİ
 • PROJE İLE İLGİLİ OLMAYAN DİĞER İŞLETME GİDERLERİ

 

Projede desteklenecek konuları da hemen belirtelim;

 • PAZARLAMA
 • DIŞ TİCARET
 • İNSAN KAYNAKLARI
 • MALİ İŞLER VE FİNANS
 • YÖNETİM ORGANİZASYON
 • ÜRETİM

 

PROGRAMDAN YARARLANMA KOŞULLARI

Gerçek veya Tüzel nitelikteki tüm işletmeler bu programdan yararlanabilmektedir. Ayrıca KOSGEB veri tabanına da kayıtlı olmak gerekmektedir. Eğer KOSGEB Veri tabanın da yer almıyorsanız, http://www.kosgeb.gov.tr/ internet adresinden formu doldurarak kayıt işlemlerinizi gerçekleştiriniz. Daha sonra işletme yetkililerinin imza sirküleri veya imza beyannamelerini, Ticaret veya Esnaf sicil gazetesi KOSEGB’e sunmanız gerekecektir. Bu programdan yararlanmak için bir proje hazırlayıp, sunmanız esastır.

PROJE SUNUM

Hazırladığınız projeyi KOSGEB’e sunmanız gerekmektedir. KOSGEB Yetkilileri projenizi değerlendirir. Sonrada uygun görülürse destekten yararlanırsınız. Ayrıca projenizde taahhütte bulunduğunuz iş ve işlemleri KOSGEB yetkilileri sürekli olarak inceler ve sizleri gelişmeye ve bir sonraki adıma zorlar. Yavaş yavaş büyürsünüz anlayacağınız.

Değerli KOBİ’lerimiz, sizlerde bu piayada tutunmak ve gelişmek istiyorsanız bu yazımızı değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Zira ğiyasa şartları zor ve giderek zorlaşıyor. Kendinizi bu şartlara göre yenileyemezseniz piyasadan silinirsiniz. Bundan dolayı büyümeyi ve gelişmeyi istemelisiniz. KOSGEB’de sizin büyük bir şirket olabilmeniz içi gerekli maddi desteği sağlıyor.

KGF (KREDİ GARANTİ FONU) KOSGEB DESTEKLERİNE KEFALET DESTEĞİ PROGRAMI NEDİR?NE DEĞİLDİR?

KOSGEB’ten 5 Adımda Kolayca Kredi Alma Yolları

 

 

 

 

Etiketler:, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin