Go to ...
Kosgeb hibe kredi nasıl alınır?


Kosgeb hibe kredileri nasıl alınır?, Kosgeb hibe kredi başvurusu, kosgeb hibe kredi; Değerli okurlarımız sizlerde bu ve buna benzer konu başlıklarını sorguluyorsanız en doğru sitelerden birinin üzerinde olduğunuzu söyleyebiliriz. Çünkü bu konular özellikle esnaf ve kobiler başta olmak üzere bir çok insan tarafından merak konusunu oluşturmakta. Bizlerde en doğru ve en güncel bilgiler ile bu konuları sizler için detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağız.

KOSGEB HİBE KREDİ GENEL DEĞERLENDİRME

Devletimiz küçük ve orta ölçekli işletmelerin büyümesi ve dünya çapında bir marka halini alabilmeleri adına bir çok hibe ve destek programları uyguluyor. Bunun dışında da girişimci ruha sahip bir çok insanı da maddi noktalarda teşvikleri ile destekliyor. Bundan dolayı bir çok işletme KOSGEB hibe ve kredileri ile ülke ve dünya çapında büyük işlere imza attı. Yarıca kendi işinin sahibi olmak isteyen vatandaşlarda KOSGEB ile bu hayallerini gerçekleştirmiş oldular. Şimdi de sıra sizde.

KOSGEB HİBE KREDİ NEDİR?

Değerli okurlarımız, deminde söz ettiğim gibi KOSGEB, girişimci ruha sahip ve desteklenirsem büyük yerlere gelirim diyen esnaf, kobi ve vatandaşları destekliyor. Buna da genel itibariyle hibe deniyor. Lakin şu ayrıntıya da dikkat çekmek isteriz; KOSGEB iki türlü destek sağlıyor. Bunlardan birincisi Karşılıksız kredi, ikincisi ise uzun vadeli faizsiz kredi. Sizlerde ihtiyaçlarınıza göre bu kredilerden yararlanabiliyorsunuz. Örneğin işletmenize yeni makine alabilmeniz için veya kendi işinizi kurabilmeniz için sizlere 70 bin lira para lazım. Bunun 50 bin lirasını karşılıksız hibe olarak geri kalan 20 bin lirayı da uzun vadeli faizsiz bir şekilde alabilirsiniz.

KOSGEB KREDİ ALMA SÜRECİ NASIL İŞLİYOR?

Kosgeb den kredi alırken izlemeniz gereken bazı yollar oluyor. Yazımızın bundan sonraki kısmında da bu yol ve yöntemlerin nasıl olacağına değineceğiz. Sizlerde bu yolları izlerseniz KOSGEb’ten kredinizi rahatlıkla alabilirsiniz. Tabi iyi bir projenin olması da şart. Dilerseniz lafı uzatmadan yazımıza devam edelim

KOSGEB EĞİTİMİ BAŞVURUSU VE UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ

Sizlerde KOSGEB’ten kredi almayı düşünüyorsanız yapmanız gereken birinci önceliğinizin eğitim olduğunu unutmayınız. Bundan dolayı da eğitim başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Eğitim başvurularınızı ilinizdeki veya ilçenizdeki İŞKUR lardan gerçekleştirebilirsiniz. Yada KOSGEB anasayfasında yer alan eğitim başvurularında belirtilen iletişim adreslerinden de başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Lakin bu işi ciddiye almanız gerekiyor. Devamsızlık yapanlar ve eğitim sonunda başarılı olanlar sertifikayı alamazlar.

PROJE HAZIRLAMA  ve PROJEYİ SUNMA

Eğitim aldıktan sonra kredi alabilmeniz için güzel bir proje hazırlayıp onaya sunmanız gerekecektir. Kimisi projeye de ne gerek var diye bilir ama proje sizin ilerlemeniz için oldukça fazla önem arz eden bir sistem. Örneğin projenizde 3. ayda hangi makineleri iş yerinize alacağınızı, 5.ayda elde ettiğiniz ürünleri hangi fuarda sergileyeceğinize kadar bir çok hususa ve unsura değiniyorsunuz. Buda sizin ilerlemenizi sağlıyor. Ben proje hazırlayamam diyorsanız sizin için proje hazırlayan şirketlerde var. Projenin maliyetine göre 1 lira ile 15 bin liraya kadar projeler hazırlanıyor.

ONAY ALINAN PROJEYİ UYGULAMA ve İŞ SAHİBİ OLMA

KOSGEB’e sunduğunu projeniz onaylanırsa artık sizler için paranın musluğuda açılmış olacaktır. Yalnız para ödenirken yine projenizde belirtmiş olduğunuz ve ihtiyaç duyduğunuz rakama göre yapılıyor. Diyelim ki 200.000 TL ye ihtiyaç duyuyorsunuz. Bunu da birden vermiyor. Projenizde 2. ayda şu makineyi alacağım dediyseniz, ona göre de yerinde görüp bu makinenin parası ödeniyor.

Gördüğünüz gibi kosgeb kredileri için basit bazı adımları atmanız gerekiyor. Yani biraz girişimci olmanız gerekiyor. geriside zaten domino taşları gibi bir birinin ardı arkası kesilmeden geliyor. Ama yeterki sizlerde elinizi taşın altına koyun. Ayrıca aşağıda kosgeb ile ilgili diğer konu başlıklarımıza da ulaşabilirsiniz.

KOSGEB GÜÇBİRLİĞİ-İŞBİRLİĞİ PROGRAMINDAN 1.500.000.TL. HİBE VE KREDİ

KOSGEB MÜLAKATI NEDİR? NASIL YAPILIR ? NASIL HAZIRLANMALIYIM?

KOSGEB iŞ PLANI NEDİR? NASIL HAZIRLANIR? NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

LÜTFEN BU YAZIMIZI FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin