Go to ...
KOSGEB 150.000 TL Girişimcilik Destek Programı ile Kendi İşinin Patronu ol


KOSGEB Programı, Yeni girişimci desteği- Değerli kobilerimiz, sizlerin sıkıntılarınızı çok iyi biliyoruz. Maalesef ki dünyanın yükü kadar yük var sırtınızda. KOBİ olduysanız bunun da bir bedeli var. Maddi açıdan desteğe ihtiyaç duyuyorsunuz. Yoksa piyasada kalabilmenizin imkanı yok. Büyük kobiler teknolojik alt yapıları ve üretimleri ile sizleri yer bitirir yoksa. İşte burada sizin ayakta kalabilmeniz için ve daha da iyi yerlere gelerek rekabete girebilmeniz için KSOGEB devreye giriyor.

KOSGEB KOBİLER İÇİN VAR

Kobilerin sırtında çok büyük bir yük olduğunu söylemiştik. Gerçekten de durum bu şekilde. Vergisiymiş SGK ödemesiymiş, personel maaşlarıymış, makine yenilenmesiylemiş, çift vardiya çalışmasıymış, mal alma, ürün satma işleriymiş bir sürü gider kalemleri var. Dolayısıyla da destek gören kobi kendini geliştirerek bir üst mertebeye geçebiliyor. Tıpkı tırtılın kelebeğe dönüşmesi gibi. İşte burada da kilit isim olarak kosgeb devreye giriyor.

Kosgeb Kobilerin gelişmesi ve ileri bir seviyeye çıkabilmesi adına bir sürü proje geliştiriyor. Bu projelerden yararlanan kobiler de devler ligine çıkabiliyor. Bu açıdan KOSGEB’in asıl amacı destek olmaktır. Birde girişimciler vardır. KOSGEB girişimcileri de yalnız bırakmaz.

KOSGEB İLE BİNLERCE GİRİŞİMCİ KENDİ İŞİNİN SAHİBİ OLDULAR

Kosgeb ile girişimci ruha sahip binlerce vatandaşımız işlerinin patronu oldular. Elin işinde kendini gösteremeyen ve 3 kuruşa çalışmak zorunda kalan girişimciler kosgeb sayesinde belkide yakında uluslararası piyasada hüküm sürecekler. Bu açıdan sizler de artık yeter bende kendi işimi kurmak istiyorum diyorsanız muhakkak ki KOSGB’e uğramalısınız. Girişimcilerin kimisi oalrak işe başlıyor, kimisi de direkt Kobi olarak. İşte sizler için mükemmel bir proje hazırlamış kosgeb. Şimdi onu anlatalım.

KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEK PROGRAMININ AMACI VE YARARLANICILARI

Bu programın amacı girişimciliğin desteklenmesi yaygınlaştırılması ve sonrasında da işletmelerin kurulmasıdır. Bu sayede bir sürü insan piyasaya kazandırıldı. Kendine güveniyorsan ve işin ile ilgili de yeterli bilgiye ve donanıma da sahipsen neden sen de bir girişimci olmayasın ki? Üstelik maddi kaynak da kosgeb tarafından sana verilecek. Bu fırsat kaçırılmayacak türden. Şimdide bu programın yararlanıcılarını belirtelim.

Programdan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler (KOBİ’ler) 31 aralık 2017 tarihine kadar yararlanabilecekler. BU süre tabi ki de daha sonrasından tekrardan uzatılabilir. Ayrıca girişimciler de yararlanabiliyorlar. İşletici kuruluşlar yani iş geliştirme merkezini yöneten tüzel kişiler yararlanıyorlar.

GİRİŞİMCİLER İÇİN UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ

Girişimcilik nedir? Nasıl olunur? İş kurma ve yürütme işlemleri, başarılı işletmelerin kurulması, girişimcilik, bilgiye ulaşma, kendi iş fikrini üretme, iş planı yani proje hazırlayabilme kabiliyeti ve daha bir çok mevzuda bilgi sahibi olursunuz. Kosgeb eğitimleri 32 saattir. Ayrıca bu eğitimler ücretsizdir. herkese açıktır. Genelde KOSGEB tarafından verilmektedir. Ama bunun dışında üniversiteler ile anlaşılarak örgün bir şekilde de verilebilmektedir.

YENİ GİRİŞİMCİ DESTEĞİ

Eğitiminizi tamamladıysanız artık kosgeb girişimcilik desteğinden faydalanabilirsiniz. Yalnız girişimci desteği başvurusu için kişinin bir yıl içerisinde aynı iş kolunda şahıs işletmesinin bulunmaması gerekiyor. Bunun dışında girişimci adayının tüzel kişi sıfatıyla hiç bir işletmeden %50 den fazla payının da olmaması gerekiyor. Ayrıca destek sürecinde sgk’ya bağlı bir yerde çalışmıyor ve olması da gerekiyor. Toplam alınabilecek destek tutarı 150 bin liradır..

İşletmenizi kurmanız için geri ödemesiz olarak ilk başta 2 bin lira veriyorlar. Bunun dışında makine, ofis donanımı, yazılımı, teçhizatı için de 18 bin lira alıyorsunuz. tabi bu da geri ödemesizdir. Ayrıca işletme giderleri desteği olarak da 30 bin lira geri ödemesiz yani hibe destek alırsınız. Bunun dışında da 100 bin lira da sabit yatırım için alabiliyorsunuz. Lakin 10 bin lira geri ödemelidir. Ama komisyonu ve faizi yoktur. Buda gerçekten de iştah kabartmaktadır.

İŞGEM MERKEZİLERİNE DE DESTEK

İş geliştirme merkezleri kobilere koçluk yol gösterme, finans ağlarına ulaşım, ofis hizmetleri, iş yeri mekanı gibi konularda vermektedir. Burada desteğe başvuracak kurumlar; Üniversiteler, Özel idareler, Belediyeler, meslek kuruluşları ve inkübatörlerdir. İŞGEM kuruluş desteği süresi 18 ay ile sınırlıdır. Ayrıca İŞGEM işletme desteği ise 36 aydır. İŞGEM kuruluş desteği toplam 650 bin liradır. bunun 500 bin lirası bina tadilatıdır. 100 bin lirası mobilya donanıma aittir.

Personel giderleri de 50 bin liradır. Bu arada bu ücretlerin tamamı geri ödemesizdir. İŞGEM işletme desteği için de ayrıca 200 bin lira alabilirsiniz. Bu destekler de geri ödemesizdir. Personel için 100 bin lira alırsınız. Eğitim danışmanlık 50 bin liradır. Küçük tadilat için de 20 bin lira ve tanıtım organizasyonu için de 30 bin lira alırsınız.

İŞ PLANI ÖDÜLÜ

Üniversiteler tarafından verilen girişimcilik eğitimlerinde iş planı hazırlama yarışmaları düzenlenir. bu yarışmaların sonunda da birinci, ikinci ve üçüncüye ödüller verilir. Bu dereceye girenler 24 ay içerisinde eğer bir işletme kurmuşlarsa birinciye 1 lira, ikinciye 10 bin lira, üçüncüye 5 bin lira ödül verilmektedir.

Gördüğünüz gibi bu destek çok geniş çaplıdır. geri ödemesi de yoktur. özellikle girişimci adayların değerlendirmesi gerektiğini düşünüyorum. Bizlerden şimdilik bu kadar. Dilerseniz aşağıda sizler için hazırladığımız farklı konulardan oluşan galerimizi de inceleyebilirsiniz. Yeni bir yazıda buluşmak dileğiyle…

LÜTFEN BU YAZIMIZI FACEBOOK VE TWİTTER ADRESLERİNİZ İLE BEĞENEREK GİRİŞİMCİLERİN VE KOBİ’LERİN GÖRMELERİNİ SAĞLAYABİLİR MİSİNİZ?

KOBİ’ler için 2017 yılı 50 bin lira sıfır faizli KOSGEB kredileri için son günler

İş ortağı arıyorum diyorsan haydi sende ilan paylaş

 

 

 

Tags: , , , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Kosgeb

KOBİ’ler için 2017 yılı 50 bin lira sıfır faizli KOSGEB kredileri için son günler

2017 KOSGEB sıfır faizli 50.000 TL KOBİ kredisi başvurusu, sıfır faizli işletme işletme kredisi faiz desteği- KOBİ demek omuzlarında çok büyük bir yük taşıyorsun  demek. KOBİ kolay olunmuyor. Emek gerektiriyor, bilgi gerektiriyor ve deneyim gerektiriyor. KOBİ’ler bir ülkenin ekonomisini oluşturan en temel yapı taşıdır. Bu açıdan üstlendikleri görevin bilincindedirler. Duruma göre kimisinde 10 kişiden az,

İş ortağı arıyorum diyorsan haydi sende ilan paylaş

İş ortağı ilanları, İş ortağı arıyorum, ortak arıyorum, İstanbul, İzmir, Antalya, Ankara-  Kısacası Türkiye de iş ortağı arayanlar buraya toplanın hemen. Herkes kendi işini kurmanın derdinde. Yıllardır çalışıyorsunuz. Çıraklık, kalfalık ve ustalık derken artık kendi işinizde uzmansınız. Aynı şekilde lise, üniversite ve yüksek lisans derken kendi dalınız da bir iş kurmak istiyor olabilirsiniz. Lakin şuan

Fikrini Söyle Projene Sponsor Bul

Projeme sponsor arıyorum, proje sponsoru, proje sponsorları, Proje arıyorum- 724kredinotu.com ailesi olarak sizlere özel bir imkan sunuyoruz. Bir çok kimse oldukça özel ve güzel projeler kafasında tasarlıyor. Bununda gerekirse prototipini tasarlıyor. Hazırlanan projelere destek sağlandığında Avrupa ve dünya çapında önemli yerlere geldiğini görebiliyoruz. Örneğin; Mardin Savur da doğan Aziz Sancar, 2015 yılı Nobel kimya ödülü

Acele edin! KOSGEB’ten faizsiz 50.000 TL kredi başvurusu için son günler

KOSGEB 50.000 TL Kredi Faiz Desteği- 724kredinotu.com‘u takip etemek bir ayrıcalıktır diyerek yazımıza başlamak istedim. Diğer sitelerde KOBİ’lere 50 bin lira faizsiz destek verileceği çok söylendi ama ne zaman başlayacağı hakkında bir duyuru yoktu. Şuan bu özel gelişmenin ilk haberini de bizler yapıyoruz. Biliyorsunuz ki KOSGEB küçük ve orta dereceli işletmelerin gelişmesi için maddi yönde

Acele Edin! KOBİ’lere KGF 50 Bin Lira Nefes Kredisi Başvuruları başladı

Kredi Garanti Fonu, Düşük Faizli  Nefes Kredisi Projesi- Bir çok KOBİ’nin gözü kulağı bu haberdeydi. Sonunda sevindirici haber geldi. Dumanı henüz üzerinde. Kredi Garanti Fonu ile KOBİ’ler bekledikleri krediye kavuşabilecekler. Malumunuz Kredi Notu diye bir olgu var. Bankalar kredi notu düşük olanlara kredi vermiyordu. İşte bu esnada Kredi Garanti Fonu KOBİ’lere kefil olmaktadır. Bu sayede de

2 Responses “KOSGEB 150.000 TL Girişimcilik Destek Programı ile Kendi İşinin Patronu ol”

  1. Esme
    21 Mayıs 2017 at 11:18

    Market aldım onu genişleteçem

  2. koskep
    13 Nisan 2017 at 23:58

    Umarım referandumdan sonra kosgebe de ağırlık vermeye başlarlar . kosgeb kursları ağırlıklı olarak büyük şehirlerde açılıyor 81 ile yaysalar daha çabuk kalkınabiliriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin