Go to ...
Geri Ödemesiz Kosgeb 150.000 TL Teknopazar Destek Programı


Geri Ödemesiz Kosgeb 150.000 TL Teknopazar Destek Programı- Saygıdeğer okurlarımız, sözde değil özde güzel ve özel bir yazı ile karşınızdayız. Malumunuz her geçen gün KOSGEB il kendi iş yerini açanların dayısı her geçen gün artıyor. Ayrıca küçük ve orta dereceli işletmeler de KOSGEB sayesinde yıllık ciddi manada büyüyerek ulusal ve uluslararası çapta mesafe kat ediyorlar. Gelişmişlik düzeyi ferah bir yaşan için şart olduğundan devletimizde desteklerini eksik etmiyor.

KOSGEB TEKNOPAZAR DESTEK PROGRAMI ÖN AÇIKLAMA

Deminde bahsettiğim gibi bugün sizler için özel bir yazıya imza atıyoruz. Geri Ödemesiz Kosgeb 150.000 TL Teknopazar Destek Programı hakkındaki tüm bilgileri bu yazı ile sizlere sunmayı planlıyoruz. Sizlerde ürettiğiniz malzemelerin hakikatten desteklenirse dünya çapında oldukça önemli bir yere geleceğinizi düşünüyorsanız en doğru yazı üzerindesiniz. Devlet desteği ile ürünlerinizi uluslararası pazarda sergileyebilirsiniz.

KOSGEB TEKNOPAZAR DESTEK PROGRAMI NEDİR?

Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Destek Programı; Teknoloji Tabanlı KOBİ’lerin uluslararası pazarlarda rekabet güçlerinin artırılmasını amaçlayan, Ar-Ge ve İnovasyon projelerinin sonuçlarının ticarileştirilmesine yönelik destek mekanizmalarına ihtiyaç duyulması ve Teknolojik Ürüne yönelik Tanıtım ve Pazarlama faaliyetlerinin desteklenmesini hedeflemektedir. Program süresi 12 aydır.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Ar-Ge, yenilik veya tasarım projesi kamu kaynakları ile desteklenerek başarıyla tamamlanan projelerin sonucunda ortaya çıkmış teknolojik ürün/prototipe sahip veya kullanım hakkını sözleşme ile hak sahibinden devralmış işletmeler, Patent belgesi ile koruma altına alınmış teknolojik ürün/prototipe sahip veya patent hakkını Türk Patent Enstitüsü nezdinde devralmış işletmeler, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen Teknolojik Ürün (TÜR) Deneyim Belgesine sahip işletmeler başvurularını gerçekleştirebilirler.

TEKNOLOJİK ÜRÜN/PROTOTİP NE DEMEKTİR?

Prototipe bir nesne veya olgu da diyebiliriz. Yani ürününüzü en basit ve en ilkel elle tutulur bir şekilde istenildiğinde sunmanız gerekmektedir. Teknolojik prototip ile de bu maddeyi, ürünü veya nesneyi daha da geliştirebilir ve tanıtımınızı fuarlarda veya iş toplantılarınızda rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu sayede yatırımcılarda pazarlamayı düşündüğünüz ürününüzü 3 boyutlu olarak görecek ve kafalarındaki soru işaretleri de kalkmış olacaktır.

DESTEK LİMİTLERİ VE ORANLARI NELERDİR?

Bu Program kapsamında destek üst limiti 150.000 (yüz elli bin) TL geri ödemesiz destek sağlanmaktadır. Yurt dışındaki tanıtım ve pazarlama faaliyetleri için 100.000 (yüz bin) TL, Yurt içindeki tanıtım ve pazarlama faaliyetleri için ise 50.000 (elli bin) TL, hibe sağlanmaktadır.

TEKNOLOJİK ÜRÜN TANITIM VE PAZARLAMA DESTEK PROGRAMINDA NELER  DESTEKLENMEKTEDİR?

Basılı veya elektronik tanıtım materyalleri, yurt içi ve yurt dışı fuarlara katılım, gümrük işlem giderleri ile elektronik ticaret sitelerine üyelik giderlerinin karşılanması hedefleniyor. Ayrıca tanıtım ve pazarlama faaliyetleri ile seyahatlerde işletmenin görevlendireceği iki çalışanının ulaşım giderleri ile konaklama giderleri karşılanıyor. Bunun yanı sıra medyada sizlerin teknolojik ürün/prototipin tanıtımı giderleri de karşılanmaktadır.

Gördüğünüz gibi, KOSGEB ürünlerinizin tanıtımı için güzel bir bütçe hazırlamış. Sizlerinde yapması gereken projelerinizi hazırlayıp KOSGEB’e başvuruda bulunmanız. Böylece uluslararası çapta ünlü bir marka haline gelebilir veya güzel ortaklıklar da kurabilirsiniz. Yeterki biraz girişimci ruha sahip olun. Diğer destekleme yazılarımız için aşağıdaki linklerimizi inceleyebilirsiniz.

Kosgeb hibe kredi nasıl alınır?

KOSGEB GÜÇBİRLİĞİ-İŞBİRLİĞİ PROGRAMINDAN 1.500.000.TL. HİBE VE KREDİ

KOSGEB MÜLAKATI NEDİR? NASIL YAPILIR ? NASIL HAZIRLANMALIYIM?

BU ÖNEMLİ YAZIYI KOBİ VE DİĞER İŞLETMELERİNDE GÖREBİLMESİ ADINA LÜTFEN FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

 

Etiketler:, , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin