Go to ...
ZİRAAT BANKASI HAYVANCILIK KREDİLERİ NELERDİR? HANGİ AMAÇLAR İÇİN KULLANILABİLİR?


Cumhuriyetimizin kuruluş yılından itibaren çeşitli sektörlerin ihtiyaç duyduğu sermayeyi temin etmek için çeşitli bankalar kurulmuştur. Bu bankaların kuruluşları Atatürk dönemine kadar gitmektedir ve hala görev yapmaktadırlar. Esnafımızı desteklemek için Halkbank, Çiftçimizi desteklemek için T.C. Ziraat Bankası kurulmuştur.

Türkiye’de çiftçiliği ve hayvancılığı destekleyen en büyük banka T.C. Ziraat Bankasıdır. Banka ayrıca Türkiye’de faaliyet gösteren bankaların da en büyüğüdür. Ana faaliyet alanı olan ve hayvancılık konusunda çiftçi ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımıza en uygun faizli kredileri vermektedir. T.C. Ziraat Bankası özellikle hayvancılık konularında indirimli krediler sunmaktadır. Hayvancılıkla uğraşan ister yeni olsun isterse yıllarca bu işleri yapmış olun en uygun faiz oranlı kredileri T.C. Ziraat Bankası’ndan bulabilirsiniz.

T.C. Ziraat Bankası Tarafından verilen Hayvancılık Kredileri nelerdir? A) safkan at yetiştiriciliği kredileri, B) Damızlık süt sığırcılığı kredileri , C) Arıcılık Kredileri, D)Büyükbaş Süt Hayvancılık Kredileri, E) Damızlık Kanatlı Yetiştiriciliği Kredileri F) Küçükbaş Süt Hayvancılığı Kredileri G) Küçükbaş besicilik Kredileri, Ğ)Damızlık Düve yetiştiriciliği Kredileri K) Büyükbaş besicilik kredileri L)Damızlık Etçi Sığır Yetiştiriciliği Kredileri T.C. Ziraat Bankası tarafından verilen hayvancılık kredileridir.

T.C. Ziraat Bankası’nca Verilen Hayvancılık Kredilerini nerede kullanabiliriz? T.C. Ziraat Bankasınca verilen krediler ancak belirli alanlarda kullanılabilir bu alanlar; 1) 100 tane yada daha fazla arı kovanı olan ana arı yetiştiriciliği yapmak isteyen arıcılarımıza ana arı yetiştirilmesi içi gerekli olan güneş enerjisi sistemi, jenetarör, en az bin tane çiftleştirme kutusu&kovanı alım veya arıcı karavanı yada arıcı barakası alımı için, 2) Kayıtlı, belgeli hayvanlardan uygun şartları sağlayan hayvan satın alınması için 3) 200 tane ve daha çok sayıda arılı kovan ile gezginci arıcılık yapan arıcılarımızın ihtiyaç duyduğu güneş enerji sistemi, jeneratör, arıcı karavanı ve barakası alımı için, 4) arıcı barınağı yapımı veya tadilatı için 5) Boş Polen kapanlı yeni kovan, arılı kovan, bal süzme makinesi, polen temizleme ve polen kurutma ile kek hazırlama makinesi alımı için,5)Süt soğutma tankı alımı ile süt sağım ünitesi alımı için, 6) Bombus arı üretimi için gereksinim duyulan polen, plastik kap, şeker , ambalaj malzeme alımı yani işletme masrafları için, 7) Yem hazırlama birimi satın alınması için, 8)Ana arı işletmelerinin ihtiyaç duyduğu şeker, kek alımı, temel petek ile ana arı üretim gereçlerinin alımı için, 9)  Balye makinesi, silaj makinası ve çayır biçme makinesi satın alınması için, 10) Gezgin arıcılık yapanların nakliye giderleri (işçilik giderleri dahil) 11) Tükettiği enerjiyi yenilebilir enerji kaynaklarından üretmek için gerekli alet, tesis malzeme, ekipman alımı için yapılan harcamalar için T.C. Ziraat Bankasından alınan krediler kullanılabilmektedir.

Ziraat Bankası hayvancılık kredisi kullanırken istiyor mu ? Ziraat Bankası verdiği hayvancılık kredileri için istemektedir.

T.C. Ziraat bankası tarafından verilen hayvancılık kredilerini konu aldığımız yazımıza burada son veriyoruz. Esenlikle kalın.

Etiketler:, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Oguzhan