Go to ...
YENİ AÇIKLANAN İHRACAT DESTEK PROGRAMI KAPSAMINDA VERİLECEK SİGORTA VE FUAR DESTEKLERİ NELERDİR?


Ekonominin canlanması/canlı kalması için hükümetimiz tarafından Kasım 2016 ayı içerisinde açıklanan iki programını konu aldıgımız yazılarımıza devam etmekteyiz. Kredi Garanti Fonu vasıtasıyla Kobilerimize verilecek olan 17 MİLYAR TL. miktarındaki krediler hakkında ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki linkleri tıklamanız yeterli olacaktır.

17 MİLYAR TL.’LİK KREDİDEN KİMLER FAYDALANACAK?

KOBİLERE 17 MİLYAR TL.’LİK KREDİ (KGF) KREDİ GARANTİ FONU VASITASIYLA VERİLECEK

İkinci destek programı ise ihracatın ve ihracatçının desteklenmesi amacıyla açıklanan yeni destek paketidir. Bu paket temelde iki ana konudan oluşmaktadır. Bunlardan birincisi olan tarafından ithalatçı/alıcılara verilen kredilerin faiz oranlarının ayarlanması içeren birinci kısmı ile ilgili ayrıntılı bilgiye linkten ulaşabilirsiniz. Biz bugün ihracatçının desteklenmesi amacıyla yürürlüğe sokulan ihracat destek programının ikinci kısmı olan Sigorta tazmin ve destekleri hakkında verilecek destekler hakkında bilgi sunmaya çalışacağız.

İHRACATÇILARIMIZI RAHATLATACAK YENİ DESTEK PROGRAMI NEDİR? NE DEĞİLDİR?

İhracatçının desteklenmesi/finanse edilmesi amacıyla kurulmuş olan Türk Eximbank’ın Ana işlevi duyulan kredi ile ihracatın sigortalanması olarak anlatılabilir. Bu konularda Türk Eximbank’ın çok çeşitli kredi ve destek programları bulunmaktadır. Önümüzdeki dönemde Türk Eximbank hakkında çok ayrıntılı makaleler yayınlayacağız. İlgilenen arkadaşların ilgiyle izleyeceklerini ummaktayız.

İhracatın geliştirilmesi, Pazar çeşitliliğinin arttırılması , girilmesi zor ülke piyasalarına daha rahat korkmadan girişimcilerimizin girebilmesi amacıyla yürürlüğe sokulan ihracat destek programının ikinci kısmı daha öncede belirttiğimiz gibi sigorta tazmin ve fuar desteğidir. Şimdi bu konularda daha ayrıntılı bilgiler sunmaya çalışalım.

Hükümetimiz ihracatçılarımızın yeni pazarlara ve yeni alıcılara ihracat yaparken üstlendikleri risklerin Türk Eximbank tarafından sigortalanmasının cesaretlenmesini sağlamak için Türk Eximbank’a sigorta tazmin desteği verileceğini açıklamıştır. Afrika kıtası gibi riskin yüksek olduğu bölgelerde bu nedenden dolayı ihracatçılarımızın çekingen davrandıkları alanlarda/ülkelerde Türk Eximbank risklerin daha sigortalanmasını sağlayabilecek  bu yeni destek programıyla. Bu yeni destek programı kapsamında; Dünya ölçeğinde/küresel tedarik zincirinde yer alma imkanı/potansiyeli olan firmaların bu zincirlere girişlerinin kolaylaştırılması ve hızlandırılması niyeti/amacıyla firma/kurumsal imkan kabiliyet ve yetkinliklerini arttırmak niyetiyle yapılacak donanım, ekipman, makine, danışmanlık, eğitim , yazılım, lisans, patent ve sertifikasyon gibi giderlerin bazında 1 MİLYON $ üst limitle ve %50 oranında destekleneceği açıklanmıştır. Bu sayede küresel ölçekte iş yapan en büyük firmaların sürekli tedarikçileri haline gelme imkanlarının geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Bu yeni ihracat destek programı kapsamında ; Yurdumuza global ölçekte marka olmuş sektörel fuarlar kazandırmak ve dünya fuarcılık piyasasından daha yüksek bir pay almak gayesiyle, ithalatçı firmalarla temasın sağlandığı sektörel bazlı yurt içi fuarlarda katılımcı firmalarımıza %50 nispetinde ve 30 BİN TL.’ye kadar yer kirası ve stant desteği sağlanacaktır.

Daha öncede belirttiğimiz gibi uluslar arası ticaretin daraldığı/gerilediği bir dönemde ihracatın ve ihracatçının desteklenmesi için yapılan bu destekler piyasalarda olumlu karşılanmıştır. Bu yıllardır ihracata dayalı bir model ile ekonomik kalkınmasını sağlamaya çalışan ülkemizin genel ekonomik seçimleri ile de uyum göstermektedir.

Yeni ihracat destek paketi kapsamında verilecek olan sigorta tazmin ve fuar desteklerini konu edindiğimiz yazımıza burada son veriyoruz. Esenlik içinde kalın.

Tags: , , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Banka

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Halkbank’tan Emekli Amca ve Teyzelerimize Düşük Faizli Mini Kredi

Halkbank Emekli Mini Kredi, Halkbank Emeklilere Özel Hesaplı Kredi, Türkiye Halk Bankası Uygun Emekli Kredisi – Saygıdeğer Emekli Büyüklerimiz; Amcalarımız, Teyzelerimiz, Abilerimiz ve Ablalarımız. Bu yazı sizlere özel. Sizler için yeri geldiğinde bankaların kredi kampanyalarını paylaşıyoruz zaten. Lakin çoğu zaman emekliler gerçekten de araştırma yapmadığından yüksek faizli kredi çekmek durumunda kalıyorlar. Çoğuda %1,50’nin üstünde faizlere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Oguzhan