Go to ...
TÜRKİYE TEKNOLOJİ GELİŞTİRME VAKFI NEDİR ? GİRİŞİMCİLERE VERDİĞİ DESTEKLERİ NELERDİR.


Türkiye’de planı, projesi, buluşu olan girişimcileri destekleyen kuruluşları  verdikleri hibe, kredi, ve destekleri tanıtmaya çalıştığımız yazı dizimize son hızla devam ediyoruz. Bu çerçevede sitemizde Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler yani Kobilere kredi, hibe ve destek veren KOSGEB hakkında yazdığımız yazılarımızı takip etmenizi öneririz. KOSGEB destekleri nelerdir konusunda bilgi verdiğimiz yazılarımız ile diğer kosgeb ile ilgili yazılarımızı okumanızı tavsiye ederiz. Öte yandan girişimcilerimize destek veren Ekonomi Bakanlığı destekleri hakkında bilgi almak için ilgili linki tıklamanız yeterli olacaktır.  İŞKUR tarafından verilen Engelli girişimci Desteği hakkında bilgi almak için linke bakmanız yeterli olacaktır. İster kadın olun, ister engelli, ister eski bir hükümlü olun ister yeni bir buluş yapan mucit ülkemizde artık sizi destekleyecek bir kurum bulmanız hiç de zor değil artık.  Bu konuda bilgi almak için artık site site gezmeniz gerekmeyecek aradığınız tüm kredi, hibe , teşvik ve destek programlarını sitemizde bulmanız mümkündür. Bizi takip etmeniz yeterli olacaktır. Biz bugün girişimcilere destek veren bir diğer kurum olan TTGV ( Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı) ve destek programları genel olarak nelerdir bunlar hakkında bilgi sunmaya çalışacağız. Umarım beğenir ve faydalanırsınız.

TTGV (TÜRKİYE TEKNOLOJİ GELİŞTİRME VAKFI) ; Türkiye’de Özel sektör ve kamu sektörünün ortak girişimi ile kurulmuş öncelikli hedefi kar olmayan bir vakıftır. Bu vakfımızın esas amacı Ar-Ge faaliyetlerini desteklemek suretiyle Türkiye’de faaliyet gösteren özel sektör ve kamu kuruluşlarının uluslar arası pazarlardaki rekabet imkan ve güçlerini desteklemektir. TTGV faaliyetlerinden elde ettiği tüm gelirleri giderlerini karşılanması ve destek programlarının geliştirilmesi için kullanmaktadır.

TTGV TARAFINDAN VERİLEN DESTEKLER GENEL BAŞLIKLARI İLE NELERDİR; TTGV  tarafından verilen destekler ana başlıkları ile; 1) Ar-Ge Proje Destekleri, 2) Çevre Proje Destekleri, 3) Stratejik Odak Konuları Projelerinden oluşmaktadır.

Ar-Ge Proje Destekleri bünyesinde ise ;

  • Teknoloji Geliştirme Projeleri Desteği,
  • Ticarileştirme Projeleri Desteği,
  • İleri Teknoloji Projeleri Desteği (İTEP)

Çeşitlerinden oluşmaktadır.

Çevre Proje Destekleri içerisinde;

Çeşitlerinden oluşmaktadır.

Enerji Verimliliği Desteği ve Yenilenebilir Enerji Desteği konularında daha ayrıntılı bilgi almak için ilgili linkleri tıklamanız yeterli olacaktır.

Stratejik Odak Konulu Projeler;  Bu projeler hangi alanlarda teknik ve teknolojik projeler yürütülmesinde fayda bulunduğu yada araştırma, teknoloji geliştirme ile inovasyon faaliyetlerinin, ülkemizde yeşerip yaygınlaşması için alınması lüzumlu tedbirleri tespit edici projeler olarak tanımlanabilir.

TTGV’nin destekleme başlıklarından özellikle Ar-Ge ve Çevre Projelerinin ülkemiz için ne kadar önemli olduğu bilmeyeniniz yoktur. Yenilik üretmeyen ve sürdürülebilir bir gelişmeyi amaçlamayan ülkelerin ayakta kalmaları ve özellikle uluslar arası sahada varlıklarını güçlü olarak sürdürebilmeleri pek de mümkün görülmemektedir. Onun için TTGV (Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı)’nın destekleri pek faydalı görülmektedir.

TTGV (Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı) ve destek verdiği alanlar hakkında bilgi sunduğumuz yazımız burada sona eriyor. Bol kazançlı sağlıklı günler dileğiyle.

Etiketler:, , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Oguzhan