Go to ...
TÜRKİYE TEKNOLOJİ GELİŞTİRME VAKFI ENERJİ VERİMLİLİĞİ DESTEĞİ KAPSAMINDA 1 MİLYON$ FAİZSİZ KREDİ VERMEKTEDİR


Türkiye ihtiyacının büyük bir kısmını ithal etmektedir. Petrol, doğal gaz gibi fosil kökenli yakıtlar yurt dışından ithal edilmektedir. İthalatımızın en büyük kalemini petrol, doğal gaz ve türevi ürünler oluşturmaktadır. Bu da dış ticaret açığı (cari açığı) arttırmaktadır. Özellikle kriz dönemlerinde petrol fiyatlarının hızla yükseldiği dönemlerde petrol ve doğal gaz için ödediğimiz döviz çok yüksek miktarlara ulaşabilmektedir. Petrol, doğal gaz ve türevi ürünler sanayi de olduğu gibi özel tüketimde de çok büyük bir tutarı oluşturmaktadır.

Ülkemiz nüfusça ve ekonomik anlamda hızla büyümektedir. Petrol, doğal gaz ve türevi ürün ihtiyacı hızla artmaktadır. Uluslar arası arenadaki krizler ve fosil yakıt fiyatları da sürekli değişim göstermektedir. Bu değişimler ülkelerin ekonomilerini çok ciddi sıkıntılara sokabilmektedir. Örnek vermek gerekirse uluslar arası piyasada petrol fiyatları geçtiğimiz yıllarda 20$’dan-150$’a kadar çıkmıştır. Yani petrol için ödediğimiz birim fiyat 20$’dan 150$’a sıçramıştır. Bunun yarattığı cari açık diğer ülkelerde olduğu gibi ülkemiz ekonomisini de ciddi etkilemiştir/etkilemektedir.

Bu durumdan etkilenmemenin iki yolu bulunmaktadır. Ya kendi petrolünüzü çıkaracaksınız oda kısa vadede mümkün değil veya enerji verimliliğini arttırıcı projeler uygulayacaksınız. Bir diğer yöntem ise enerji çeşitliliğini arttırmaktır. İşte Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı Enerji verimliliğini arttırıcı programları destekleyerek ülkemizin kanayan yarasını bir nebzede olsa azaltmaya çalışmaktadır. Ve bunun için de Enerji verimliliğini arttırıcı ve Türkiye’nin sahip olduğu enerji kaynaklarını yani yenilenebilir enerji kaynakları daha verimli kullanmasını sağlayıcı projeleri desteklemektedir. TTGV’nin vermiş olduğu Yenilenebilir enerji kaynakları ilgili desteği hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için ilgili yazının linkini tıklamanız yeterli olacaktır. Yenilenebilir enerji kaynağı desteği ile ilgili yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. Öte yandan Kosgeb ve Ekonomi Bakanlığı ile ilgili , destek, teşvik ve kredileri ile ilgili yazılarımızı sitemizde bulmanız mümkündür. İlgili linkleri kullanabilirsiniz.

Biz bugün TTGV (Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı) tarafından verilen Enerji Verimliliği Desteği hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

ENERJİ VERİMLİLİĞİ DESTEK PROGRAMI NEDEN UYGULANMAKTADIR; Yukarıda da açıklamaya çalıştığımız gibi bu destek dünyada yükselen enerji fiyatları karşısında özellikle enerjiyi yoğun kullanan sektörlerin rekabet imkanlarının korunması ve geliştirilmesi, enerjide dışa bağımlılığın azaltılması, sera gazı salınım miktarının azaltılarak çevre kirliliğinin önlenmesi, bu konuda yapacak girişimcilerin desteklenmesi ve teşvik edilmesi, enerji verimliliği etütleri kapsamında olmak üzere , enerji verimliliğine yönelik projelerin uygun şartlarda desteklenmesi amacı güdülmektedir.

BU PROGRAM İLE VERİLEN DESTEĞİN MİKTARI VE DESTEK ORANI NE KADARDIR;  Program kapsamında verilen destek miktarı 100 bin $-1 milyon $ arasında değişmekte olup destek oranı ise projenin en fazla %50’sini kapsamaktadır.

SÜRESİ VE GERİ ÖDEME NASIL OLMAKTADIR; Proje süresi en çok 1.5 yıl olup, geri ödeme prosedürü ise 1 yılı geri ödemesiz toplam 4 yıldan oluşmaktadır. Destek faizsiz olarak verilmektedir. Bu kapsamda destek almak isteyen girişimcilerimizin TTGV’ye başvurmaları gerekmektedir.

TTGV (Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı) Enerji Verimliliği proje destekleri hakkında bilgi verdiğimiz yazımıza burada son veriyoruz. Hoşçakalın.

Tags: , , , , , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Banka

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Halkbank’tan Emekli Amca ve Teyzelerimize Düşük Faizli Mini Kredi

Halkbank Emekli Mini Kredi, Halkbank Emeklilere Özel Hesaplı Kredi, Türkiye Halk Bankası Uygun Emekli Kredisi – Saygıdeğer Emekli Büyüklerimiz; Amcalarımız, Teyzelerimiz, Abilerimiz ve Ablalarımız. Bu yazı sizlere özel. Sizler için yeri geldiğinde bankaların kredi kampanyalarını paylaşıyoruz zaten. Lakin çoğu zaman emekliler gerçekten de araştırma yapmadığından yüksek faizli kredi çekmek durumunda kalıyorlar. Çoğuda %1,50’nin üstünde faizlere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Oguzhan