Go to ...
TTGV;TEKNOLOJİK GİRİŞİMCİLİK DESTEKLERİ;ÖN KULUÇKA DESTEK PROGRAMI NEDİR KİMLER FAYDALANABİLİR?


Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) destekleri hakkında bilgi sunduğumuz yazı dizimize devam ediyoruz. Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı () tarafından verilen destek, kredi, hibe ve teşvikler hakkında bilgi almak için ilgili linki tıklamanız gerekmektedir. Biz bugün TTGV tarafından verilen ve Teknolojik Girişimcilik Destekleri içerisinde yer alan Ön Kuluçka hakkında bilgi sunmaya çalışacağız.

Ön Kuluçka Destek Programının Amacı nedir; TTGV bu destek programı ile özellikle ileri teknoloji konusunda yeni fikirlerin oluşturulmasını desteklemek/kolaylaştırmak,  söz konusu projelerin kalitesini arttırmak, teknoloji temelli fikir ve proje geliştiren kişi veya kurumları desteklemeyi amaçlamaktadır.

Bu destek programından öncelikli olarak Kimler Faydalanabilmektedir; TTGV’nin bu destek programından öncelikli olarak büyüme potansiyeli olan ileri teknoloji odaklı proje/fikir sahibi girişimciler işlerinin kurulma aşamasında veya yeni kurulan kurumlar bu destek programından öncelikli olarak faydalanabilmektedir.

Bu desteğin süresi işin planlanması dahil 2 yıl (24) aydır. Bu destek programı iş planlarının hazırlanması ve bu iş planlarının gerçekleştirilebilirliğinin denenmesine yönelik olarak verilmektedir ve toplam destek süresi 2 yıldır. Bu destek programında verilen en üst limit miktar 50 bin $ civarındadır.

Bu destek programına bu adın verilmesinin nedeni ise ; ileri teknoloji gerektiren iş fikri, planı, projelerini daha erken aşamalarda destekleyerek kolaylıkla başarıya ulaşmasını sağlamaya çalışmaktadır.  teknoloji gerektiren iş planları,projeleri, fikirlerin çoğalması ve kalitelerinin arttırılması amacıyla bu destek programı ihdas edilmiş bulunmaktadır.

Bilindiği gibi TTGV (Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı) temel olarak 3 alanda girişimcilere destek vermektedir. Bunlar Ar-ge destekleri, Çevre Teknolojileri destekleri ve Teknolojik girişimcilik destekleridir.  Teknolojik girişimcilik desteklerinden birincisi ise ön kuluçka destek programıdır.

TTGV desteklediği programların uygulanabilir ve ekonomik bir değerinin olması gerektiği fikrinden hareket etmektedir. Zira uygulanamayacak ve ekonomik olarak bir faydası bulunmayan programlara , projelere ve iş planlarına öncelikli olarak desteklememektedir. TTGV ayrıca bu destek programını ileri teknoloji üreten veya bu konularda iş planı olan girişimcileri öncelikli olarak desteklemektedir. Türkiyenin ürettiği ve yurt dışına sattığı ürünlerin çoğu hala yöntemlerle üretilen birim fiyatı düşük ürünlerden oluşmaktadır.

Sadece TTGV değil diğer kuruluşlarda (özellikle Kurumları) yükte hafif pahada ağır desteklemeye başlamışlardır. Buda ileri teknolojik ürünlerin daha fazla ve öncelikli olarak destekleneceği anlamına gelmektedir. Nitekim Başbakanımız geçen günlerde yaptığı açıklamada özellikle ihracatta kilogram başına miktarın hızla ileri teknoloji konularına gitmesi gerektiği konusunda net bir konuşma yapmıştır. Yani hükümetimiz artık ileri teknoloji gerektiren alanlarda daha fazla ve öncelikli desteklemeler yapacağını açıklamıştır. Türkiyenin ihtiyaç duyduğu konuda budur. Zira Yüzlerce kilo ağırlığında ürünler ihraç edip karşılığında bir kilogram bile gelmeyen ileri teknoloji ürünleri ithal etmekteyiz.

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı tarafından verilen Ön Kuluçka Destekleri hakkında bilgi sunmaya çalıştığımız yazımız burada sona eriyor. Esenlikle kalın.

Tags: , , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Banka

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Halkbank’tan Emekli Amca ve Teyzelerimize Düşük Faizli Mini Kredi

Halkbank Emekli Mini Kredi, Halkbank Emeklilere Özel Hesaplı Kredi, Türkiye Halk Bankası Uygun Emekli Kredisi – Saygıdeğer Emekli Büyüklerimiz; Amcalarımız, Teyzelerimiz, Abilerimiz ve Ablalarımız. Bu yazı sizlere özel. Sizler için yeri geldiğinde bankaların kredi kampanyalarını paylaşıyoruz zaten. Lakin çoğu zaman emekliler gerçekten de araştırma yapmadığından yüksek faizli kredi çekmek durumunda kalıyorlar. Çoğuda %1,50’nin üstünde faizlere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Oguzhan