Go to ...
TTGV;TEKNOLOJİK GİRİŞİMCİLİK DESTEKLERİ;BAŞLANGIÇ SERMAYESİ DESTEĞİ NEDİR KİMLER FAYDALANABİLİR?


Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) tarafından girişimcilere verilen 3 ana programından birisi olan TEKNOLOJİK GİRİŞİMCİLİK DESTEKLERİ başlığı altında yer alan Ön Kuluçka Destekleri ve Risk Paylaşımı Desteği hakkında ayrıntılı bilgi verdiğimiz yazılarımızı yayınlamış bulunmaktayız. Bu konularda ayrıntılı bilgi almak isterseniz ilgili linkleri tıklamanız yeterli olacaktır. TTGV (Türkiye Teknoloji Geliştirme Geliştirme Vakfı ) tarafından verilen destekler hakkında bilgi almak için ilgili linki tıklayabilirsiniz. Biz bugün Teknolojik Girişimcilik Destekleri kapsamında yer alan Desteği hakkında bilgi sunmaya çalışacağız.

Başlangıç Sermayesi Desteği ne amaçla verilmektedir?; Bu destek programının düzenlenmesinin amacı genel olarak yenilikçi, inovatif/yaratıcı, tek ve ileri teknoloji merkezli fikirleri, projeleri, iş planlarını ve bir amacı ve vizyonu olan girişimcileri ve bu girişimcilerin yatırımlarını en başından itibaren desteklemektir.

Bu destek programı ile verilen destek miktarı, oranı ve destek süresi ne kadardır?; Başlangıç sermayesi desteği adı üstünde bir sermaye desteğidir. Bir yeniliğin, projenin, iş planının uygulanabilmesini, hayata geçirilebilmesinin sağlayabilmek için verilen bir destektir. Bu destek programı ile verilen destek miktarına gelince bu miktar en çok 7 $ civarındadır.

Başlangıç Sermayesi Desteğinden öncelikli olarak kimler faydalanabilmektedir?; Bu destekten ileri teknoloji merkezli , mantıklı ve inandırıcı iş planı olan girişimciler, iş fikri sahipleri öncelikli olarak faydalanabilmektedirler.

Başlangıç Sermaye Desteğinden Faydalanabilmenin şartları nelerdir?; Bu destek programından faydalanabilmek için başvuracak adayların hazırlayacakları iş planları degerlendirilirken bazı kriterler tespit edilmiştir. Bu kriterler bir iş planında olması gereken temel öncelik ve kriterlerden çok da farklı değildir. Bu Kriterler ise;

Ürettiği bilgi, teknoloji konusu ile mevcut pazarların durumu hakkında ayrıntılı bilgi birimine sahip bir personel yapısının olması, bu kişilerin müteşebbislik konusunda da bir amaç ve vizyonlarının olması beklenmektedir, Üretim yapılması planlanan konularda yüksek bir Pazar imkanı/potansiyelinin bulunması,destek verilecek projenin yüksek büyüme oranı bulunan bir Pazar sahasının bulunması beklenen hususlardandır, desteklenecek projenin teknolojik açıdan öncü konumdaki teknolojilere sahip olması beklenmektedir . öte yandan tescilli teknolojilere önem verilmektedir, Uygun bir stratejinin bulunması; Yatırıma dönüştürülecek teknolojik gelişmenin uygun bir stratejisinin bulunması beklenen diğer önemli hususlardan birisidir.

TTGV (Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı), Başlangıç Sermaye Destegi programı kapsamında vereceği desteklerde yukarıda belirttiğimiz hususlara dikkat etmektedir. Eğer elinizdeki proje bu nitelikteyse hiç çekinmeden başvurmanızı salık veririz.

TTGV bir iş fikri , planı olan girişimcilere işlerini kurabilmeleri ve geliştirebilmeleri için söz konusu destek programını hayata geçirmiştir. Bir çok girişimcimizin ürettiği yeniliği, planının, projesini ki bu projenin ileri teknoloji içerikli olması gerekmektedir sermaye yetersizliği dolayısıyla hayata geçiremediği görülmektedir. İşte mantıklı, makul ve ileri teknoloji gerektiren projesi olanların bu projelerini hayata geçirebilmeleri için gerekli sermaye yardımıdır Başlangıç Sermaye Desteği. Bu desteklerin değerini iyi anlamak ve bilmek gerekir bizce.

TTGV Başlangıç Sermaye Desteği hakkında bilgi sunmayı amaçladığımız yazımıza burada son veriyoruz. Hoşçakalın.

Tags: , , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Ekonomi

Esnaflar Nasıl Ayakta Kalmalıdır ? Esnafların Hayatta Kalma Rehberi

Esnaflar Nasıl Ayakta Kalabilir?, Hangi Yolları İzlemeleri Gerekir ? Neler yapılmalıdır? Esnaf nasıl ayakta durur? – Güzel ve kaliteli bir ekonomi yazısı ile tekrardan karşınızdayız. Esnaflarımızı düşünerek ela alıyoruz bu yazımızı. Daha doğrusu 6 ay önce karşılaştığım esnaf bir arkadaşıma verdiğim tüyoları sizler ile paylaşacağım. Bu tüyolar onda ne gibi değişiklikler sağladı? Sizlerde de faydalı

Müjde Başbakan Açıkladı Banka Faizleri Düşecek En Hesaplı Bankalar Burada

Müjde Başbakan Açıkladı Banka Faizleri Düşecek En Hesaplı Bankalar Burada – Çok önemli ve hassas bir yazı ile sizleri selamlamak istiyorum. Banka ve ekonomi adına çok önemli ve kaliteli haberler ile sizleri bilgilendirmeye çalışıyoruz. Bugün ki haberimiz ise ham ekonomimizi hemde bankaları ve hemde bizi çok yakında ilgilendiriyor. Artık kredi çekmeyen ve buna bulaşmayan kimse

100.000 TL İle Borsaya Girmek Mi Yoksa Ev Almak Mı Daha Karlı ve Avantajlıdır?

100.000 TL İle Borsaya Girmek Mi Yoksa Ev Almak Mı Daha Karlı ve Avantajlıdır? – Güzel bir ekonomi yazı ile siz değerli okurlarımın karşısındayım. Esasen bu konuyu okurumuz Sadettin Bey sayesinde kaleme aldım. Dilerseniz Sadettin Bey‘in bizlere yönelttiği soruyu sizler ile paylaşalım; Merhabalar, 30 yıldır bir finans kuruluşunda güvenlikçi olarak çalışıyorum. Geçenlerde ise babamdan kalma

Erken Kapatılan Kredilerde Sigorta Ücretini Geri İstemeyi Unutmayın

Erken Kapatılan Kredilerinde Hayat Sigortası Ücretinizi Geri İstemeyi Unutmayın – Bugün çok önemli bir yazı ile sizlere seslenmek istiyorum. Hatta bu yazım, sizler için çok büyük ve önemli bir hatırlatma olacak. Malumunuz kredisiz yapamıyoruz. Öncelikle bunun altını çizelim. Herkesin kredi çekmek için kendine göre bir nedeni ve sebebi oluyor. Kimisi iş kurmak için kredi çekiyor.

Ziraat Bankası İşe Alımlar Başladı Son Başvuruya Dikkat 2017

Ziraat bankası personel alımı, ziraat bankası iş arkadaşı sınavı, 2017 ziraat bankası iş ilanları, iş başvurusu,- Değerli okurlarımız ve genç takipçilerimiz, bu yazıyı sizlere özel olarak derliyoruz. Zira ülkemizdeki işsizlerin sayısı her geçen gün artıyor. İş bulanlarda dört elle bu işlerine sarılıyorlar. Bu sıralar iş bulmak çok zor. Özellikle de devlette işe yerleşmek çok daha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Oguzhan