Go to ...
TTGV;AR-GE DESTEKLERİ;ORTAK TEKNOLOJİ GELİŞTİRME PROJE DESTEĞİ NEDİR KİMLER ALABİLİR?


Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) tarafından girişimcilere verilen 3 ana destek programından birisi olan Ar-Ge Proje Destekleri kapsamında yürütülen Teknoloji Geliştirme Proje Destegi (TGP) ve Ticarileştirme Proje Desteği hakkında daha önce ayrıntılı bilgi vermiştik. Bu konuları merak eden arkadaşlarımızın ilgili linki açmaları ve okumaları faydalarına olacağı kanaatindeyiz. Bugün biz Ar-Ge Proje destekleri kapsamında verilen desteklerden Ortak Teknoloji Geliştirme Projesi Desteği konusunu ele alacağız ve bu konuda sizlere bilgi sunacağız.

Ortak Teknoloji Geliştirme Proje Desteği ne amaçla verilmektedir; Ar-Ge faaliyetlerinin daha verimli ve büyük ölçekli yapılabilmesi amacıyla, girişimciler, kuruluşların birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak daha iyi ve başarılı sonuçlar almasını desteklemek amacıyla bu program yürütülmektedir. Atalarımız ne demiş; Birlikten kuvvet doğar. İşte Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı’da bu işbirliğinin önemini anlamış olacak ki Ar-Ge konularında kurum , kuruluş ve işletmelerin Ar-Ge konularında işbirliği yapmalarını desteklemekte ve teşvik etmektedir. teknoloji geliştirmek kolay gerçekleşen bir şey değildir. Bir çok firma bir konuda uzmanlaşmakta çünkü sermaye ve teknik bilgisi bu konuda olabilmektedir. Bu ise bütüncül bir yeniliğin yapılmasını zora sokmaktadır. Yenilik gerçekleştirecek firmaların sermaye, teknik bilgi ve personellerinin bir araya getirilerek amiyane tabiriyle bir sinerji yaratılması için TTGV bu programı düşünmüş ve uygulamaktadır.

Ortak Teknoloji Geliştirme Projesi ile Ar-Ge birimleri bulunan firma, kuruluşların bilgi, personel, sermayelerini birleştirerek daha büyük verimli ve sonuç odaklı çalışmaların yapılmasına katkı sağlamaktır.

Bu Destek Programı ile kimlerin öncelikle desteklenmesi amaçlanmaktadır? Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı bu programı ile öncelikli olarak Sanayi kuruluşları ile yazılım şirketlerine destek vermeyi amaçlamaktadır.

Destek miktarı, süresi ve şartları nelerdir?  Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV)’nin bu desteğinden faydalanabilmek için asgari üç (3) kurumun bir araya gelmesi ve ortak olarak Ar-Ge Projelerini yürütmeye başlamaları gerekmektedir. Bunun altındaki işbirlikleri destek kapsamı dışında tutulmuştur.  Destek en uzun olarak 2 yıllık (24 aylık) bir süre için verilmektedir. Bu destek programı kapsamında ayrıca Üniversiteler ve araştırma kuruluşlarından alınacak hizmet bedellerinin de desteklenmesi söz konusudur. Geri ödemeli olarak verilen yani hibe olmayan desteğin verilecek en üst miktarı ise 2.500.000 $ (ikimilyonbeşyüzbinamerikandoları) tutarında öngörülmüştür.

Bu  projenin amacını kısaca tekrar özetleyecek olursak eger ar-ge’ye zaman , ve personel ayırmış en az 3 kuruluşun bir araya gelerek daha üst düzeyde verimli ve sonuç alıcı çalışmalar yapmalarını desteklemektir diye anlatabiliriz sanırız.

Ar-ge’nin ne kadar hayati önem arz ettiği , Türkiyenin bu alana çok geç girdiği ancak hızla yol almaya başladığı hususlarına önceki yazılarımızda değinmiştik. Bu Ar-Ge meselesi o kadar önemli bir mesele ki üzerinde duran kuruluşlara çok önem vermek gerektiği kanaatindeyiz. Kendi teknolojisini üretemeyen/geliştiremeyen firmaların hatta devletlerin ayakta kalmasına imkan yoktur. Onun için TTGV’nin Ar-Ge konularına verdiği destekler önemlidir.

TTGV tarafından verilen Ortak Teknoloji Geliştirme Projesi Desteği hakkında bilgi sunduğumuz yazımıza burada son veriyoruz. Hoşçakalın.

Tags: , , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Ekonomi

Esnaflar Nasıl Ayakta Kalmalıdır ? Esnafların Hayatta Kalma Rehberi

Esnaflar Nasıl Ayakta Kalabilir?, Hangi Yolları İzlemeleri Gerekir ? Neler yapılmalıdır? Esnaf nasıl ayakta durur? – Güzel ve kaliteli bir ekonomi yazısı ile tekrardan karşınızdayız. Esnaflarımızı düşünerek ela alıyoruz bu yazımızı. Daha doğrusu 6 ay önce karşılaştığım esnaf bir arkadaşıma verdiğim tüyoları sizler ile paylaşacağım. Bu tüyolar onda ne gibi değişiklikler sağladı? Sizlerde de faydalı

Müjde Başbakan Açıkladı Banka Faizleri Düşecek En Hesaplı Bankalar Burada

Müjde Başbakan Açıkladı Banka Faizleri Düşecek En Hesaplı Bankalar Burada – Çok önemli ve hassas bir yazı ile sizleri selamlamak istiyorum. Banka ve ekonomi adına çok önemli ve kaliteli haberler ile sizleri bilgilendirmeye çalışıyoruz. Bugün ki haberimiz ise ham ekonomimizi hemde bankaları ve hemde bizi çok yakında ilgilendiriyor. Artık kredi çekmeyen ve buna bulaşmayan kimse

100.000 TL İle Borsaya Girmek Mi Yoksa Ev Almak Mı Daha Karlı ve Avantajlıdır?

100.000 TL İle Borsaya Girmek Mi Yoksa Ev Almak Mı Daha Karlı ve Avantajlıdır? – Güzel bir ekonomi yazı ile siz değerli okurlarımın karşısındayım. Esasen bu konuyu okurumuz Sadettin Bey sayesinde kaleme aldım. Dilerseniz Sadettin Bey‘in bizlere yönelttiği soruyu sizler ile paylaşalım; Merhabalar, 30 yıldır bir finans kuruluşunda güvenlikçi olarak çalışıyorum. Geçenlerde ise babamdan kalma

Erken Kapatılan Kredilerde Sigorta Ücretini Geri İstemeyi Unutmayın

Erken Kapatılan Kredilerinde Hayat Sigortası Ücretinizi Geri İstemeyi Unutmayın – Bugün çok önemli bir yazı ile sizlere seslenmek istiyorum. Hatta bu yazım, sizler için çok büyük ve önemli bir hatırlatma olacak. Malumunuz kredisiz yapamıyoruz. Öncelikle bunun altını çizelim. Herkesin kredi çekmek için kendine göre bir nedeni ve sebebi oluyor. Kimisi iş kurmak için kredi çekiyor.

Ziraat Bankası İşe Alımlar Başladı Son Başvuruya Dikkat 2017

Ziraat bankası personel alımı, ziraat bankası iş arkadaşı sınavı, 2017 ziraat bankası iş ilanları, iş başvurusu,- Değerli okurlarımız ve genç takipçilerimiz, bu yazıyı sizlere özel olarak derliyoruz. Zira ülkemizdeki işsizlerin sayısı her geçen gün artıyor. İş bulanlarda dört elle bu işlerine sarılıyorlar. Bu sıralar iş bulmak çok zor. Özellikle de devlette işe yerleşmek çok daha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Oguzhan