Go to ...
TTGV YENİLENEBİLİR ENERJİ DESTEĞİ KAPSAMINDA 1 MİLYON $ DESTEK VERMEKTEDİR


Teknoloji Geliştirme Vakfı,  () ’de girişimciliği, yeni teknolojiyi , inovasyonu ve yatırımı destekleyen kuruluşlardan birisidir. Destek, hibe ve kredi veren diğer kuruluşlar hakkında bilgi almak için linki tıklamanız yeterlidir. Özellikle teknoloji konularında Planı, projesi, iş fikri olan girişimcileri destekleyen söz konusu vakıf her geçen gün çeşitleri ve miktarını arttırmaktadır.

Biz bugün TTGV (Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı) tarafından sağlanan desteklerden olan “ Desteği” hakkında bilgi sunmaya çalışacağız.

YENİLENEBİLİR ENERJİ DESTEK PROGRAMI HANGİ KONULARI KAPSAMAKTADIR; TTGV tarafından verilen yenilebilir enerji desteği kapsamında; Rüzgar, biyokütle, güneş, jeotermak ve biyogaz gibi yenilenebilir enerji kaynakları konusundaki yatırımları kapsamaktadır.  Bu program ile yenilenebilir enerji üretimi ile ilgili yatırım projeleri şartlarda destek kapsamına alınmakta ve çevre açısından bir handikap olan sera gazı atıklarının azaltılmasına katkı sağlamak ana hedeflerden birisidir. Öte yandan enerji üretiminde çeşitliliğin arttırılarak dışa bağımlılığın azaltılması diğer amaçlar arasında yer almaktadır.

Doğal enerji (yenilenebilir enerji) kaynaklarımızın daha verimli ve çok kullanılmasını bu sayede çevrenin daha az kirletilmesini ve öte yandan enerji temin kaynaklarımızın çeşitlendirilmesinin amaçlandığı proje ile çevre sorunlarının azaltılması da amaçlanmaktadır.

BU PROGRAMDA DESTEK ÜST LİMİTİ NEDİR? DESTEK ORANI KAÇTIR; Bu destek kapsamında verilen desteğin en üst limiti 1 milyon $ civarında olup, destek proje bütçesinin %50’si nispetindedir. Bu programın süresi en çok 1,5 yıl’ı kapsamaktadır. Ödeme planı ise ; 1 yılı geri ödemesiz olmak üzere 4 yılı kapsamaktadır ve faizsiz bir destekten oluşmaktadır. Bu konudan faydalanmak isteyen girişimcilerin TTGV (Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı) ‘na başvurmaları gerekmektedir.

Yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelim dünyanın her tarafında son 30-40 yılda giderek artmıştır. Hem temiz olması, hem sınırsız bir kaynak olması , hem istihdam yaratması, enerji üretiminde yurt dışına bağımlılığını azaltması, yatırım maliyetlerinin diğer alanlara göre daha düşük olması gibi nedenlerden dolayı tercih edilir hale gelmiştir.Türkiye’de son yıllarda dünyadaki bu trende uymaya başlamış ve bu tarz (yenilebilir nitelikli enerji yatırımları) yatırmalara destek verir hale gelmiştir.

Bu konuda destek veren kurumların başında ise TTGV gelmektedir. Bilindiği gibi Türkiye yenilenebilir enerji üretimi açısından zengin doğal kaynaklara sahip bulunmaktadır. Yüz ölçümü itibariyle Avrupa’nın en büyük ülkelerinden birisi olan Türkiye coğrafi konumu itibariyle özellikle yenilenebilir enerji kaynaklarından Güneş enerjisi üretimi açısından büyük bir potansiyel barındırmaktadır. Diğer yenilebilir kaynaklar açısından da çok geniş imkanlar bulunmaktadır. Örneğin özellikle kıyı bölgelerimizde rüzgar enerjisinden faydalanmak için yıl boyunca rüzgar alan yerleşim yerlerimizden faydalanabilir gibi görünmektedir. Jeotermal kaynaklardan da yenilenebilir enerji üretme imkanımız bulunmaktadır. Bilindiği gibi Türkiyenin her yerinde hemen hemen sıcak su kaynakları bulunmaktadır. Isıtma ve enerji üretiminde kullanılabilir değerlendirilebilir gibi gözükmektedir. İşte TTGV bu alanlarda yatırım yapan firmaları maddi ve manevi açılardan desteklemektedir.

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı tarafından verilen yenilenebilir enerji desteğini konu aldığımız yazımız burada sona eriyor. Hoşçakalın.

PAYLAŞIM

Tags: , , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Banka

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Halkbank’tan Emekli Amca ve Teyzelerimize Düşük Faizli Mini Kredi

Halkbank Emekli Mini Kredi, Halkbank Emeklilere Özel Hesaplı Kredi, Türkiye Halk Bankası Uygun Emekli Kredisi – Saygıdeğer Emekli Büyüklerimiz; Amcalarımız, Teyzelerimiz, Abilerimiz ve Ablalarımız. Bu yazı sizlere özel. Sizler için yeri geldiğinde bankaların kredi kampanyalarını paylaşıyoruz zaten. Lakin çoğu zaman emekliler gerçekten de araştırma yapmadığından yüksek faizli kredi çekmek durumunda kalıyorlar. Çoğuda %1,50’nin üstünde faizlere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Oguzhan

PAYLAŞIM