Go to ...
TTGV ;TİCARİLEŞTİRME PROJELERİ DESTEĞİ NEDİR 1 MİLYON $’LIK DESTEKTEN KİMLER FAYDALANABİLİR


Bir ülkenin ekonomik anlamda ayakta kalabilmesinin birinci şartı yenilik bulması veya yenilikleri geliştirmesidir. Her alanda yenilik bulan (icat eden) ülkelerin ayakta kalması ihtimal dahilinde görülmektedir. Gelişmiş ülkeler Ar-Ge ve İnovasyon yatırımlarını yüzyıllardır gerçekleştirmektedir.

Bu ülkeler her alanda yaptıkları icatlar ve yenilikler (geliştirmeler) sayesinde ekonomik sosyo-kültürel anlamda güçlenmişlerdir. Gelişmiş ülkelerde firmalar cirolarının büyük bir kısmını yenilik üretmek veya geliştirmek için harcamaktadır. Bu harcamalara biz Ar-Ge ve İnovasyon harcamaları/yatırımları diyoruz. Son yıllarda ülkemizde Ar-Ge yatırımlarının önemini anlamış bulunuyor. Ve bu konuda yapılacak her türlü çalışma için devletimizin çeşitli kurumları çok değişik programlar uygulamaktadır. Verilen hibe, teşvik, destek ve krediler sayesinde artık Türkiye’de de çok sayıda Ar-ge kuruluşu bulunmakta. Üniversiteler bünyesinde Teknokentler kurulmakta, Tübitak araştırma yapanlara çok çeşitli destekler sağlamaktadır. Bir icadın bulunuşu kadar onun piyasaya sürülme süreci yani ticarileştirilmesi de çok önemlidir. Bazı bilim adamlarımız her türlü araştırmayı yaptıkları halde buldukları icadı, yeniliği piyasaya sürmekte çeşitli güçlüklerle karşılaşmaktadırlar.

Türkiye’de Ar-Ge inovasyon konularına destek veren kurumlardan bir tanesi de TTGV (Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı) dır. Bu vakıf teknoloji yatırımları ile çevre yatırımlarına öncelikli olarak destek vermektedir.  TTGV (Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı) Enerji Verimliliği ve  Yenilenebilir Enerji konusunda çeşitli destekler vermktedir. Bu konularda daha ayrıntılı bilgi almak için ilgili linkleri tıklamanız yeterli olacaktır. Biz bugünkü yazımızda TTGV’nin Ticarileştirme Projeleri Desteği’nden bahsedeceğiz.

TTGV ürününü prototip aşamasında üretmiş girişimcilere “Ticarileştirme Projesi Desteği” vermektedir.

Ticarileştirme Projesi Desteğinin Amacı nedir; TTGV ticarileştirme projesi desteği ile prototip (örnek üretim) aşamasını tamamlamış firmaların ürünlerini ekonomiye olarak piyasaya sürebilmeleri (ticarileştirmelerini) sağlamak için geliştirilecek projelere destek vermeyi amaçlamaktadır.

Bu Projeden öncelikli olarak kimler yararlanabilmektedir: Bu destekten öncelikli olarak TTGV’nin Teknoloji Geliştirme Projeleri desteğinin faydalanarak prototip üretme aşamasını başarı ile geçmiş sanayi ile yazılım şirketleri faydalanabilmektedir.

TTGV tarafından verilen Ticarileştirme Proje Desteği miktarı nekadardır. Ne kadar bir süre için bu destek verilmektedir; Bu destek programı kapsamında verilen desteğin en üst miktarı 1 milyon ABD $’ı olup, destek süresi en çok 1 yıldır. Tamamı geri ödemeli olarak ödenen bu destek kapsamında özellikle prototip ürünü geliştirmiş firmanın uluslar arası pazarlarda rekabet edebilmesi için gerekli üretim ve satışa yönelik hazırlık çalışmaları destek kapsamına dahil edilmiştir.

 Bir yenilik icat eden veya var olan bir ürünü geliştiren vatandaşlarımızın bu ürünü piyasalara sunma konusunda ne bilgisi nede bu işleri yapacak sermayesi olamayabilir. Genellikle bir ürün geliştiren insanın bu konularda bilgi, tecrübe ve yeterli sermayesi genellikle olmamaktadır. İşte bu açığı kapatmak için TTGV tarafından verilen bu destek çok önemli hale gelmektedir. Herhangi bir yenilik yapan vatandaşlarımızın bu imkandan faydalanmaları lehlerine olacaktır.

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı tarafından verilen Ticarileştirme Proje Desteği hakkında bilgi sunmaya çalıştığımız yazım burada son bulmaktadır. Bol kazançlı günler dileğiyle.

Tags: , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Banka

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Halkbank’tan Emekli Amca ve Teyzelerimize Düşük Faizli Mini Kredi

Halkbank Emekli Mini Kredi, Halkbank Emeklilere Özel Hesaplı Kredi, Türkiye Halk Bankası Uygun Emekli Kredisi – Saygıdeğer Emekli Büyüklerimiz; Amcalarımız, Teyzelerimiz, Abilerimiz ve Ablalarımız. Bu yazı sizlere özel. Sizler için yeri geldiğinde bankaların kredi kampanyalarını paylaşıyoruz zaten. Lakin çoğu zaman emekliler gerçekten de araştırma yapmadığından yüksek faizli kredi çekmek durumunda kalıyorlar. Çoğuda %1,50’nin üstünde faizlere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Oguzhan