Go to ...
Troy Türkiye’nin Yerli ve Milli Ödeme Yönetimi


Troy nedir? Troy ’nin yönetimi- Günümüz itibariyle banka kavramı hayatımızda ciddi bir yer teşkil ediyor. Aynı şekilde tüm dünya için de banka önemli bir kefeye konuluyor. Banka ve bankacılık ürünlerini oldukça fazla kullanıyoruz. Ama gel gör ki ödeme noktasında en önemli esken olan ödeme sistemi maalesef dışarıdan satın alınıyor. Örneğin Master ve Visa logolu ödeme sistemleri yurt dışından ithal edilmektedir. Ödeme yönetimimizi bile dışarıdan alıyorduk.

TROY ÖDEME YÖNETİMİ ÖN BİLGİ

Lakin bu sıralar her şeyin yerlisi çıkıyor ve üretilmeye çalışılıyor. Bunda da gayette başarı sağlanıyor. Çünkü yerli mühendisler gerçekten de başarılı kişiler. Aynı bu şekilde Ülkemizde de Yepyeni bir ödeme yönetimi üretildi ve geliştirildi. Buna da “TROY” denildi. Son derece güvenli ve özel bir sistem. Artık yakında sıklık ile göreceğimiz Troy hakkında sorular sorulmaya başlandı. Nedir bu Troy diye. Bizlerde merak edenler için TROY hakkında tüm merak edilenleri sizler için sunmaya çalıştık. Hazırsanız başlayalım.

TROY ÖDEME YÖNETİMİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Herkesin cebinde bir veya bir kaçtane banka kartı ve kredi kartı vardır. Dikkat  ettiyseniz bu kartların sağ alt bölümünde bir logo bulunmaktadır. Logoda genel itibariyle Master yada Visa yazmaktadır. Artık bundan sonra bir Türk markası olan TROY da yer alacaktır. Bu durumu daha da iyi anlayabilmeniz için şöyle bir açıklama yapalım. Alışveriş yaptığınızda yada para çektiğinizde bunun gerçekleşmesini sağlayan sistem banka kartının sağ alt köşesindeki amblem yani markadır.

Troy’da rahat ve güvenilir alışveriş yapabilmeniz için geliştirilmiş bir ödeme sistemidir. Alt yapısı büyük bir teknoloji ile üretilmiştir. Troy’un açılımı da ; Türkiye’nin Ödeme Yönetimi dir. Troy faaliyetlerini sürdürebilmesi adına 10 mart 2016 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Merkez bankasından ve 31 Mart 2016 tarihinde BDDK tarafından onay alınmıştır. Hem yerli bir marka hemde teknolojik alt yapıya sahip bir sistemdir.

TROY’UN ÜYELERİ KİMLERDİR?
 • YAPI KREDİ BANKASI
 • ZİRAAT KATILIM BANKASI
 • ZİRAAT BANKASI
 • VAKIF KATILIM BANKASI
 • VAKIFBANK
 • TÜRKİYE İŞ BANKASI
 • TÜRKİYE FİNANS
 • TÜRK ELEKTRONİK PARA
 • TURKLANDBANK
 • TEB
 • ŞEKERBANK
 • ODEABANK
 • KUVEYT TÜRK
 • ING BANK
 • ICBC 
 • HSBC
 • HALKBANK
 • GARANTİ BANKASI
 • QNB FİNANSBANK
 • DENİZBANK
 • ANADOLU BANK
 • A BANK
 • BANK
 • AKTİFBANK
 • AKBANK

 

TROY’UN ÜRÜN VE HİZMETLERİ

Öncelikle TROY’un Banka kartı, kredi kartı ve ön ödemeli kart seçenelerinin olduğunu belirtelim. Bu kartlarınız ile tüm ATM’ler aracılığı ile istediğiniz zaman para çekebilirsiniz. Kredi kartınız ile taksit özelliklerinden yararlanırsınız. Kredi kartınızın ile rahatlıkla alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca banka kartı ve ön ödemeli kartınızda bakiyeniz varsa da ödeme özelliği sayesi de basit bir şekilde ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca kartlarınız ile limitiniz dahilinde internet alışverişlerinizi de güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İster bireysel isterse ticari olarak da temin edebilirsiniz. Yukarıdaki saydığımız bankalardan troy logolu kart isteyebilirsiniz. Çocuğunuz il dışında mı okuyor? Ön ödemeli karta her ay bir miktar para tanımlayın, çocuğunuzda buna göre harcamasını yapsın. TROY Türkiye deki tüm ATM, POS ve internet alışverişlerinde kullanılabilmektedir.

GO- Güvenli ödeme sistemi vardır. İnternetten bir ürün mü alacaksınız, Troy sayesinde size mesaj gelir ve doğrularsanız alışverişinizi tamamlarsınız. Ayrıca çok yakında temassız kredi kartı özelliği de TROY’a eklenecek.

Değerli dostlarımız, bu özel ve yerli sistemi ilk olarak siz bilin ve detaylı olarak öğrenin diye bu platform sayesinde sizler ile paylaştık. Umarım faydalı ve istifadeli bir yazı olmuştur. Güncel ve özel kredi haberleri için bizi takip etmeye devam edin. Ayrıca şağıda ki farklı konu başlıklarından oluşturduğumuz konu galerimizi de incelemeyi unutmayın.

Cep telefonumdan kredi notumu öğrenebilir miyim?

Akbank Kredi Kartı Taksitli Borç Transfer Kredisi

Denizbank ile KOBİ’lere Nefes Kredisi Başvuruları Başladı

LÜTFEN BU YAZIYI TÜM DOSTLARINIZIN DA GÖREBİLMESİ İÇİN FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

 

Tags: , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Ekonomi

Esnaflar Nasıl Ayakta Kalmalıdır ? Esnafların Hayatta Kalma Rehberi

Esnaflar Nasıl Ayakta Kalabilir?, Hangi Yolları İzlemeleri Gerekir ? Neler yapılmalıdır? Esnaf nasıl ayakta durur? – Güzel ve kaliteli bir ekonomi yazısı ile tekrardan karşınızdayız. Esnaflarımızı düşünerek ela alıyoruz bu yazımızı. Daha doğrusu 6 ay önce karşılaştığım esnaf bir arkadaşıma verdiğim tüyoları sizler ile paylaşacağım. Bu tüyolar onda ne gibi değişiklikler sağladı? Sizlerde de faydalı

Müjde Başbakan Açıkladı Banka Faizleri Düşecek En Hesaplı Bankalar Burada

Müjde Başbakan Açıkladı Banka Faizleri Düşecek En Hesaplı Bankalar Burada – Çok önemli ve hassas bir yazı ile sizleri selamlamak istiyorum. Banka ve ekonomi adına çok önemli ve kaliteli haberler ile sizleri bilgilendirmeye çalışıyoruz. Bugün ki haberimiz ise ham ekonomimizi hemde bankaları ve hemde bizi çok yakında ilgilendiriyor. Artık kredi çekmeyen ve buna bulaşmayan kimse

100.000 TL İle Borsaya Girmek Mi Yoksa Ev Almak Mı Daha Karlı ve Avantajlıdır?

100.000 TL İle Borsaya Girmek Mi Yoksa Ev Almak Mı Daha Karlı ve Avantajlıdır? – Güzel bir ekonomi yazı ile siz değerli okurlarımın karşısındayım. Esasen bu konuyu okurumuz Sadettin Bey sayesinde kaleme aldım. Dilerseniz Sadettin Bey‘in bizlere yönelttiği soruyu sizler ile paylaşalım; Merhabalar, 30 yıldır bir finans kuruluşunda güvenlikçi olarak çalışıyorum. Geçenlerde ise babamdan kalma

Erken Kapatılan Kredilerde Sigorta Ücretini Geri İstemeyi Unutmayın

Erken Kapatılan Kredilerinde Hayat Sigortası Ücretinizi Geri İstemeyi Unutmayın – Bugün çok önemli bir yazı ile sizlere seslenmek istiyorum. Hatta bu yazım, sizler için çok büyük ve önemli bir hatırlatma olacak. Malumunuz kredisiz yapamıyoruz. Öncelikle bunun altını çizelim. Herkesin kredi çekmek için kendine göre bir nedeni ve sebebi oluyor. Kimisi iş kurmak için kredi çekiyor.

Ziraat Bankası İşe Alımlar Başladı Son Başvuruya Dikkat 2017

Ziraat bankası personel alımı, ziraat bankası iş arkadaşı sınavı, 2017 ziraat bankası iş ilanları, iş başvurusu,- Değerli okurlarımız ve genç takipçilerimiz, bu yazıyı sizlere özel olarak derliyoruz. Zira ülkemizdeki işsizlerin sayısı her geçen gün artıyor. İş bulanlarda dört elle bu işlerine sarılıyorlar. Bu sıralar iş bulmak çok zor. Özellikle de devlette işe yerleşmek çok daha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin