TKDK IPARD II HAYVANCILIK HİBE PROGRAMI NEDİR NE DEĞİLDİR?

Tarım ve hayvancılığa yönelik verilen hibe, kredi, ve destek konularını ele aldığımız yazılarımıza son hızla devam ediyoruz. Bu konularda bilgi almak için sitemizi takip etmenizi öneririz. Biz bugün TKDK (Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu )’nun ile ortaklaşa düzenlediği IPARD II hibe programı hakkında bilgi sunmaya çalışacağız.

Bilindiği gibi üyelerinin Avrupa Birliği standartlarına ulaşmaları için çeşitli hibe, kredi ve destek programları düzenlemektedir. Tarım ile ilgili konularda Avrupa Birliği TKDK (Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu) ile işbirliği yaparak çeşitli hibe ve kredi programları düzenlemektedir.

TKDK ile işbirliği yaparak ve Avrupa Birliğinin fonlarının desteğiyle çeşitli hibe Programları düzenlemektedir. IPARD II PROGRAMI 2014-2020 yıllarını kapsamaktadır. Yani destekler bu yıllar arasında verilebilmektedir. IPARD II Programı ile çiftçilerimize 15 bin EURO ile 1 MİLYON EURO arasındaki miktarlar için %50-%70 oranlarında hibe destekleri vermektedir. Yani bu projede en üst limit olarak 7500 EURO ile 500000 EURO arasında destek sağlanabilmektedir.

IPARD II projesinin genel amacı Avrupa Birliği üyeliği aşamasında olan ülkelerin tarımsal üretim yapan işletmelerinin üretim, pazarlama ve hijyen kalitesinin ve standartlarının Avrupa Birliği üyesi ülkeler seviyesine çıkmasını sağlamaktır.

Avrupa Birliği eşiğinde olan ülkemizin nihai amacı Avrupa Birliği üyeliğidir. Bu üyeliğin gerçekleştirme süreci uzun ve meşakkatli bir süreçtir. Avrupa Birliği dediğimiz gibi kendisine üye olacak ülkenin kendi standart ve kurallarına uymasını şart olarak kabul etmektedir. Bunlardan bir tanesi de Çiftçilik ve hayvancılık ile uğraşan işletmelerin Avrupa Birliği standartlarına ulaşmaları gelmektedir. Üretimde , hijyende, pazarlama da velhasıl üretimin her aşamasında Avrupa Birliği standartlarında olduğundan emin olmak istemektedir.

Neredeyse yarım yüzyıla yakındır Avrupa Birliği hayali gören ülkemizin daha gidilecek çok yolu bulunmaktadır.  İşte Avrupa Birliği desteği ile verilen IPARD II programının amacı da ülkemizin Avrupa birliği standartlarına ulaştırılmasını sağlamaktır.

Tarım ve Hayvancılık konularında hükümetimiz bir sürü yeni destek ve hibe programı düzenlemektedir.

Milli Tarım Projesi hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfet linki tıklayınız.

Genç Çiftçi desteği konusunda daha ayrıntılı bilgi almak için lütfen linki tıklayın.

%50 mazot desteği  konusunda bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Yukarıda linklerini verdiğimiz destekler tarım ve hayvancılık konusunda verilen hibe, kredi ve desteklerin sadece üçünü oluşturmaktadır. Bu konularda daha bir çok çeşit teşvik, kredi, hibe ve destekler bulunmaktadır. Tarım ve hayvancılık konuları ile uğraşıyorsanız öncelikle linklerimizi ardından her konuda destek, hibe ve kredi alabilmek için sitemizdeki bilgilere ulaşmanızı tavsiye ederiz. Hayvancılık konusundaki yazılarımıza devam edeceğiz. Umarım sizler için faydalı olacaktır. Son dönemin gözde hayvancılık faaliyetlerinden birisi olan Kaz üretimi ve bu konuda ne tür destek ve kredi verildiği hususunda bilgi almak için ilgili linki tıklamanız yeterli olacaktır.

TKDK ve Avrupa Birliği ortak projesi olan IPARD II hakkında genel bilgiler veremeye çalıştığımız yazımız burada sonlanmaktadır. Esenlik içinde kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.