Go to ...
TKDK IPARD II HAYVANCILIK HİBE PROGRAMI NEDİR NE DEĞİLDİR?


ve hayvancılığa yönelik verilen hibe, kredi, teşvik ve destek konularını ele aldığımız yazılarımıza son hızla devam ediyoruz. Bu konularda bilgi almak için sitemizi takip etmenizi öneririz. Biz bugün (Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu )’nun ile ortaklaşa düzenlediği hibe programı hakkında bilgi sunmaya çalışacağız.

Bilindiği gibi Avrupa Birliği üyelerinin Avrupa Birliği standartlarına ulaşmaları için çeşitli hibe, kredi ve destek programları düzenlemektedir. Tarım ile ilgili konularda Avrupa Birliği TKDK (Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu) ile işbirliği yaparak çeşitli hibe ve kredi programları düzenlemektedir.

TKDK Avrupa Birliği ile işbirliği yaparak ve Avrupa Birliğinin fonlarının desteğiyle çeşitli hibe Programları düzenlemektedir. IPARD II PROGRAMI 2014-2020 yıllarını kapsamaktadır. Yani destekler bu yıllar arasında verilebilmektedir. IPARD II Programı ile çiftçilerimize 1 EURO ile 1 MİLYON EURO arasındaki miktarlar için %50-%70 oranlarında hibe destekleri vermektedir. Yani bu projede en üst limit olarak 7500 EURO ile 500000 EURO arasında destek sağlanabilmektedir.

IPARD II projesinin genel amacı Avrupa Birliği üyeliği aşamasında olan ülkelerin tarımsal üretim yapan işletmelerinin üretim, pazarlama ve hijyen kalitesinin ve standartlarının Avrupa Birliği üyesi ülkeler seviyesine çıkmasını sağlamaktır.

Avrupa Birliği eşiğinde olan ülkemizin nihai amacı Avrupa Birliği üyeliğidir. Bu üyeliğin gerçekleştirme süreci uzun ve meşakkatli bir süreçtir. Avrupa Birliği dediğimiz gibi kendisine üye olacak ülkenin kendi standart ve kurallarına uymasını şart olarak kabul etmektedir. Bunlardan bir tanesi de Çiftçilik ve ile uğraşan işletmelerin Avrupa Birliği standartlarına ulaşmaları gelmektedir. Üretimde , hijyende, pazarlama da velhasıl üretimin her aşamasında Avrupa Birliği standartlarında olduğundan emin olmak istemektedir.

Neredeyse yarım yüzyıla yakındır Avrupa Birliği hayali gören ülkemizin daha gidilecek çok yolu bulunmaktadır.  İşte Avrupa Birliği desteği ile verilen IPARD II programının amacı da ülkemizin Avrupa birliği standartlarına ulaştırılmasını sağlamaktır.

Tarım ve Hayvancılık konularında hükümetimiz bir sürü yeni destek ve hibe programı düzenlemektedir.

Milli Tarım Projesi hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfet linki tıklayınız.

Genç Çiftçi desteği konusunda daha ayrıntılı bilgi almak için lütfen linki tıklayın.

%50 mazot desteği  konusunda bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Yukarıda linklerini verdiğimiz destekler tarım ve hayvancılık konusunda verilen hibe, kredi ve desteklerin sadece üçünü oluşturmaktadır. Bu konularda daha bir çok çeşit teşvik, kredi, hibe ve destekler bulunmaktadır. Tarım ve hayvancılık konuları ile uğraşıyorsanız öncelikle linklerimizi ardından her konuda destek, hibe ve kredi alabilmek için sitemizdeki bilgilere ulaşmanızı tavsiye ederiz. Hayvancılık konusundaki yazılarımıza devam edeceğiz. Umarım sizler için faydalı olacaktır. Son dönemin gözde hayvancılık faaliyetlerinden birisi olan Kaz üretimi ve bu konuda ne tür destek ve kredi verildiği hususunda bilgi almak için ilgili linki tıklamanız yeterli olacaktır.

TKDK ve Avrupa Birliği ortak projesi olan IPARD II hakkında genel bilgiler veremeye çalıştığımız yazımız burada sonlanmaktadır. Esenlik içinde kalın.

Tags: , , , , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Banka

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Halkbank’tan Emekli Amca ve Teyzelerimize Düşük Faizli Mini Kredi

Halkbank Emekli Mini Kredi, Halkbank Emeklilere Özel Hesaplı Kredi, Türkiye Halk Bankası Uygun Emekli Kredisi – Saygıdeğer Emekli Büyüklerimiz; Amcalarımız, Teyzelerimiz, Abilerimiz ve Ablalarımız. Bu yazı sizlere özel. Sizler için yeri geldiğinde bankaların kredi kampanyalarını paylaşıyoruz zaten. Lakin çoğu zaman emekliler gerçekten de araştırma yapmadığından yüksek faizli kredi çekmek durumunda kalıyorlar. Çoğuda %1,50’nin üstünde faizlere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Oguzhan