Go to ...
TKDK %50 ARICILIK HİBESİ NEDİR? KİMLER FAYDALANABİLİR?


Arıcılığa Türkiye’de destek , kredi, hibe veren kurumlar hakkında bilgi sunmaya çalıştığımız yazılarımıza devam etmekteyiz. Türkiye’de arıcılığa kredi veren bankalar hakkında bilgi almak için ilgili linki tıklamanız yeterli olacaktır. Ayrıca arıcılığa verilen hibe ve destekler nelerdir konularında da ayrıntılı bilgiyi ilgili linkten bulabilirsiniz. Özelde arıcılık daha genelde en genelde ise hibe, destek, kredi ve teşvikler hakkında sitemizden ayrıntılı bilgiler derleyebilirsiniz.

Biz bugün arıcılığa %50 hibe desteği veren kurumlardan Tarım ve Kırsal Kalınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) ve verdiği arıcılık desteği hakkında bilgi sunmaya çalışacağız.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu arıcılık konusunda %50 hibe desteği sunmaktadır. Arıcılık son yıllarda ülkemizde atağa geçmesine rağmen yine de hala istenen duruma gelmiş diyemeyiz. Arıcılığı destekleyen kurumlardan TKDK’nın arıcılık destekleri hakkında kısa kısa bilgiler verelim.

TKDK’dan arıcılık desteği nelerdir? Türkiye’nin ve Avrupa Birliğinin destekleri ile 5 bin Euro ile 250 bin Euro arısındaki arıcılık yatırımlarının %50’si destekleme kapsamındadır.

Hangi İller TKDK’nın desteklerinden öncelikli olarak faydalanabilmektedir?  Yozgat, Afyonkarahisar, Van, Ağrı, Uşak, Aksaray, Ankara, Amasya, Aydın, Ardahan, Burdur, Balıkesir, Çorum, Çankırı, Çanakkale, Elazığ, Diyarbakır, Giresun, Erzurum, Erzincan, Kahramanmaraş, Isparta, Hatay, Kastamonu, Kars, Karaman, Manisa, Malatya, Kütahya, Konya, Muş, Mersin , Mardin, Ordu, Nevşehir, Sivas, Samsun, Şanlıurfa, Trabzon, Tokat, ve Uşak illeri TKDK arıcılık desteğinden öncelikli olarak faydalanacak illerdir.

Hangi Harcamalar TKDK desteği kapsamındadır? Bu kapsamda Bal, kovan ve diğer arıcılık ürünlerinin üretilmesi, depolanması ve işlenmesine yönelik olarak bina, barınak yapımı, yenilenmesi, genişletilmesi, yetiştirme istasyonları kurulması için lisanslı yetiştiricilerin ana arı üretebileceği yerlerin kurulması, kovan bakımı, kovan üretimi, ile yönetimi için gerekli ekipmanlar, bal ve diğer arı ürünlerinin (polen, bal mumu, arı zehiri, propolis, arı sütü) üretilmesi, depolanması, paketlenmesi, analiz için ekipman tedariki, balın işlenmesi ve paketlenmesi için çiftliklerde yapılacak teknolojik yatırımlarda kullanılan malzemeler, paketleme yatırımlarının yenilenmesi, lisanslı arıcılarımızın ana arı ve yetiştirilmesi istasyonları için Makine ve ekipman alımı, karavan alımı (barınma amaçlı) projelerin hazırlanması için alınacak danışmanlık hizmetlerinin ücretleri, arıcılığa yönelik yaptırılacak fizibilite çalışmaları, patent veya lisans haklarının devr edilmesi/alınması, tabela yada pano satın alımları destek kapsamındaki harcamalardandır.

Yalnız şunu unutmadan belirtmek isteriz ki TKDK arıcılığa yönelik verdiği %50 hibe desteğinden faydalanabilmek için Arıcılık Kayıt Sistemine kayıtlı olduğunun kanıtlanması gerekmektedir.

TKDK (Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ) Avrupa Birliği fonlarından da faydalanarak arıcılarımıza bu %50’lik hibe programını sunabilmektedir. Bilindiği gibi Avrupa Birliği aday ülkelerin tarımsal üretimlerinin kendi standartlarına yükselebilmeleri/eşitlenebilmeleri amacıyla aday ülkelerde çeşitli yardın/hibe/kredi programları düzenlemektedir. IPARD’da bunlardan bir tanesidir.

Ülkemizde arıcılık doğal olarak iyi yapılabilme imkanları mevcuttur. Arıcılık için çok çeşitli bitki örtüsünün bulunması gerekmektedir. Bu da Türkiye’de mevcuttur. Onun için arıcılığa verilen her türlü desteği memnuniyetle karşılamaktayız.

TKDK tarafından arıcılığa verilen %50 hibe desteğini konu aldığımız yazımız burada son bulmaktadır. Hoşçakalın.

Tags: , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Banka

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Halkbank’tan Emekli Amca ve Teyzelerimize Düşük Faizli Mini Kredi

Halkbank Emekli Mini Kredi, Halkbank Emeklilere Özel Hesaplı Kredi, Türkiye Halk Bankası Uygun Emekli Kredisi – Saygıdeğer Emekli Büyüklerimiz; Amcalarımız, Teyzelerimiz, Abilerimiz ve Ablalarımız. Bu yazı sizlere özel. Sizler için yeri geldiğinde bankaların kredi kampanyalarını paylaşıyoruz zaten. Lakin çoğu zaman emekliler gerçekten de araştırma yapmadığından yüksek faizli kredi çekmek durumunda kalıyorlar. Çoğuda %1,50’nin üstünde faizlere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Oguzhan