Go to ...
TARIM BAKANLIĞI %50 HİBE HAYVANCILIK PROGRAMINDAN KİMLER FAYDALANABİLİR?


Tarım Bakanlığı ve hükümetimizin Türk tarımını ve hayvancılığını yeniden diriltmek amacıyla kolları sıvadığını bunun için Milli Tarım Projesi’ni yürürlüğe koyma kararı verdiğini bu amaçla da bir sürü yenilik getirdiğini belirtmiştik. Milli Tarım Projesi ile tarım ve hayvancılık ile ilgili olarak getirilen yeni destekler hakkında bilgi almak için ilgili linki tıklayıp okumanız lehinize olacaktır.

Tarım Bakanlığı Genç çiftçilere de yeni destekleri yürürlüğe koymuştur. Bu konuda daha ayrıntılı bilgiye ilgili linkten ulaşabilirsiniz.Bakanlığımız ayrıca Tarımsal alanda üretim yapacak girişimcilerimize 1 milyon TL. ‘ye kadar çeşitli hibe , destek ve krediler vermektedir. İlgilenenlerin linki tıklayarak yazıyı okumalarını tavsiye ederiz.  Dünyada kendi kendine yeten 7 ülkeden birisi olmakla övünen Türkiye artık bu vasfını kaybetmeye başlamış ve tarım ve hayvancılık ürünlerini ithal eder hale gelmiştir. Bu kötüye gidişe dur demek için hükumetimiz kolları sıvamıştır.

Bizde Tarım Bakanlığı ve ilgili diğer kurumların çiftçilik ve hayvancılık ile uğraşan vatandaşlarımıza yönelik olarak verdiği hibe, kredi , destek ve teşvikler hakkında bilgi sunmaya devam edeceğiz. Biz bugün Tarım Bakanlığı tarafından verilen %50 hayvancılık hibe desteği hakkında bilgi sunmaya çalışacağız.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı GAP, DAP, KOP ve DOKAP ‘ı kapsayan illerde sığır  ile keçi/koyun işletmelerinin inşaatı ile damızlık erkek hayvanlarının temin edilmesi gayesiyle %50 hibe desteği vermektedir. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının bu hibesi 2018 yılına kadar devam edecektir. Büyükbaş Hayvancılığını geliştirmek için bakanlıkça yürürlüğe konulan bu destek programına Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının İl ve İlçe müdürlüklerine başvurulması gerekmektedir.

Bu hibe desteği’nde neler vardır? A) Bu hibe desteği programında eğer yeni ağıl/ahır inşa etmek istiyorsanız veya mevcut ahır/agılınızı yenilemek istiyorsanız bu amaçlara yönelik   kullanılmak üzere %50 hibe desteği verilmektedir. B) Küçükbaş hayvancılık yapan iş yerlerinin kullanımı için teke ve damızlık koç alımlarında kullanılmak üzere %80 oranında hibe desteği verilmektedir.

Tarım Bakanlığının Bu Hibe Programından kimler başvurabilir? TÜRKVET veri tabanına kayıtlı olanlar ( en az başvuru tarihinden 1 yıl önce), başvuru tarihinde iş yerinde en az 10 en çok 49 baş anaç sağır yada en az 100 en çok 200 baş anaç keçi/koyun bulunan iş yerleri olan kişiler başvuru yapabilmektedirler.

Daha öncede belirttiğimiz gibi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarımı ve hayvancılığı tekrar ayaga kaldırmak için kolları sıvadı. Tarım ve Hayvancılık yapmak isteyip de Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından destek alamayacak yok gibi görünüyor. Yeter ki siz bir proje geliştirin ve çiftçilik veya hayvancılık konusunda iş yapmaya niyetli olun. 2017 yılından itibaren Tarımda Havza Bazlı Üretim modeline geçilecektir, ayrıca Yerli hayvancılık projesi hayata geçirilecektir. Konularla ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyen arkadaşlarımızın ilgili linkleri tıklayıp okumaları tavsiye olunur.

Tarım Bakanlığı %50 hayvancılık hibesini ele aldığımız yazımız burada son buluyor. Hoşçakalın.

Etiketler:, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Oguzhan