Go to ...
TARIM BAKANLIĞI 1 MİLYON TL. HİBE DESTEĞİ NEDİR KİMLER BU DESTEKTEN FAYDALANABİLİR?


Kırsal Kalkınma Yatırımlarını destekleyen en önemli kurumumuz olan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2016 yılı sonu itibariyle Kırsal Kalkınma yatırımlarına büyük destekler vermektedir. Başbakanımız tarafından açıklanan Milli Tarım Projesi bir çok çeşit, hibe, destek, teşvik ve kredi imkanını çiftçilerimize sağlayacaktır.

Milli Tarım Projesi ve bu proje ile çiftçi ve hayvan yetiştiren vatandaşlarımıza yönelik olarak verilecek destekler hakkında  daha ayrıntılı bilgiye ilgili linkten ulaşabilirsiniz. Ayrıca Gıda , Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Genç çiftçilere verilen hibe desteği/kredisi hakkında ayrıntılı bilgi alabilmek için ilgili linki tıklamanız yeterli olacaktır.

Biz Bugün tarımsal yatırım yapan girişimcilerimize verilecek olan 1 milyon TL. tutarındaki hibe programı hakkında bilgi sunmaya çalışacağız. Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi dahilinde verilecek olan Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi hakkındaki Bakanlar Kurulu kararı uygulamaya/yürürlüğe girmiştir.

Bu yıl uygulamaya konulmaya başlanacak destek kapsamında Ekonomik Altyapı konularında, Kırsal turizm girişimleri/yatırımları, Çiftlik altyapı sistemleri El Sanatları ve katma değerli ürünler ile Bilişim sistemleri ve eğitimi konular desteklenecektir.

Bu proje kapsamında Hangi Yatırımlara ne kadar destek verilecektir; 1) Bilişim Sistemleri ve Eğitimi 250 bin TL., 2)Yaş meyve sebze tasnif, paketleme ve depolama tesislerinin inşaatı için 1 milyon TL.  3)El Sanatları Ve Katma Değerli ürünler için 250 BİN TL. 4) Çiftçilik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik alt yapı sistemleri yatırımları 250 BİN TL. 5)Kırsal Turizm Yatırımları 750 BİN TL. 6) Tohum işleme, paketleme ve depomla yatırımları 1 MİLYON TL. 7) Diğer Bitkisel ürün işlenmesi, paketlenmesi ve depolanmasına yönelik yatırımlar için 750 BİN TL. 8)Kültür Mantarcılığı yatırımları için 500 BİN TL.9) Hayvansal ürün işlenmesi , depolanması ve paketlenmesi ile ilgili yatırımlar için 1 MİLYON TL. 10) Su ürünleri tesisleri yatırımları için 500 BİN TL. 11) Su ürünleri işlenmesi paketlenmesi ve depolanması için 1 milyon TL. 12) Küçükbaş hayvana yönelik sabit yatırım tesisine 500 bin TL. 13) Yenilenebilir kaynağı kullanan yeni seralar için 1 MİLYON TL. 14) hayvana yönelik sabit yatırım tesisleri için 750 BİN TL. 15) yenilenebilir kaynaklarından elektrik üreten tesisler için 1 milyon TL.  16) Hayvansal ve bitkisel kökenli gübre işlenmesi, depolanması ve paketlenmesi için 1 MİLYON TL. 17) Çelik Silo Yatırımları için; 750 BİN TL. 18) Soğuk hava deposu için 750 BİN TL.  destek verilmektedir.

Hibe destek programından faydalanabilmek için ne zamana kadar nereye başvurmamız gerekmektedir.? Tarımsal konularda yeni yatırım yapmak isteyen girişimcilerimiz ile halen var olan iş/yatırımlarını geliştirmek isteyen vatandaşlarımız en geç 04 Aralık 2016 tarihine kadar Gıda , Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımıza başvurmaları gerekmektedir. Bu başvurun bir iş planı çerçevesinde yapılması gerekmektedir.

Bugünkü yazımıza burada son verirken hayırlı ve bol kazançlı günler diliyorum. Hoşçakalın.

Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Oguzhan