Go to ...
Şekerbank KGF Teminatlı Krediler


Şekerbank KGF Teminatlı Krediler- Bir işte başarı sağlanabilmesi için parasal desteğe ihtiyaç duyarız. Para hem büyümemizi hemde gelişmemizi sağlar. Ben çok fazla esnaf gördüm ve tanıdım. Bir çoğunun dediği biraz param olsa işyerimi elde g geçirir ve müşteri potansiyelimi artırırım diye. Yada sermaye olsa da 2. şubemi açsam. Yada param olsa da büyük ortaklıklar gerçekleştirerek büyük işlere girsem diye. Bu esnafların ve işletmelerin en büyük sıkıntılarından birisidir.

ŞEKERBANK KGF TEMİNATLI KREDİLER

Para tüm esnaf ve işletmelere lazım. Lakin gerekli öz kaynakları olmadığından kedi yağlarında kavrulmaya çalışıyorlar. Para bulamayanlarda mecburen kredi çekme işine yöneliyorlar. Bankalarda tüm esnafa istediği limitte kredi veremeyebiliyorlar. Bunun içim kredi karşılığında teminat istiyor. Teminat gösteremeyenler de maalesef kredi çekemiyorlar. İşte bu durumu ortadan kaldırmak adına KGF yani Kredi Garanti Fonu oluşturuldu.

Kredi Garanti Fonu, teminat sıkıntısı çeken esnaflara kefil olarak istedikleri krediyi almalarına yardımcı olur. Bu yönüyle de oldukça fazla ve büyük bir rol üstlenir. Şekerbank’da KGF teminatlı krediler vererek esnafların ve KOBİ’lerin yanında olmaya devam ediyor. Bugün sizler için Şekerbank KGF Teminatlı Krediler Konusunu sizlere sunmaya çalışacağız. Yazımızın bundan sonraki kısmında kredi desteklerini başlıklar halinde sizlere sunmaya çalışacağız.

KADIN GİRİŞİMCİ DESTEKLERİ

En az 2 yıldırı bir işletme sahibi olan kadın esnaflar veya bir iş erinin en az %50’si bir kadına ait olan işyerleri kredi lazım olduğundan gerekli kefalete KGF ile ulaşabiliyorlar. Kefalet kaynağı için Hazine Müsteşarlığı Fonu kullanılıyor. Alacağınız krediyi 5 yıl vadeli olarak alabilirsiniz. Bunun 2 yılı ödemesizdir. Taksitler ödenmeye başlandığı zaman, ödemesiz dönemin faizleri tahsil edilmeye başlanır. Bir işletme en fazla 85 bin lira kefalet limiti alır. Bir risk grubu kefalet limiti ise 130 bin liradır.

KGF ile alacağınız kredinin %85’ine kefalet bulabilirsiniz. Yani 100 bin lira lazımsa, bunun 85 bin lirasına KGF Kefalet sağlıyor. Geri kalanını ise sizin teminatınıza kalıyor. Başvuru ücreti 100 liradır. Bunun dışında her yıl kefalet riski üzerinden binde 3 kadar komisyon alınmaktadır. Bu arada kadın işletme sahipleri 55 yaşını geçmemesi gerekiyor. Ayrıcada bu krediden faydalananların en az ilkokul mezunu olması gerekir.

GENÇ GİRİŞİMCİ DESTEKLERİ

Herhangi bir iş konunda faaliyet gösteren 18 yaşını doldurmuş ve 30 yaşını geçmemiş kişiler bu krediden yararlanabiliyorlar. Yada bir işletmeden en az %50 hissesi bulunan 30 yaşını geçmemiş ortaklarda krediye başvurularını gerçekleştirebilirler. Bunun dışında işletmelerin en az 2 yıldır faaliyet gösteriyor olmaları şart. İşletmelerin alabileceği toplam kredi kefalet tutarı 85.000 TL dir. KGF alacağınız kredinin %85’ine kadar kefalet sağlar.,

Bu krediden yararlanmak isteyenlerin en az ilkokul mezunu olması gerekir. Başvuru ücretinin de 100 TL olduğunu söyleyelim hemen. %0,3 oranında KGF her yıl peşin olarak komisyon ücreti almaktadır. Buda önemli bir maddeydi.

İMALAT SEKTÖRÜ DESTEKLERİ

Üretim kapasitesini artırmak için makine ekipmanlarını alanlar ve teknolojik alt yapıyı kuranlar bu krediden yararlanabiliyorlar. Buna paralel olarak da bine, ek bina, arsa gibi yatırımlarda bu krediye başvuru da bulunulabiliyor. Hazine Müsteşarlığı fonu bu krediye kefalet sağlıyor. Bu kredinin süresi en fazla 10 yıldır. Dilerseniz 3 yıl ödemesiz dönemden de yararlanabilirsiniz.

Şimdi sıkı tutunun işletme başına yararlanabileceğiniz kredi tutarı 2,5 Milyon Liradır. Başvuru ücretinin 250 lira olduğunu hemen söyleyelim. Bunun dışında her yıl kefalet riski üzerinden de %1 oranında komisyon ödemeniz gerekiyor. Alacağınız kredi tutarının da %80’i kadar kefalet sağlanıyor. Yararlanmak isteyenlerin KOBİ vasfını taşıyor olması gerekir. İşletmelerinde en az 1 yıldır faaliyet gösteriyor olması gerekir.

Sevgili okurlarımız, sizlerde kobi ve esnaf vasfı taşıyor ve paraya ihtiyaç duyuyorsanız, ayrıca gerekli teminatı da sunamıyorsanız Şekerbank ve Kredi Garanti Fonu yanınızda. Değerlendirebileceğiniz güzel kredi fırsatları sunuluyor. Değerlendirme işi tabi ki de sizlere düşüyor. Son karar vericiler sizlersiniz. Bizlere de haberini yapma iş düşüyordu. Yeni bir esnaf ve KOBİ kredi haberinde buluşmak dileğiyle.

LÜTFEN BU YAZIYI ESNAFLARIN VE İŞLETME SAHİPLERİNİN DE GÖREBİLMESİ İÇİN FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Vakıfbank KOBİ’lere Kış Kredisi ile 100 Bin Lira

Denizbank ile KOBİ’lere Nefes Kredisi Başvuruları Başladı

KOSGEB KOBİ Proje Destekleme Programı İle 150.000 TL Cepte

Yapı Kredi Bankası KOBİ Ödeme ve Tahsilat Sistemleri ile Muhasebe Yükünden Kurtulun

 

Etiketler:, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin