Go to ...
NASIL DEVLET DESTEĞİYLE KENDİ İŞİMİ KURABİLİRİM


Nasıl Kendi İşimi Kurarım veya Geliştirebilirim dediğinizi duyar gibi oluyoruz. Yeni bir iş kurmak istiyor veya var olan işinizi büyütmek, geliştirmek istiyorsunuz. Ancak bunu yapacak paranızda yok. Ev kadınısınız, Zanaatkarsınız, belirli bir mesleğiniz veya uzmanlığınız var. Üniversiteyi yeni bitirdiniz yada Liseyi, Meslek Lisesi mezunusunuz veya ilkokul mezunusunuz, elektrikçi, kuaför veya makine , elektronik mühendisisiniz fark etmez, doğuda , batıda , kuzeyde veya güneydesiniz, bir şehirde veya kırsaldasınız fark etmez.

Kadınsınız, erkeksiniz, gazisiniz, engellisiniz, şehit yakınısınız, 18 yaşından 70 yaşına kadar herhangi bir yaş aralığında olabilirsiniz fark etmez, yeni bir şeyler buldunuz (icat ettiniz ) veya yıllardır yapmak istediğiniz işi geliştirmek istiyorsunuz fark etmez. Devletimiz bu konularda işini kurmak veya geliştirmek isteyen vatandaşlarımıza her türlü konularda yardım etmektedir. Hangi devlet kurumları destek, hibe ve kredi vermektedir hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız linki tıklayıp yazımızı okuyarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

İş sadece bilgi, beceri, tecrübe, çevre ile kurulmuyor ki dediğinizi duyar gibi oluyoruz. İşimizi kurmak için makine teçhizat, kuruluş giderleri, işletmeyi yürütmek için yüksek miktarda para yani sermayeye de ihtiyacımız var elbette. Ama ben zengin değilim, zengin bir ailenin ferdi de değilim piyangodan para da çıkmadı bankalara başvursam bir sürü işlem ve yüksek faiz istiyorlar diye düşünüyorsunuz besbelli . Ancak bu kısır döngüden kurtulmanın bir çaresi var oda hibe ve kredilerden faydalanmaktır.

Devlet desteği veren çok sayıda kurum bulunmaktadır. Ancak bunların en önemlilerinden birisi KOSGEB’dir. Kurulduğu günden itibaren küçük ve orta ölçekli işletmelerin hamisi ve destekçisi olan kurum neredeyse Türk ekonomisinin %99’unu oluşturan Kobilere hizmet etmeyi kendisine görev olarak belirlemiştir. Kosgeb 150 bin Tl.’ye kadar hibe ve kredi verebilmektedir. Büyük ölçekli firmalar zaten düzenlerini kurmuş firmalardır. Biz ekonomimizin en büyük kısmını ilgilendiren Kobilerimizin nasıl devlet desteği alacakları üzerinde duruyoruz. Kosgeb Kadınlara ve Gençlere daha yüksek oranlarda yardım ve destek yapmaktadır. Kosgeb’in Kadınlara yönelik Destekleri ve Gençlere Yönelik Destekleri nelerdir hakkında bilgi verdiğimiz yazıları okumanızı tavsiye ederiz.

Kosgeb genellikle iş yeri kuruluş aşamasında Hibe programları düzenlemekte ve geri ödemesiz yardımlar yapmaktadır. Sadece Hibe vermemekte aynı zamanda özellikle Makine ve Teçhizat alımlarında kullanılmak üzere faizsiz kredi de vermektedir. Nasıl O Faizli Kredi alınır hakkında yazdığımız yazımızı okumanız faydalı olabilir.

Kendi işyerini kurmak , geliştirmek isteyen girişimcilerimizin artık bir seçenekleri daha olduğunu belirttik. Ancak tabiki devlet ve özelliklede Kosgeb hibe ve kredilerinden faydalanmanın çeşitli gereklilikleri ve şartları bulunmaktadır. Bu konular hakkında sitemizde ayrıntılı yazılarımız bulunmaktadır. İncelemeniz faydanıza olacaktır.

Nasıl Devlet Desteğiyle yeni bir iş kurabilirim konusunu ele aldığımız yazımıza burada son veriyoruz. Bol kazançlı günler dileğiyle hoşçakalın.

Etiketler:, , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Oguzhan