Go to ...
Müjde Başbakan Açıkladı Banka Faizleri Düşecek En Hesaplı Bankalar Burada


Müjde Başbakan Açıkladı Banka Faizleri Düşecek En Hesaplı Bankalar Burada – Çok önemli ve hassas bir yazı ile sizleri selamlamak istiyorum. Banka ve ekonomi adına çok önemli ve kaliteli haberler ile sizleri bilgilendirmeye çalışıyoruz. Bugün ki haberimiz ise ham ekonomimizi hemde bankaları ve hemde bizi çok yakında ilgilendiriyor. Artık kredi çekmeyen ve buna bulaşmayan kimse kalmadı. En mahsum olanımız ise bir kaç defa kredi durumunda kalıyor. Ev, arsa, iş, düğün, nişan, araba, eş eşyaları, seyahat programları ve daha bir çok şey için bankalara ve kredi kampanyalarına sarılıyoruz.

BANKALARIN YAPTIRIMLARI ÇOK FAZLA

Bu yönüyle de krediler hayatımızı şekillendiriyor desek yalan söylemiş olmayız. Hatta krediye bağımlı olarak yaşıyoruz da diyebiliriz. Ama kredi ile birlikte çok büyük sorunlar ve yaptırımlar ile de karşılaşabiliyoruz. örneğin faiz oranları o kadar yüksek ki, vatandaş belli bir noktadan sonra bunun altında eziliyor ve haciz işlemleri ile karşı karşıya kalıyorlar. Sonunda da bir paçavra gibi kara listeye fırlatılıyor. Bu olayın ilk boyutu. Bunu göze alanlar ise yine de kredi alamıyorlar. Zira kredi notu yada gelir durumu bu defa da yakasını yapışıveriyor.

CUMHURBAŞKANININ AÇIKLAMASINA RAĞMEN FAİZ ORANLARI FIRLADI

Hatırlarsanız, geçen sene yaz aylarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN faizlerin indirilmesi gerektiği hakkında görüşünü beyan etmişti. Buna Başbakan da destek çıkmıştı ve bu oranlar belirli bir orana kadar düşürülmüştü. Ama gel gör ki, bu durum bir yıl bile sürmedi. Hatta ekonomik büyüme rakamları da ortadayken faiz oranları daha da arttı. Vatandaş mecbur kredi zorunda ama geri ödemesi nasıl olacak? Fazla mesai ve ek iş yaparak elbetteki. Ödeyemeyenler de icralık olacak.

YAZIK BU MİLLETE

Vefakar ve cefakar halkımız her şeye göğüs germesini bilir Allah’ın izniyle. Lakin bankalar birazda ipin ucunu kaçırdılar herhalde. Uzun zamandır kredi haberleri ile sizleri bilgilendiriyorum. 8 -9  aydır gelinen noktada faizler çok yükseldi. Bankaları takip etmeyen vatandaşlar dahi, bu nasıl faiz oranıymış diye demeye başladılar. Bankalar daha da büyüyecek diye bu milletin sırtına yükske faiz ile binmeye hakları yok.

BAŞBAKAN VATANDAŞIN SESİ OLDU

Vatandaşından tutunda, esnafına kadar herkes yüksek faizlerden dert yanıp duruyordu. Başbakanda sonunda bir açıklama yaptı. Hemde öyle böyle bir açıklama değil. ” Ya adam gibi bir faiz oranı belirlersiniz, yada biz bunun tedbirini alırız” diye açıklamada bulundu. Son derece doğru bir açıklamaydı. Ha birde bu konuşmasının tehdit gibi algılanmamasını da istedi. Zira Ağustos 7 -8 ay önce %1,11’e kadar düşen faiz oranı ne oldu da %2,02’lere kadar çıkıverdi. Üstelik, bankalar büyüyor ve ekonomik parametrelerde kendilerinin lehine işliyor.

10 AY ÖNCE NE OLMUŞTU

Cumhurbaşkanı ve Başbakan faizlerin düşmesi gerektiğini belirtmişti. Bununla birlikte ziraat bankası başta olmak üzere diğer devlet bankaları da hemen faizi aşağıya çekmişti. Özel bankalar ise daha fazla rekabete dayanamayarak, yelkenleri suya indirmiş ve faiz oranlarında ciddi anlamda düşüş yaşanmıştı. Ama gel gör ki, bu oranlar her ay daha da arttı. Ben ihtiyaç kredilerinde %1,11 ile %1,14 arasında faiz oranı haberleri yapmıştım. Lakin şuan aynı bankalar en yüksek faiz oranı olarak %1,70 ve %1,90 aralığını sunuyorlar.

FAİZLER DÜŞECEK Mİ? BAŞBAKANIN SÖZÜ LAFTA KALMAZ

Bir şeyi ben yada başkası söylüyorsa, bu varsayımdan, yani tahminden öteye geçemez. Ama Başbakan Binali YILDIRIM söylüyorsa, bu işin dönüşü yoktur. Bankalar ya faiz oranını düşürecek, yada yaptırımlara razı olacak. Çok çok devlet bankaları yine düşük faiz verecek ve özel bankalarda tıpış, tıpış faiz indirimine geçecek. Sonuçta başbakan sözünden geri adımda atmayacak. Zira bu değerini kaybettirecek bir davranış olacaktır.

DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ HABERLERİ İÇİN TEK ADRESİNİZ 724KREDİNOTU.COM

Önümüzdeki günlerde faiz indirimleri gelmeye başlayacaktır. Özellikle kurban bayramı ile birlikte ciddi bir rekabette bankaları bekliyor olacak. İşte tüm bu kredi haberlerini bulabileceğiniz tek adres 724kredinotu.com olacaktır. Düşük faizli kredi haberleir geldiği andan itibaren sizler ile paylaşacağız. Ayrıca bankalar arası karşılaştırmalarda da bulunarak en hesaplı krediyi almanızda büyük rol oynayacağız. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Etiketler:, , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin