Go to ...
MİLLİ TARIM PROJESİ; %50 MAZOT DESTEĞİNDEN KİMLER NE ZAMAN FAYDALANABİLİR?


Başbakanımız sayın Binalı YILDIRIM tarafından açıklanan Projesi yeni ve çok çeşitli hibe, teşvik ve kredileri çiftçi ve hayvancılıkla uğraşan köylülerimiz tarafından sevinçle karşılanmıştır. Zira gerçekten ciddi hibe, teşvik ve krediler verilmesi öngörülmektedir. Milli Tarım Projesi çerçevesinde verilen destekler, hibe ve krediler ile ilgili bilgi almak için ilgili linki lütfen tıklayınız.

Milli tarım projesi esas itibariyle hayvancılık ve bitki üretimi yapan çiftçilerimize yönelik destek, kredi ve hibelerden oluşan iki temeli olan bir projedir. Biz bugün Milli Tarım Projesi kapsamında çiftçilerimiz tarafından kullanılan mazotun %50’sini geri ödemeyi kapsayan yakıt desteği hakkında bilgi sunmaya çalışacağız.

Bilindiği gibi ülkemiz doğal enerji kaynakları bakımından fakir sayılabilecek bir ülkedir. Çevremizdeki ülkelerin hemen hemen hepsinde petrol ve dogalgaz çıktıgı halde ülkemizde bu kaynaklar bulunamamaktadır. Ülkemiz enerji ihtiyacını ithal etmek suretiyle karşılamaktadır. Enerji deyince de aklımıza ilk önce araçlarımızda kullandıgımız benzin ve gelmektedir. Çiftçilerimiz tarlalarını ekmek, biçmek, taşımak için kullanmakta bu araçlar da mazot yakmaktadır. Enerji maliyetleri çiftçimizin üretim maliyetlerinin en önemli tutarlarından birisini oluşturmaktadır. Çiftçimiz üretim yaparken mazot kullanmak zorundadır. Yakıt fiyatları ise uluslar arası düzeyde belirlendiği için yükselip alçalmaktadır. Yükselen yakıt fiyatları çiftçimizin belini bükmekte ve iş yapmasını zorlaştırabilmektedir.

Türkiye Onlarca yıl kendi yiyeceğini kendisi üretmiştir. Ve Dünyada bu konuda kendi kendine yeten birkaç ülke olmakla hep övünmüştür. Ancak bu durum son yıllarda hızla değişmiş ve Türkiye tarım ve hayvancılık alanında ithalat yapan bir ülke haline gelmiştir. İşte bu kötüye gidişi tersine çevirmek için hükümetimiz kolları sıvamış ve Milli Tarım Projesini uygulamaya sokmuştur. Bu projenin en önemli unsurlarından bir tanesi de çiftçimizin kullandığı mazotun yarısını %50’sini Tarım Bakanlığımızın karşılayacağı açıklamasıdır. Bu açıklama çiftçilerimizi çok sevindirmiştir.

%50 Mazot Desteği Kime Verilecektir? Bu ile verilecek %50 hibe desteği tarlayı bizzat eken çiftçilere verilecektir. Ekilen tarlanın sahibi olunup olunmaması önemli değildir. Kim tarlayı ekiyorsa ona bu destek verilecektir. Bu sayede çiftçiliği fiilen yapanın desteklenmesi amaçlanmaktadır.

%50 Mazot Desteği Ne zaman Verilecektir? Tarım Bakanlığımız yürüttüğü hibe, teşvik ve kredi programlarını genellikle bir sonraki yıl vermektedir. Ancak bu desteğin öne alınarak yapılacak ekim faaliyetlerinde kullanılan mazotun 2017 yılında verilmesi de tartışılan konular arasındadır. Normalde 2018 yılında verilmeye başlanacak desteğin 2017 yılında verileceğine dair yetkililerimizin açıklamaları bulunmaktadır.

Şunu belirtmeliyiz ki ister 2017 yılı sonunda olsun ister 2018 yılı başında olsun verilecek destek çiftçimize ilaç gibi gelecektir. Zira 100.000TL. lik bir akaryakıt/mazot tükettiğimizi düşünürsek bunun 50.000 TL’lik kısmı devletimiz tarafından ödenecektir.

Milli Tarım Projesiji kapsamında verileceği açıklanan %50 mazot desteği hakkında bilgi vermeye çalıştığımız yazımıza burada son veriyoruz. Bol kazançlı günler dileriz.

Tags: , , , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Banka

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Halkbank’tan Emekli Amca ve Teyzelerimize Düşük Faizli Mini Kredi

Halkbank Emekli Mini Kredi, Halkbank Emeklilere Özel Hesaplı Kredi, Türkiye Halk Bankası Uygun Emekli Kredisi – Saygıdeğer Emekli Büyüklerimiz; Amcalarımız, Teyzelerimiz, Abilerimiz ve Ablalarımız. Bu yazı sizlere özel. Sizler için yeri geldiğinde bankaların kredi kampanyalarını paylaşıyoruz zaten. Lakin çoğu zaman emekliler gerçekten de araştırma yapmadığından yüksek faizli kredi çekmek durumunda kalıyorlar. Çoğuda %1,50’nin üstünde faizlere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Oguzhan