Go to ...
KÜÇÜKBAŞ HAYVANCILIĞA TARIM BAKANLIĞI DESTEKLERİ NELERDİR?


2016- yılları itibariyle tarım ve hayvancılığa çok çeşitli hibe, destek, kredi ve teşvikler verilmektedir. Çok çeşitli bu destek ve kredileri vermektedir. Hayvancılığa hibe, destek ve kredi veren kurumlar hakkında ayrıntılı bilgiye linkten ulaşabilirsiniz. Hayvancılık çok çeşitli konulardan oluşmaktadır. Büyükbaş hayvancılığa destek veren kurumlar hakkında bilgi almak için ilgili linkten faydalanabilirsiniz.

2017 yılından itibaren Tarım Projesi yürürlüğe girecektir. Bu proje kapsamında tarım ve hayvancılığa yönelik çok çeşitli destek, hibe ve krediler öngörülmektedir. Bu konuda bilgi almak için ilgili linki tıklayınız. Tarım Bakanlığının ayrıca Genç çiftçilere yönelik hibeleri hakkında ayrıntılı bilgiye linkten ulaşabilirsiniz. Biz Bugün Gıda ,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının küçükbaş hayvancılığa yönelik destekleri hakkında bilgi sunmaya çalışacağız.

Gıda  Tarım ve Hayvancılık GAP, KOP, DAP ve DOKAP kapsamındaki illerde keçi&koyun işletmelerinin inşası ile damızlık erkek hayvanların temin edilmesi amacıyla %50 hibe desteği sağlamaktadır. Bu hibe programı 2014- yılları arasında geçerlidir. Tarım Bakanlığı tarafından verilen %50 hibe desteği programı hakkında hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımıza Tarım il/ilçe müdürlükleri vasıtasıyla ilan açarak bilgilendirme yapmaktadır.

%50 Hibe desteğinin kapsamı nelerden oluşmaktadır; a) Bu hibe programı çerçevesinde yeni ahır&ağıl yaptırmak isteyen vatandaşlarımız ile ahır&ağıllarını yenilemek, geliştirmek isteyen vatandaşlarımız faydalanabilmektedir. b) Küçükbaş hayvancılık yapacak girişimcilerin kullanımı amacıyla damızlık koç ve teke satın alımlarında kullanılmak üzere %80 oranında bir hibe verilmesi planlanmaktadır.

%50 Hibe Programına kimler Başvuru yapabilir; Bu hibe programından faydalanabilmek için hayvancılık ile uğraşan vatandaşlarımızın en az 1 yıl önce TÜRKVET sistemine kayıtlarının yaptırılmış olması gerekmektedir. Ayrıca Koyun/keçi kayıt sistemine kayıtları bulunan vatandaşlarımız ile en az 100 en çok 200 anaç koyun&keçisi bulunan işletmeler ister tüzel kişi olsun ister gerçek kişi olsun bu hibe programından faydalanmak için başvuruda bulunabilir.

Çiftçiye %50 Mazot desteği uygulamasını gündeme getiren bakanlık hayvancılık için her türlü destek, kredi ve hibeyi vermektedir. Hayvancılık yapan veya yapmak isteyen vatandaşlarımızın özellikle 2017 yılından itibaren kendilerine uyan herhangi bir hibe, kredi, destek programı bulamamaları imkan dahilinde görülmemektedir. Hayvancılık ile uğraşan vatandaşlarımız Milli Tarım Projesi kapsamında iki ana unsurdan birisi olan Hayvancılıkta Yerli Üretimi destekleme programından da faydalanabileceklerdir.

Hükümetimizin amacı hayvancılık yapmak isteyip de yapamayacak kimsenin bulunmasını artık engellemektedir. Hayvancılıkta artık bir ithalatçı ülkesi haline gelen ülkemizin bu alanda da tekrar üretici/ihracatçı bir hale yeniden kavuşması amaçlanmaktadır.

Başta Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız olmak üzere bir çok çeşit , ve banka  hayvancılığa ciddi kredi, destek, hibe ve teşvik vermektedir. Bu konularda ayrıntılı bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Yapılan bu yeni düzenlemeler ile hayvancılığımızın yeniden dirilip ayağa kalkacağından ve yeniden ihracatçı bir ülke haline geleceğinden şüphemiz yoktur.

Tarım Bakanlığı Küçükbaş hayvancılık hibe ve kredisi hakkında bilgi sunduğumuz yazımız burada sona ermektedir. Esenlik içinde kalın.

Tags: , , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Banka

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Halkbank’tan Emekli Amca ve Teyzelerimize Düşük Faizli Mini Kredi

Halkbank Emekli Mini Kredi, Halkbank Emeklilere Özel Hesaplı Kredi, Türkiye Halk Bankası Uygun Emekli Kredisi – Saygıdeğer Emekli Büyüklerimiz; Amcalarımız, Teyzelerimiz, Abilerimiz ve Ablalarımız. Bu yazı sizlere özel. Sizler için yeri geldiğinde bankaların kredi kampanyalarını paylaşıyoruz zaten. Lakin çoğu zaman emekliler gerçekten de araştırma yapmadığından yüksek faizli kredi çekmek durumunda kalıyorlar. Çoğuda %1,50’nin üstünde faizlere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Oguzhan