Go to ...
KREDİYE YADA HİBEYE İHTİYACIM VAR ANCAK TEMİNAT VE KEFALETİM YOK NEREYE BAŞVURABİLİRİM?


Değerli arkadaşlarım hayatta insanın her şeye ihtiyacı olabilir. Bir iş fikriniz/projeniz var yada işinizi büyütmek geliştirmek istiyorsunuz ancak elinizde yeterli sermaye yok. Ülkemizde işletmelerin hibe, kredi ve destek alabilecekleri çok çeşitli kurumlar bulunmakta ancak bunlardan bu kredi ve destekleri alabilmek için dahi bazen teminat yada kefalet istenmektedir. Elinizde teminat olarak vereceğiniz bir şey olmayabilir veya size kefil olacak birisini bulamamış olabilirsiniz. Düşmez kalkmaz bir Allah arkadaşlarım bu durumda ne yapacağınızı bilemiyor olabilirsiniz. Ancak yazımızı sonuna kadar okursanız artık çaresiz kalmanıza gerek yok.

Bu tip durumlarda size destek olmak amacıyla kurulmuş bir kurumun olduğundan haberiniz var mıydı? Evet arkadaşlar bu tip durumlar için girişimcilere destek olmak ve istedikleri krediyi ,hibeyi, desteği alabilmelerine yardımcı olan bir kurum var . Bu kurumun adı Kredi Garanti Fonu (KGF) değerli arkadaşlarım. İhtiyaç duyduğunuz teminat ve kefillik ise Kredi Garanti Fonu (KGF)’ye başvurabilirsiniz.

Kredi Garanti Fonu kimlere destek vermektedir? İsteyen herkese kefalet ve teminat yardımında bulunmakta mıdır? Yok değerli arkadaşlarım isteyen her istediği kredi, hibe ve destek için KGF’ye başvuramaz. KGF (Kredi Garanti Fonu) desteğinden faydalanabilmek için öncelikle Kobi niteliğinde bir firma olmanız gerekmektedir. Sadece imalat sektöründe çalışan kobileremi destek olmaktadır peki diye soracak olursanız. Hayır. KGF imalat sektöründe faaliyet gösteren kobilerin yanı sıra çiftçilerimize, esnaf ve zanaatkarlarımız ile serbest meslek mensuplarına da kefil olabilmektedir. Onun için hizmet ve destek alanı oldukça geniştir. Ancak her krediye ihtiyacı olan Kredi Garanti Fonu’ndan kefillik alarak istediği krediyi alamaz.

Kredi Garanti Fonu Hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için lütfen linki tıklayınız.

Kredi Garanti Fonu daha çok işletmelerin kuruluş aşamalarında ihtiyaç duyduğu sermaye ile işyerinin yürütülmesi ve geliştirilmesinde ihtiyaç duydukları kredi ve hibeler için kefalet görevini yerine getirmeye çalışıyor desek yeridir. Bireysel kredilerden ziyade bahsettiğimiz kredilere destek ve kefalet vererek ülke ekonomisinin ihtiyaç duyduğu dinamizmin yaratılmasında katkı sağlamaya çalışmaktadır.

KGF kredi değerliliği bulunan ancak teminat ve kefalet sıkıntısı çeken kobilerimize (yukarıda da bahsettiğimiz gibi çiftçiler, serbest meslek mensupları ile esnaf ve zanaatkarlarımızda bu gruba dahildir.) ihtiyaç duydukları ekonomik finansmana ulaşmalarında destek ve yardımcı olmaktadır. Nihai amacı ülkemizin ekonomik açıdan çok daha üst düzeylere çıkmasını sağlamaktır. Kamu kurumu niteliğindeki kurumlar ve çoğunluğunu bankalar ile katılım kurumlarından oluşan  özel sektör kurum ve kuruluşlarının ortaklığında kurulan Kredi Garanti Fonu kendi alanında Türkiye’de tek olan bir kurumdur. Onun için değerinin bilinmesi lazım bizce. Çünkü kredi, hibe veya desteğe ihtiyaç duyduğunuzda bunu almak için gerekli teminat, kefalete sahip olmadığınızda bireysel tanıdıklar dışında bu görevi kamusal bir amaç için yürüten başka bir kurum veya kuruluş bulunmamaktadır.

Önümüzdeki günlerde Kredi Garanti Fonu(KGF)’yi ve hizmetlerini daha ayrıntılı tanıtmaya çalışacağız. Bugünlük bu kadar bizi izlemeye devam edin . Hoşçakalın.

Etiketler:, , , , , , ,

2 Responses “KREDİYE YADA HİBEYE İHTİYACIM VAR ANCAK TEMİNAT VE KEFALETİM YOK NEREYE BAŞVURABİLİRİM?”

  1. Mustafa
    4 Haziran 2018, 15:47

    Slm yardimlariniza ihtiyacım var 100000 TL’ye ihtiyacım var acil aylık 3000 geri odecem tsklr

  2. mustafa
    28 Temmuz 2017, 07:01

    Slm ismim mustafa arsa alacam fazla birikmisim yok yardimlariniza minnettarım çok sıkıştım ödemelerin ağır gelecek bu yükün altından kalkamiyorum sizlerde olmasanız derdimizi kimlere anlatalım ihtiyacım olan 50 000 kiraciyim bankalara daha önceden borcum var yardimlariniza minnetarim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Oguzhan