Kredi ile Yapılabilecek En Uygun Yatırım Fikirleri

Kredi ile yatırım, Kredi ile yatırım önerileri, kredi çekip yatırım yapmak, kredi ile nelere yatırım yapılır?- Bir çok insan gelir durumu yerinde olmasına rağmen, bir şeyler yapmak ister. Daha doğrusu güzel yatırımlar yapmak ister. Bunun için de bankadan kredi çekme yoluna gider. Zira bir seferde ortaya koyabileceği yüksek meblağlı bir parası yoktur. Güzel bir geliri ve ufaktan da bir birikimi vardır. Lakin asıl sorun olan konu acaba neye yatırım yapsam sorusudur. Bu soru oldukça fazla önemlidir.

KREDİ İLE YATIRIM FİKİRLERİ GENEL AÇIKLAMA

Sonuç itibariyle borç ile yatırım yapacaksınız. Bundan dolayı da en doğru ve riski az olan yatırımın peşinden koşmak istiyorsunuz. Buna göre kimisi A yatırımı yaparak az bir kar elde ederken, Kimisi de B yatırımı yaparak parasını ikiy katlayabiliyor. Peki en doğru yatırım nedir? Ben çekecek olan kredimi neye yatırmalıyım? sorularını sorduğunuzu duyar gibiyim. Bizlerde sizlere bazı alternatif ve yollar sunmaya çalışacağız. Haydi Bismillah, yazımıza başlayalım.

KREDİ İLE EN DOĞRU YATIRIM NEDİR?

Doğrusu bu soruyu cevaplandırmak hayli güç. Zira yatırım kalemleri bölgeden bölgeye, hatta yatırım başlıklarına göre bile değişiklik gösterebiliyor. Ayrıca bu konudaki bilgi becerisi de çok önemli. Zira 5 parmak bir değil. Kimimiz ticarete daha fazla yatkınken, kimimiz emlak konularında daha da bilgiliyiz. Kimimiz ise bankacılık ürün ve ürünleri hakkında detaylı bilgi sahibi oluyoruz. E doğru yatırımın cevabı da bizlerin bilgi ve o işe yatkınlığı ile değişebiliyor.

Bir işteki uzmanlık gelirinizi kısa sürede  2 -3 misli birden arttırabilir. Yazımızın devamında kredi çekerek yapabileceğiniz yatırımları teker teker anlatmaya çalışacağız. Burada yapmanız gereken şey en fazla bildiğiniz ve beceri kabiliyetinizin olduğu başlıktan yürümenizdir. Hazırsanız başlıkları teker teker inceleyelim.

KREDİ İLE 2. EL ARABA ve KONUT ALIM SATIMI

Arkadaşlar sizler de araba konusunda bilgiliyseniz bu konu üzerinden çok güzel paralar kazanabilirsiniz. 100 bin liralık bir arabayı 90 bin liraya denk getirebilen bir çok kişi var. Haftalık 10 bin lira para rahatlıkla kazanabiliyorlar. Araba fiyatı artıkça sizlerin kazanabileceği rakamda artıyor. Güzel arabaya binen ama sıkışan kişiler piyasanın çok çok altına arabayı bırakabiliyorlar. Bu şekilde bir galerici arkadaşımın yakın zaman da 20 bin lira kazandığını çok iyi biliyorum.

Aynı şekilde adam nakite sıkışıyor ve evlerinden birini 20 -30 bin lira bir fiyata satılığa çıkarıyor. Tabi bu iş için saatlerce internet başında dolaşan kişiler var. Türkiye’nin neresi olursa olsun gelip satın alıyorlar. 1 -2 hafta içerisinde de üzerine 5 -10 bin daha koyarak satıyorlar. Bu şekilde aylık güzel para kazanan kişilerde var.

KREDİ İLE KONUT VE ARSA YATIRIMI

Bu konuda çok iyi bir emlak bilgisine sahip olmanız gerekiyor. Bir kaç emlakçı tanıdığınız olursa iyi olur. Hatta belediyede varsa tanıdıklarınız bir vasıta ile nerelere iskan verileceğini ve şehrin ne tarafa doğru gelişeceğini öğrenebilirsiniz. Emlakçılar bu işi çok iyi bilirler. Şehrin gelişmeye yakın olan tarafından 100 bin liraya bir daire alırsınız, size doğru gelişme, alt yapı, okul vs. arttıkça evinizin veya arsanızın da değeri artar. Lakin bunun için ortalama 5 yılınızı vermeniz gerekir.

Kendi iş arkadaşımdan biliyorum; bu dediğim yolu bir arkadaşım izlemiş ve neredeyse tarla ortasında 3 +1 olan evi 120 bin liraya satın aldı. 4 yıl geçmedi ve şuan bu eve 250 bin lira para istiyor. Dediğim gibi bu konuda biraz çevrenizin olması da şart. Belediyeden yakın zaman da şu istikamette iskan verileceği haberini mi aldınız hemen 3 kurulu arsa alın. sonrasında değerini katlayarak size kar olarak geri dönsün.

KREDİ İLE TİCARETE YATIRIM YAPMAK

Kredi noktasında çok ciddi ve güzel bir bilgi birikiminizin olduğu kadar tecrübeniz de var. O halde kredi çekerek gelirinizi artırabilirsiniz. Hatta daha da avantajlı adımlar atabilirsiniz. KOSGEB’e başvurursunuz. açacağınız iş ile ilgili hibe çıkar. Bu sayede de karınızı daha da artırabilirsiniz. Biliyorsunuz ki KOSGEB için önceden bir geliriniz ve yatırımınızın olması gerekiyor. Siz yatırım yaptıkça KOSGEB’de size ödüyor. Yada bölgesel ürünlerinize göre de ticaret yapabilirsiniz.

BORSA, FOREKS İLE YATIRIM

Sevgili dostlarımız, bu konuda uzman değilseniz borç para ile Borsaya ve Foreks’e girmenizi tavsiye etmeyiz. Zaten borç para bide daha fazla almayın. Sadece bilginiz var ise ve sürekli ekonomi haberlerini takip edip, yükselebilecek hisseleri de kestirebiliyorsanız bu yoldan para kazanabilirsiniz.

KREDİ İLE DÖVİZE YATIRIM

Arkadaşlar daha bir kaç hafta öncesine kadar Doların 3 liralardan, 3,5 liralara kadar çıktığına şahit olduk. Bu da bu işten para kazananların işine geldi. Anlayacağınız sürekli ve haberleirni takip eden kişiler var. 100 bin doları (300 bin lira)  olan adam bir anda 350 bin doları cebe atmış oldu. 50 bin lira kar elde etmiş oldu. 1 milyon doları olan adam ise 500 bin lira kar elde etmiş oldu. Aynı bu şekilde döviz sürekli inip çıkıyor. Al, sat işlemi yapanlarda bırakın haftalık karı günlük bile güzel karlar elde ediyor.

Bu yolar kredi ile yapılabilecek yatırım fikirleriydi. Sizlerin de daha farklı fikirleri var ise aşağıda yorum bırakabilir ve okuyucuların bilmediği konuları da siz dile getirmiş olursunuz. Ne olursa olsun dizginler sizin elinizde olsun ve aklınıza yatmayan hiç bir projeye imza atmayın. Bizden bu kadar. yeni bir yazıda buluşuruz. Ayrıca aşağıda sizler için özel olarak hazırladığımız konu galerimizi de inceleyebilirsiniz.

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK İLE BEĞENEREK HERKESİN GÖREBİLMESİNİ SAĞLAYINIZ.

Kredi Hesaplamasında Bilmeniz Gereken Hayati Kurallar

Kredi Yıllık Maliyet Oranı ile Gerçek Faiz Oranını Bulun

İş ortağı arıyorum diyorsan haydi sende ilan paylaş

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.