Go to ...
KREDİ GARANTİ FONUNUN (KGF)KEFALET VERDİĞİ KREDİ TÜRLERİ HANGİLERİDİR?


Girişimcilerimizin iş kurmaları veya işlerini geliştirip büyütmeleri aşamasında ihtiyaç duydukları  kredi, hibe, destek ve teşvikleri nereden ve nasıl bulabilecekleri hususlarını konu edindiğimiz yazı dizimize devam etmekteyiz. Bu konuda Kosgeb( Özellikle küçük ve Orta ölçekli işletmelere işlerini kurma veya geliştirme aşamalarında yardımcı olmaktadır.), Türk Eximbank (Özellikle ihracat işleri sırasında işletme sahiplerine/girişimcilerimize yardımcı olmakta ve çeşitli krediler sağlamaktadır. ), TTGV (Özellikle ileri teknolojik  yatırımları  desteklemektedir.), Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı (Öncelikle ve özellikle tarım ve hayvancılık ile ilgili yatırımları desteklemektedir. ) , Tübitak (Bilimsel alandaki girişimleri öncelikli olarak desteklemektedir. ), Kalkınma ajansları (Belirlemiş oldukları önceliklere göre hibe, kredi ve destek vermektedirler.) ve daha bir çok kurum iş yerlerinin kurulması ve işlerin büyültülüp geliştirilmesi aşamalarında girişimcilerimize çeşitli  kredi, hibe ve destekler vermektedirler.

Bir çok kurum ve kuruluş tarafından     verilen teşvik, kredi, destek ve hibeler hakkında bilgi almak için sitemizi takip etmenizi hassaten tavsiye ederiz. Biz bugün Kendi alanında Türkiye’de faaliyet gösteren ve kurumsal kefalet hizmetini veren tek kurum olan Kredi Garanti Fonu (KGF) hakkında bilgi sunmaya devam edeceğiz. Kredi Garanti Fonu  (KGF)hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için ilgili linki tıklayabilir veya sitemizde bir gezinti yapabilirsiniz.

Kredi Garanti Fonunun kefalet hizmetinden faydalanmak için başvurulabilecek şubeler için tıklayınız. 

Şimdi Gelelim asıl konumuza Kredi Garanti Fonu (KGF) dediğimiz gibi firmaların kredi veya destek, hibe alırken ihtiyaç duydukları kefalet (kefil olma/müteselsil kefillik) hizmetini vererek özellikle kobilerimizin ihtiyaç duyduğu finansmana ulaşmalarına yardımcı olmaktadır.

Kredi Garanti Fonu Kredi Veriyor mu? Değerli arkadaşlarım insanlar kredi, hibe , destek ve teşvik almak girişimi , düşüncesi içerisinde olduklarından ilk olarak bu soruyu sormaktadırlar. Kredi Garanti Fonu Doğrudan Kredi vermekte midir? Hayır arkadaşlar Kredi Garanti Fonu (KGF) bir kredi veya destek verme kurumu değildir. Direk olarak girişimcilerimize kredi veya destek vermemektedir. KGF bir kefalet (kefillik ) kurumudur. Ancak ister işletmelerin kuruluş aşamasında isterse gelişme/büyüme aşamasında olsun firmalarımızın ihtiyaç duyduğu finansmana ulaşabilmeleri için ihtiyaç duydukları kefalet (kefillik) hizmeti sunmaktadır. Kredi veya destek almak amacıyla herhangi bir kuruma (Bankalar, özel finansman kurumları, kosgeb, TTGV) başvurup kefalet veya teminat yetersizliği dolayısıyla bu imkanlardan faydalanamayan vatandaşlarımıza kefil olarak istedikleri kredi/desteği almalarına yardımcı olmaktadır.

Peki Kredi Garanti Fonu (KGF) kredi veya desteğe ihtiyaç duyan herkese kefil olmakta mıdır? Hayır değerli arkadaşlarım Kredi Garanti Fonu kredi almak isteyen herkese kefil olmamaktadır. Bu konuda belirli kriterleri bulunmaktadır. Bu kriterlere göre hareket etmektedir.

Kredi Garanti Fonunun kefalet verdiği krediler hangileridir?  Kredi Garanti Fonu öncelikle iş yapan veya yapmak isteyen girişimcilere kefil olarak istedikleri finansmana ulaşmalarına yardımcı olmaktadır. Çünkü nihai esas amacı ekonominin hızlıca gelişmesini sağlamaktır. Bunun içinde girişimcileri desteklemektedir. Sözü daha fazla uzatmadan esas konumuza odaklanalım . Hangi Kredi türlerine kefalet vermediğini belirterek aslında hangi kredi türlerine kefalet verdiğini de belirtmiş olacağımız için bu yolu tercih edelim.

Kredi Garanti Fonu, tüketici kredileri, bireysel krediler ile çek karnesi kredisi ve şirket kredi kartları hariç olmak üzere firmaların ihtiyaç duyduğu işletme ve yatırım finansmanı (sermayesi) için her türlü nakit (parasal ) ve ayni (nakde dayalı olmayan) kredilerin alınması için kefalet vermektedir.

Kredi Garanti Fonu ve hizmetleri hakkında bilgi vermeye devam edeceğiz . Umarım yazılarımız sizin için faydalı olmaktadır. Hoşçakalın.

Etiketler:, , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Oguzhan