Go to ...
KREDİ GARANTİ FONU (KGF) TARIM SATIŞ KOOPERATİFLERİ ÜRÜN ALIM FİNANSMAN DESTEĞİ PROGRAMINDAN KİMLER FAYDALANABİLİR?


Kobilerimizin ihtiyaç duyduğu finansmana ulaşmalarında finans kuruluşları nezlinde kefalet vererek yardımcı olan ve bunu kurumsal olarak kamu hizmeti niteliğinde yürüten alanındaki tek kurum olan Kredi Garanti Fonu (KGF) hakkında bilgi vermeye devam ediyoruz. Kredi Garanti Fonunun (KGF) yürüttüğü destek programları çok çeşitlidir.

Kredi Garanti Fonunun yürüttüğü destek programları hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Hükümetimiz 17 milyar TL.lik kredi programını ve Kobilere nefes kredisi projesi kapsamında verilecek olan 5 milyar Tl.lik krediyi Kredi Garanti Fonu (KGF) vasıtasıyla kullandıracağını açıklamıştır. Bu da Kredi Garanti Fonunun önemini ve ekonomi üzerindeki ağırlığını arttıracağı anlamına gelmektedir. Bu yeni gelişmeleri de dikkate alarak Kredi Garanti Fonu hakkında aklınıza gelmesi muhtemel bütün soru ve sorunları çözmeyi gaye edindik.

Kredi Garanti Fonu (KGF) vasıtasıyla verilecek 17 milyar Tl.lik kredi hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.

Bugün biz Kredi Garanti Fonu vasıtasıyla yürütülen destek programlarından birisi olan Tarım Satış Kooperatifleri Ürün Alımı  Finansman Desteği Programı hakkında bilgi sunmaya çalışacağız.

Kobilere Nefes Kredisi Projesi kapsamında verilecek 5 milyar TL.lik kredi hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Bilindiği gibi Kredi Garanti Fonu (KGF) kobi niteliğindeki firmalara kefalet/teminat desteği vermektedir. Kobi deyince ilk aklımıza gelen hemen üretim yapan imalat kobileri gelmektedir. Ancak Kredi Garanti Fonu sadece imalat yapan kobilere kefalet/teminat desteği sunmamaktadır. Bunun yanı sıra Kobi niteliğine haiz çiftçilerimize, esnaf ve sanatkarımıza, serbest meslek erbabı vatandaşlarımıza ve Kooperatiflere de destek olmaktadır.

İşte biz bugün Kredi Garanti Fonu (KGF)’nin kooperatiflere yaptığı destek üzerinde durmaya çalışacağız.

TARIM SATIŞ KOOPERATİFLERİ ÜRÜN ALIMI FİNANSMAN DESTEĞİ NE ANLAMA GELMEKTEDİR.?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Kredi Garanti Fonu (KGF) Kooperatiflere de destek olmaktadır. Bu kooperatifler arasında ise ;

  • Marmara Birlik (Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği)
  • TARİŞ, (Üzüm, incir, Pamuk ve Yağlı Tohumlar Satış Kooperatifleri Birliği)
  • GKB,(Güneydoğu Birlik;Güneydoğu Tarım Satış Kooperatifleri Birliği)
  • ÇUKOBİRLİK, (Çukurova Pamuk, Yerfıstığı ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği)

Bulunmaktadır. Kredi Garanti Fonu (KGF) Bu kooperatiflere ürün alımı finansman desteği sağlamaktadır. Bu sayede birliklere bağlı kooperatiflere Kredi Garanti Fonu’nun kefaletiyle bankalardan kredi alabilmeleri sağlanmaktadır. Kredi Garanti Fonu kooperatiflere kefil olarak bankalardan kredi almalarını sağlamaktadır. Sadece Kooperatiflere değil üreticilerininde Kredi Garanti Fonunun kefalet desteğini alarak finansman kurumlarından kredi alabilme imkanı bulunmaktadır.

Bir çok kurum sadece kobilere (üretim yapan kobilere /imalatçı kobilere) destek verirken Kredi Garanti Fonu tarım ile uğraşan kooperatiflere ve çiftçilerimize de kefalet/teminat vererek istedikleri ve ihtiyaç duydukları finansmana kavuşmalarını sağlamakta yardımcı olmaktadır.

Kredi Garanti Fonunun kaynakları 17 milyar ve 5 milyarlık (Kobilere nefes kredisi projesi ) kapsamında büyük artışlar sağlanmıştır. Ekonomimiz üzerinde dolaşan kara bulutların bu can suları ile rahatlayacağı ve gelişme ivmesini yeniden yakalayacağı kanaatindeyiz.

Kredi Garanti Fonu destek programları kapsamında bugün Tarım Satış Kooperatifleri Ürün Alımı Finansman Desteği “ ni ele aldık ve açıklamaya çalıştık umarız faydalı bulmuşsunuzdur. Bugünlük de bu kadar esenlik içinde kalınız.

Etiketler:, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Oguzhan