Go to ...
KREDİ GARANTİ FONU (KGF) TARIM SATIŞ KOOPERATİFLERİ ÜRÜN ALIM FİNANSMAN DESTEĞİ PROGRAMINDAN KİMLER FAYDALANABİLİR?


Kobilerimizin duyduğu finansmana ulaşmalarında finans kuruluşları nezlinde kefalet vererek yardımcı olan ve bunu kurumsal olarak kamu hizmeti niteliğinde yürüten alanındaki tek kurum olan Garanti Fonu (KGF) hakkında bilgi vermeye devam ediyoruz. Kredi Garanti Fonunun (KGF) yürüttüğü destek programları çok çeşitlidir.

Kredi Garanti Fonunun yürüttüğü destek programları hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Hükümetimiz 17 milyar TL.lik kredi programını ve nefes kredisi projesi kapsamında verilecek olan 5 milyar Tl.lik krediyi Kredi Garanti Fonu (KGF) vasıtasıyla kullandıracağını açıklamıştır. Bu da Kredi Garanti Fonunun önemini ve ekonomi üzerindeki ağırlığını arttıracağı anlamına gelmektedir. Bu yeni gelişmeleri de dikkate alarak Kredi Garanti Fonu hakkında aklınıza gelmesi muhtemel bütün soru ve sorunları çözmeyi gaye edindik.

Kredi Garanti Fonu (KGF) vasıtasıyla verilecek 17 milyar Tl.lik kredi hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.

Bugün biz Kredi Garanti Fonu vasıtasıyla yürütülen destek programlarından birisi olan Tarım Satış Kooperatifleri Alımı  Finansman Desteği Programı hakkında bilgi sunmaya çalışacağız.

Kobilere Nefes Kredisi Projesi kapsamında verilecek 5 milyar TL.lik kredi hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Bilindiği gibi Kredi Garanti Fonu (KGF) niteliğindeki firmalara kefalet/ desteği vermektedir. Kobi deyince ilk aklımıza gelen hemen üretim yapan kobileri gelmektedir. Ancak Kredi Garanti Fonu sadece imalat yapan kobilere kefalet/teminat desteği sunmamaktadır. Bunun yanı sıra Kobi niteliğine haiz çiftçilerimize, esnaf ve sanatkarımıza, serbest meslek erbabı vatandaşlarımıza ve Kooperatiflere de destek olmaktadır.

İşte biz bugün Kredi Garanti Fonu (KGF)’nin kooperatiflere yaptığı destek üzerinde durmaya çalışacağız.

TARIM SATIŞ KOOPERATİFLERİ ÜRÜN ALIMI FİNANSMAN DESTEĞİ NE ANLAMA GELMEKTEDİR.?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Kredi Garanti Fonu (KGF) Kooperatiflere de destek olmaktadır. Bu kooperatifler arasında ise ;

  • Marmara Birlik (Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği)
  • TARİŞ, (Üzüm, incir, Pamuk ve Yağlı Tohumlar Satış Kooperatifleri Birliği)
  • GKB,(Güneydoğu Birlik;Güneydoğu Tarım Satış Kooperatifleri Birliği)
  • ÇUKOBİRLİK, (Çukurova Pamuk, Yerfıstığı ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği)

Bulunmaktadır. Kredi Garanti Fonu (KGF) Bu kooperatiflere ürün alımı finansman desteği sağlamaktadır. Bu sayede birliklere bağlı kooperatiflere Kredi Garanti Fonu’nun kefaletiyle bankalardan kredi alabilmeleri sağlanmaktadır. Kredi Garanti Fonu kooperatiflere kefil olarak bankalardan kredi almalarını sağlamaktadır. Sadece Kooperatiflere değil üreticilerininde Kredi Garanti Fonunun kefalet desteğini alarak finansman kurumlarından kredi alabilme imkanı bulunmaktadır.

Bir çok kurum sadece kobilere (üretim yapan kobilere /imalatçı kobilere) destek verirken Kredi Garanti Fonu tarım ile uğraşan kooperatiflere ve çiftçilerimize de kefalet/teminat vererek istedikleri ve ihtiyaç duydukları finansmana kavuşmalarını sağlamakta yardımcı olmaktadır.

Kredi Garanti Fonunun kaynakları 17 milyar ve 5 milyarlık (Kobilere nefes kredisi projesi ) kapsamında büyük artışlar sağlanmıştır. Ekonomimiz üzerinde dolaşan kara bulutların bu can suları ile rahatlayacağı ve gelişme ivmesini yeniden yakalayacağı kanaatindeyiz.

Kredi Garanti Fonu destek programları kapsamında bugün Tarım Satış Kooperatifleri Ürün Alımı Finansman Desteği “ ni ele aldık ve açıklamaya çalıştık umarız faydalı bulmuşsunuzdur. Bugünlük de bu kadar esenlik içinde kalınız.

Tags: , , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Banka

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Halkbank’tan Emekli Amca ve Teyzelerimize Düşük Faizli Mini Kredi

Halkbank Emekli Mini Kredi, Halkbank Emeklilere Özel Hesaplı Kredi, Türkiye Halk Bankası Uygun Emekli Kredisi – Saygıdeğer Emekli Büyüklerimiz; Amcalarımız, Teyzelerimiz, Abilerimiz ve Ablalarımız. Bu yazı sizlere özel. Sizler için yeri geldiğinde bankaların kredi kampanyalarını paylaşıyoruz zaten. Lakin çoğu zaman emekliler gerçekten de araştırma yapmadığından yüksek faizli kredi çekmek durumunda kalıyorlar. Çoğuda %1,50’nin üstünde faizlere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Oguzhan