Go to ...
KREDİ GARANTİ FONU (KGF) BTC (BAKÜ TİFLİS CEYHAN ) KREDİ DESTEK PROGRAMI NEDİR? NE DEĞİLDİR?


Kredi Garanti Fonu (KGF) tarafından yürütülen destek programları hakkında bilgi vermeye çalıştığımız yazılarımıza devam etmekteyiz. Bugün KGF ( Kredi Garanti Fonu ) tarafından yürütülen destek programlarından birisi olan BTC (Bakü Tiflis Ceyhan) Boru hattında yerleşik kobilere BTC Co. Ve Kredi Garanti Fonu A.Ş. Kredi Destek Projesi hakkında ayrıntılı bilgi sunmaya çalışacağız.

Kredi Garanti Fonu (KGF) tarafından yürütülen destek programları hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız.

BAKÜ TİFLİS CEYHAN (BTC) BORU HATTINDA YERLEŞİK KOBİLERE BTC CO VE KGF A.Ş TARAFINDAN VERİLEN KREDİ DESTEK PROJESİ/PROGRAMI NEDİR? NE DEĞİLDİR?

Bilindiği gibi ülkemiz kardeş ülke Azerbaycan ile Azerbaycan/Bakü’den /Adana/Ceyhan’a bir petrol boru hattı döşemiştir. Bu boru hattı Azerbaycan’dan başlayıp Gürcistan/Tiflis üzerinden geçmekte ve Türkiye/Adana/Ceyhan’da son bulmaktadır. İşte  Bakü Tiflis Ceyhan (BTC) petrol boru hattının geçmiş olduğu ülkemizdeki Kars, Ardahan, Erzincan, Erzurum, Sivas, Gümüşhane, Osmaniye, Kayseri, ve Adana illeri ve bağlı yerleşim yerlerinde (ilçelerinde) bu yerleşim yerlerinde çalışan işletmeler ile gerçek kişilere yönelik yürütülen bir projedir.

Söz konusu 2008 yılında yürürlüğe sokulmuş olup 2017 yılında da sona ermektedir. Anılan proje kapsamında verilecek kredinin miktarı ise bankanın risk payı dahil 25 milyon ABD $’ı dır.

BU PROJE KAPSAMINDA (BTC KREDİ DESTEK PROJESİ) YALNIZCA PETROL BORU HATTININ GEÇTİĞİ İLLER Mİ FAYDALANABİLMEKTEDİR?

Anılan destek projesine petrol boru hattının geçtiği Gümüşhane, Erzincan, Ardahan, Kars, Eruzur, Kayseri, Kahramanmaraş, Adana ve Osmaniye illeri ile bu illerin ilçelerinde iş yapan kobi niteliğindeki işletmeler (gerçek ve tüzel kişiler) bu destek programına başvuruda bulunabilmektedirler.

Petrol boru hattının geçtiği ilin hattın geçmediği diğer ilçeleri de söz konusu destek programına başvuru yapabilmektedirler . Örneğin diyelim ki boru hattın Adana/Ceyhan ilçesinden geçmektedir. Adananın boru hattı geçmeyen örneğin Karataş ilçesi de söz konusu proje kapsamında kredi talep edebilmektedir.

BTC (Bakü Tiflis Ceyhan) KREDİ DESTEK PROJESİ KAPSAMINDA VERİLEN KREDİLERİ ALMAK İÇİN NEREYE BAŞVURU YAPMAMIZ GEREKMEKTEDİR?

Anılan proje kapsamında verilen kredileri talep etmek için başvurularımızı T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Bankası, Türkiye İş Bankası A.Ş. bankalarının şubeleri vasıtasıyla başvuru yapılabilmektedir.

Kredi Garanti Fonu (KGF) nin kefalet/teminat destekleri ilke olarak tüm Türkiye’yi kapsamaktadır. Ancak Bakü Tiflis Ceyhan petrol boru hattı projesi bu genel ilkenin istisnasını oluşturmaktadır. Bu proje ile petrol boru hattının geçtiği hatta iş yapan kobi vasfına sahip firmaların desteklenmesi amaçlanmaktadır. Bir çeşit ayak bastı parası gibi bir nitelik arz etmektedir.

Ekonomi üzerindeki işlev ve faydalarını günden güne arttıran Kredi Garanti Fonu (KGF)’nin yürüttüğü destek programlarından BTC (Bakü Tiflis Ceyhan) kredi destek hakkında ayrıntılı bilgi vermeye çalıştığımız yazımıza burada son veriyoruz. Kredi Garanti Fonu (KGF) ve yürüttüğü destek programları hakkında önümüzdeki günlerde yeni yazılarımız yayınlanacak. Umarım faydalı bulmaktasınız. Esenlik içinde kalınız.

Tags: , , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Banka

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Halkbank’tan Emekli Amca ve Teyzelerimize Düşük Faizli Mini Kredi

Halkbank Emekli Mini Kredi, Halkbank Emeklilere Özel Hesaplı Kredi, Türkiye Halk Bankası Uygun Emekli Kredisi – Saygıdeğer Emekli Büyüklerimiz; Amcalarımız, Teyzelerimiz, Abilerimiz ve Ablalarımız. Bu yazı sizlere özel. Sizler için yeri geldiğinde bankaların kredi kampanyalarını paylaşıyoruz zaten. Lakin çoğu zaman emekliler gerçekten de araştırma yapmadığından yüksek faizli kredi çekmek durumunda kalıyorlar. Çoğuda %1,50’nin üstünde faizlere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Oguzhan