Go to ...
KREDİ GARANTİ FONU HANGİ İŞLERİN FİNANSMANI İÇİN GEREKLİ KREDİLERE KEFALET VERMEKTEDİR?


A’dan Z’ye ve verdiği kamusal hizmeti ele aldığımız yazı dizimizi sürdürmekteyiz. Amacımız KGF (Kredi Fonu ) hakkında aklınızda hiçbir soru işaretinin kalmamasıdır. Kredi Garanti Fonu hakkında sitemizde yayınlanan yazılarımızı takip etmenizi öneririz. Çünkü herkesin bir gün teminat ve kefile (kefalete) ihtiyacı olabilir. İnsanlardan bu iyiliği yapmalarını istediğimizde genellikle bazı sosyal sorunlarla karşılaşabilmekteyiz. Bu görevi yapan bir kurumun varlığı bizim için şanstır değerli arkadaşlarım. Bir kurumla muhatap olup hiç kimseye amiyane tabiriyle ağız eymemize gerek kalmadan işimizi halledebiliriz.

KREDİ GARANTİ FONUNUN (KGF) KEFALET DESTEĞİNDEN FAYDALANMAMIZ İÇİN NASIL BİR PROSEDÜR İZLEMEMİZ GEREKİR?

Bilindiği gibi bir çok arkadaş/akrabanın arası bu kefalet (kefillik) ilişkisi yüzünden bozulabilmektedir. Siz de muhakkak böyle bir durumla karşılaşmış veya şahit olmuşsunuzdur. Kefil olsanız bir türlü olmasanız bir türlü, yukarı tükürseniz bıyık, aşağı tükürseniz sakal durumlarıyla muhakkak karşılaşmışsınız veya şahit olmuşsunuzdur.

KİMLER KREDİ GARANTİ FONU (KGF) TEMİNAT DESTEĞİNDEN FAYDALANAMAZ?

İster kefalet veren olun, ister kefalet alan olun muhakkak sorunlar çıktığını gözlemlemişizdir. Bu açılardan ihtiyacımız olduğunda bize bu hizmeti verecek bur kurumun bulunması bizim işin bir şanstır. Onun için bizde bu değerli kurumumuzu ayrıntıları ile inceleyerek işinize yarayıp yaramayacağı konusunda sizleri aydınlatmaya çalışmaktayız.

kobi niteliğinde olmak kaydıyla bütün sektörlerdeki girişimcilerimize kefil olabilmektedir. Tabiki belirli şartları karşılamak kaydıyla. Bu konularda ayrıntılı bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz. Şimdi Kredi Fonu hakkında daha ayrıntılı bilgi vermeye devam edelim. Bir çok soru vardır aklınızda muhakkak . bu sorulara teker teker cevap bulacağız arkadaşlar birlikte.

KREDİ GARANTİ FONU HANGİ FİNANSAL KİRALAMA ŞİRKETLERİNE KEFALET VERMEKTEDİR?

Hangi işlerin finansmanı için Gerekli kredilere kefalet vermektedir? bireysel krediler hariç tutulmak üzere , işletme ihtiyacına yönelik olarak her türlü kredi için kefalet verebilmektedir. ’nin kefaletlerinde kredi türü hakkında herhangi bir sınırlama yoktur. Yani yelpaze oldukça geniştir değerli arkadaşlar. Çok çeşitli kredilere kefil olabilmektedirin altını biraz açacak olursak eğer. Örneğin Uzun vadeli bir yatırım kredisine ihtiyacınız olduğunda da yanınızda olabilmekte veya borçlu cari hesap şeklinde nakit bir krediye de kefalet verebilmekte veya ihracatta kullanılan akreditife kefil olabilmektedir. Teminat mektubu gibi nakdi olmayan bir krediye de kefil olabilmektedir. Bu örnekleri konuyu daha iyi anlayalım diye verme gereksinimi duydum değerli arkadaşlarım. Umarım faydalı buluyorsunuzdur yazılarımızı.

KREDİ GARANTİ FONU (KGF) NE MİKTARLARDA KEFALETLER VEREBİLMEKTEDİR?

Ne tip iş yapacakken ihtiyaç duyduğumuz kredilere kefil olmaktadır peki? Dediğimiz gibi kredi garanti fonunun desteklediği krediler çok çeşitlidir. Bu kredilere ihtiyaç duyulma nedenleri ise ;

 1. FİNANSAL KİRALAMA,
 2. YENİ İŞ KURMA,
 3. TEMİNAT MEKTUBU AMAÇLI KREDİLER,
 4. MEVCUT TESİSİN GENİŞLETİLMESİ,
 5. İTHALATIN FİNANSMANI,
 6. HAM MADDE TEMİNİ,
 7. İHRACATIN FİNANSMANI,
 8. YENİ TEKNOLOJİ KULLANIMI,
 9. NAKİT SIKINTISINI GİDERME,

Gibi nedenle krediye ihtiyaç duyulduğunda kefalet verebilmektedir.

HANGİ BANKALARDAN ALINACAK KREDİLERE KREDİ GARANTİ FONU KEFALET VERMEKTEDİR?

Yani iş hayatında gerek duyabileceğimiz hemen hemen her iş için krediye ihtiyaç duyduğumuzda yanımızda olabilmektedir. Bundan iyisi Şam’da kayısı arkadaşlar.

Bugünlük bu kadar bol kazançlı günler dileğiyle.

 

Etiketler:, , ,

2 Responses “KREDİ GARANTİ FONU HANGİ İŞLERİN FİNANSMANI İÇİN GEREKLİ KREDİLERE KEFALET VERMEKTEDİR?”

 1. abutalip baydemir
  21 Kasım 2017, 18:42

  ben bir çok bankaya baş vurdum hiç bir sonuç alamiyorum kosgeb girişimci belgemde var nakit krediye ihtiyacım var esnafım

  • abutalip baydemir
   21 Kasım 2017, 18:46

   teksitil için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Oguzhan