Go to ...
Kredi Çekip İş Kurmak Mantıklı ve Cazip Mi?


Kredi ile iş kurmak doğru mu? Kredi ile iş kurmak avantajlı ve mı?- Kendi işinin sahibi olmak bir çok insan tarafından istenilen ve arzu edilen bir durum. Yıllarca çalışıp kendi işinde usta olan kişiler artık kendi işimizin sahibi olalım diyorlar. Yada üniversite mezunu olan kişilerde kendi alanları ile ilgili bir iş yeri açmak istiyorlar. Lakin maddi durumlarda ortada iken bir iş yeri açmak hayal gibi bir şey. Budum da da ister istemez borç mevzusu ortaya çıkıyor.

KREDİ İLE İŞ KURMAK ÖN BİLGİ

Sağdan soldan borç para alamadığımıza göre de mecburen bankanın yolunu tutuyoruz. İş kurmak için de binlerce hatta yüz binlerce insan kredi düşüncesinde ve aşamasında. Acaba kredi çekerek iş kurarsam başarılı olur muyum? sorusu bir çok insan tarafından soruluyor. Sonuçta bor para ile iş kurulacak. İnsan faizli aldığı parayı batırmak istemiyor. Hal böyle olunca da bir kararsızlık hali ortaya çıkıyor. Bizlerde bu yazı ile daha da karar verebilmenize yardımcı olmaya çalışacağız.

ÜNİVERSİTE MEZUNLARININ KREDİ İLE İŞ KURMASI

Üniversite mezunlarının kendi alanları ve dalları ile ilgili kurdukları işlerde problem yaşadıkları çok da fazla görünmüyor. Zira bir Avukat, Mühendis, Diş Hekimi, Psikolog, Mimar vb. meslekler, kredi ile iş yeri açtıklarında zarar etme imkanları pekte fazla olmuyor. Birazda çevre  sayesinde kısa süre içerisinde başarıyı yakalayabilirler. Bu açıdan bakıldığında üniversite mezunu ve insanların ihtiyaç duydukları alanlar her zaman para yapar.

Düşünün eczacılık bölümü mezunu olan bir kişi, daha önceden eczane açılmamış bir mahalle de kredi ile iş yeri açabilir. Yukarıda saydığımız iş kolları dışında biraz daha uzun vadede başarılı olabilecek üniversite mezunları olabilir. Örneğin sanat tarihi mezunu olan bir kişi antika dükkanı açabilir. Ama bir eczacı gibi kazanamaz. Sonrasında başarıyı sağlayabilir. Yada edebiyat mezunu olan bir kişi kitap satış noktası açabilir. Ama bir avukat kadar çabuk para kazanamayabilir.

Kimya mezunu olan bir kişi laboratuvar açabilir lakin bir diş hekimi kadar çabuk para kazanamaz ve piyasaya tutunamaz. Lakin işine dört elle sarıldığı zaman para kazanılması önünde bir sakınca  yok. Bunu da bu şekilde kategorize edelim. Şimdide diğer meslek gruplarını inceleyelim. Ve bazı tavsiyelerde bulunalım.

İŞLERİNDE USTA OLANLARIN KREDİ İLE İŞ KURMASI

Bir iş yeri açmanın asıl altında yatan husus kendi alanında bilgi sahibi olduğunuz yer açmaktır. Pide ustası mısınız? Ses sistemleri ile ilgili elektronik bir dükkan açacaksanız bu çok büyük bir risk doğuracaktır. Bir pide ustası için en mantıklı iş pide fırını yada lahmacun fırını tarzı iş yerleri açmaktır. Anlayacağınız hangi alanda bilgili sahibiyseniz ona yatkın bir iş yeri açmalısınız.

Sonuç itibariyle kredi ile iş yeri açmayı düşünüyorsanız, bilgi sahibi olduğunuz meslek size daha da çabuk para kazandıracaktır. Yeni işe alışayım derken en az 3 ayınızı alır. 3 ayda da bir iş yerini çevirme giderlerini karşılamak çok zor. Yine yukarıdaki örnekten gidelim isterseniz. Pide ustasıysanız ekstra eleman çalıştırmazsınız. Kediniz çalışır giderlerden de tasarruf edersiniz. Ama elektrik üzerine bir dükkan açarsanız mecburen elektrikçi çalıştırmanız gerekecek.

Bu örneklerden de anlaşılacağı gibi kredi ile iş yeri açıldığı zaman en ufak masrafın bile hesabının yapılması gerekiyor. sizlerde iş kuracaksanız ve bunu da kredi ile gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız dediğimiz hususlara dikkat ediniz. Unutmayın ki her insan kendi fırsatını oluşturur. İş yeri açacaksanız mümkünse konumu çok iyi olsun. Ve etrafınız ile de iyide değerlendirin. Şimdiden işlerinizde başarılar dileriz. Allah utandırmasın…

LÜTFEN BU YAZIYI FACEBOOK VE TWİTTER GİBİ SOSYAL İLETİŞİM AĞLARI İLE BEĞENEREK PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

Kredi iptali nasıl olur? Ekstradan para öder miyim?

İşyerimi açmak istiyorum ama ne param var nede fikrim

Tags: , , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Ekonomi

Esnaflar Nasıl Ayakta Kalmalıdır ? Esnafların Hayatta Kalma Rehberi

Esnaflar Nasıl Ayakta Kalabilir?, Hangi Yolları İzlemeleri Gerekir ? Neler yapılmalıdır? Esnaf nasıl ayakta durur? – Güzel ve kaliteli bir ekonomi yazısı ile tekrardan karşınızdayız. Esnaflarımızı düşünerek ela alıyoruz bu yazımızı. Daha doğrusu 6 ay önce karşılaştığım esnaf bir arkadaşıma verdiğim tüyoları sizler ile paylaşacağım. Bu tüyolar onda ne gibi değişiklikler sağladı? Sizlerde de faydalı

Müjde Başbakan Açıkladı Banka Faizleri Düşecek En Hesaplı Bankalar Burada

Müjde Başbakan Açıkladı Banka Faizleri Düşecek En Hesaplı Bankalar Burada – Çok önemli ve hassas bir yazı ile sizleri selamlamak istiyorum. Banka ve ekonomi adına çok önemli ve kaliteli haberler ile sizleri bilgilendirmeye çalışıyoruz. Bugün ki haberimiz ise ham ekonomimizi hemde bankaları ve hemde bizi çok yakında ilgilendiriyor. Artık kredi çekmeyen ve buna bulaşmayan kimse

100.000 TL İle Borsaya Girmek Mi Yoksa Ev Almak Mı Daha Karlı ve Avantajlıdır?

100.000 TL İle Borsaya Girmek Mi Yoksa Ev Almak Mı Daha Karlı ve Avantajlıdır? – Güzel bir ekonomi yazı ile siz değerli okurlarımın karşısındayım. Esasen bu konuyu okurumuz Sadettin Bey sayesinde kaleme aldım. Dilerseniz Sadettin Bey‘in bizlere yönelttiği soruyu sizler ile paylaşalım; Merhabalar, 30 yıldır bir finans kuruluşunda güvenlikçi olarak çalışıyorum. Geçenlerde ise babamdan kalma

Erken Kapatılan Kredilerde Sigorta Ücretini Geri İstemeyi Unutmayın

Erken Kapatılan Kredilerinde Hayat Sigortası Ücretinizi Geri İstemeyi Unutmayın – Bugün çok önemli bir yazı ile sizlere seslenmek istiyorum. Hatta bu yazım, sizler için çok büyük ve önemli bir hatırlatma olacak. Malumunuz kredisiz yapamıyoruz. Öncelikle bunun altını çizelim. Herkesin kredi çekmek için kendine göre bir nedeni ve sebebi oluyor. Kimisi iş kurmak için kredi çekiyor.

Ziraat Bankası İşe Alımlar Başladı Son Başvuruya Dikkat 2017

Ziraat bankası personel alımı, ziraat bankası iş arkadaşı sınavı, 2017 ziraat bankası iş ilanları, iş başvurusu,- Değerli okurlarımız ve genç takipçilerimiz, bu yazıyı sizlere özel olarak derliyoruz. Zira ülkemizdeki işsizlerin sayısı her geçen gün artıyor. İş bulanlarda dört elle bu işlerine sarılıyorlar. Bu sıralar iş bulmak çok zor. Özellikle de devlette işe yerleşmek çok daha

One Response “Kredi Çekip İş Kurmak Mantıklı ve Cazip Mi?”

  1. ibrahim
    30 Aralık 2016 at 22:18

    Merhaba küçük bir projeyi açmak için muhtaç 30.000 bin kredi çalışmak veya ortak ona para ve benim iş istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin