KOSGEB KOBİ-GEL ile 2755 Projeye 650 Milyon TL ödeme yapılacak

KOSGEB KOBİGEL ve KOBİ Gelişim Destek Programı- Değerli okurlarımız, bugün sizler ile önemli ve özel verileri aktarmaya çalışacağız. KOSGEB başta gelişmek isteyen kobi ve esnaflar olmak üzere kendi işinin sahibi olmak isteyen ruha sahip insanlara kredi vermeye devam ediyor. Bir çok kimseler bana çıkmaz kimse bana kredi vermez diyor. Ama iş hiçte bildiği gibi değil.Zira 2016 yılında tamı tamına 2755 proje onay aldı ve bir çoğu kendi işinin sahibi oldu.

BİZ NEDEN YARARLANAMIYORUZ?

Ayrıca bir çok firmada gerek ulusal gerekse de uluslararsı platformlarda yarışmaya ve kendini tanıtmaya başladı.Peki bu kadar proje onay alırken neden siz onay almıyorsunuz? Tabi ki de ruha sahip olmadığınızdan dolayı. KOSGEB en ufak işte dahi kendi yerini kurana ve açana minimum 50 bin lira hibe yani karşılıksız para ve 100.000 TL de 60 ay vadeli faizsiz kredi veriyor. Bu sayede de kimseye borcunuz olmadığından rahatça büyüyor ve kazanıyorsunuz.

Bakınız 2755 projeden bahsediyoruz. Neredeyse bir çok proje başarılı olmuş ve onaylanmış. Demek ki sizlerde elinizi taşın altına koymanız ve istemeniz gerekiyor. Yani projenizin onaylanması için de öyle ciddi bişey yapmanıza gerek yok. Terzi mi açacaksınız? Market mi? Yoksa çay bahçesi mi? Yeter ki isteyin. Az sonra 2016 yılının verilerini sizler ile paylaşacağız. Sizlerde neden başvuruda bulunmamışım diyeceksiniz. Ama üzülmeyin ve bir an önce başvurunuzu gerçekleştirin.

2016 YILINDA KOSGEB 650 MİLYON TL DESTEK SAĞLIYOR

KOSGEB, 2016 Yılında KOBİGEL- KOBİ Gelişim Destek Programı ile 2 dönemde , 5 Çağrı ile KOBİ’lere Yaklaşık olarak 650 Milyon TL destek sağlıyor. KOBİGEL – KOBİ Gelişim Destek Programının 2. Grup Çağrısına ilişkin yapılan 4 bine yakın başvuru değerlendirildi.  Projelerin uygulama süreci başlıyor. Onaylanan 1.378 Adet Projeye, yaklaşık olarak 300 Milyon TL Destek Sağlanacak.

“Bilişim Teknolojileri KOBİ’lerinin Geliştirilmesi”, “Hızlı Büyüyen KOBİ’lerde Kapasite Geliştirme” ve “KOSGEB Destekli Girişimlere İvme” konu başlıklarında çıkılan, KOBİGEL – KOBİ Gelişim Destek Programı 2. Grup çağrı sonuçlarına göre 1.378 projeye yaklaşık 300 Milyon TL’lik destek sağlanacak. KOSGEB Başkanı Recep Biçer, 30 Mayıs – 1 Temmuz 2016 tarihleri arasında başvurusu alınan projelerin 7 – 18 Kasım 2016 tarihleri arasında 23 adet kurul tarafından değerlendirildiğini belirterek,

“Bilişim Teknolojileri KOBİ’lerinin Geliştirilmesi” konu başlığında 502 başvurudan 213’ünün, “Hızlı Büyüyen KOBİ’lerde Kapasite Geliştirme”  konu başlığında 2.756 başvurudan 1.056’sının ve “KOSGEB Destekli Girişimlere İvme” konu başlığında ise 361 başvurudan 109’ unun onaylandığını belirtti. KOSEB Başkanı Recep Biçer, 2016 yılı içerisinde  KOBİGEL- KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında 2 kez 5 ayrı başlıkta çağrıya çıkıldığını belirterek, KOBİ’lere projeler kapsamında toplamda yaklaşık 650 Milyon TL yapılacağını açıkladı.

Başkan Recep Biçer, KOBİGEL – KOBİ Gelişim Destek Programının 1. çağrı grubunda “Orta Yüksek ve Yüksek Teknoloji KOBİ’lerinde Kapasite Geliştirme” ve “Geleneksel İmalat Sanayi KOBİ’lerinde Katma Değerin Artırılması” konu başlıklarında yayınlanan programa ilişkin Toplamda 1.377 Projeye 350 Milyon TL ile destek verildiğini belirterek, İkinci çağrıda ise “Bilişim Teknolojileri KOBİ’lerinin Geliştirilmesi”, “Hızlı Büyüyen KOBİ’lerde Kapasite Geliştirme” ve “KOSGEB Destekli Girişimlere İvme” konulu başlıklarda onaylanan  1.378 adet projenin, destek ödemelerine aralık ayı içerisinde başlanacağını dile getirdi.

BENDE KOSGEB’DEN YARARLANMAK İSTİYORUM NE YAPMALIYIM?

Sevgili dostlarımız, sizlerde KOSGEB’den yararlanmak istiyorsanız öncelikle ücretsiz eğitimlerine katılmanız gerekiyor. Ortalama olarak 1 hafta kadar sürüyor. Kurs sonunda başarılı olursanız başarı belgesi veriliyor. Daha sonra kendi projenizi hazırlamanız gerekiyor. Proje hazırlayamam derseniz sizin yerinize hazırlayacak şirketler var. Projeniz hazırlandıktan sonra KOSGEB’e gidip sunuyorsunuz. Jüriye ne yapmak istediğinizi aktarıyorsunuz. Ardından kabul edilirse istediğiniz meblağa kavuşuyorsunuz.

Umarım ki sizleri cesaretlendirme adına güzel ve özel bir yazı olmuştur. Zira veriler ortadayken size de onay verilmemesi düşük bir ihtimal gibi gözüküyor. Yalnız güzel bir proje sunmanız şart. Bu konuda iyi hazırlanın. Böylece bu yazının da sonuna da gelmiş olduk. Dilerseniz aşağıdaki konu galerimizi de inceleyebilirsiniz. Beğendiğinizi veya merak ettiğinizi tıklamanız yeterli olacaktır.

LÜTFEN BU YAZIYI TÜM ARKADAŞLARINIZIN GÖREBİLMESİ ADINA FACEBOOK İLE BEĞENİP PAYLAŞABİLİR MİSİNİZ?

KOBİLERE NEFES KREDİSİ PROJESİ KAPSAMINDA 5 MİLYAR LİRALIK KREDİ YILLIK %9,90 FAİZLE VERİLECEK

KREDİ GARANTİ FONU (KGF) ŞUBELERİ VE İLETİŞİM BİLGİLERİ

KOBİLERE 17 MİLYAR TL.’LİK KREDİ (KGF) KREDİ GARANTİ FONU VASITASIYLA VERİLECEK

KOSGEB’ten 5 Adımda Kolayca Kredi Alma Yolları

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.