Go to ...
KOBİLERE 17 MİLYAR TL.’LİK KREDİ (KGF) KREDİ GARANTİ FONU VASITASIYLA VERİLECEK


Değerli arkadaşlarım günlerdir size Kredi Garanti Fonu (KGF) nedir? Nasıl bir kurumdur? Ne tür hizmetleri vardır? Bu konuları en ayrıntılı hatta belki de bu kadarı da fazla diyeceğiniz ayrıntıda açıklamaya çalışıyoruz. Esas amacımız kendi alanında ilk ve tek olan bu güzide kurumumuzu iyi anlamanız ve işleriniz de size nasıl yardımcı olabileceğini anlamanızı temin etmektir.

KREDİ GARANTİ FONU VERDİĞİ KEFALET İÇİN NE MİKTARDA BİR KOMİSYON VEYA ÜCRET TALEP ETMEKTEDİR?

Ekonomi kefalet ve gerektiren işlemlerle dolu bir süreçtir. Hayatta herkesin kredi veya gibi desteklere ihtiyacı olabilir. Bu aşamada ise yeterli teminat ve kefil sorunu baş göstermektedir. Bu konuda hizmet veren kurum olan Kredi Garanti Fonunu onun için bu kadar ayrıntılı olarak gözler önüne sermeye çalışıyoruz.

KREDİ GARANTİ FONU HANGİ İŞLERİN FİNANSMANI İÇİN GEREKLİ KREDİLERE KEFALET VERMEKTEDİR?

Yaklaşık 10 gündür Kredi Garanti Fonu (KGF) hakkında ayrıntılı bilgilerimizi yayınlamaktayız. Tam bu sırada Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’dan çok güzel bir haber duyduk. Oda Kredi Garanti Fonu (KGF) aracılığıyla 17 MİLYAR TL. lik bir yeni kredi programının yürürlüge sokulacağıdır. Bu müthiş bir haber ve bilgi değerli arkadaşlarım. Tam Kredi Garanti Fonu(KGF) sizlere tanıtmaya çalışırken bu yeni açıklandı. Kredi Garanti Fonu ve hizmetleri hakkında çok ayrıntılı yazılar yayınladıgımız sitemizi takip etmenizi öneririz. Çok faydalı yazılar bulacagınızdan eminiz.

KREDİ GARANTİ FONUNUN (KGF) KEFALET DESTEĞİNDEN FAYDALANMAMIZ İÇİN NASIL BİR PROSEDÜR İZLEMEMİZ GEREKİR?

Şimdi bu TL. nedir ne degildir konusunda elimizden geldigince bilgi sunmaya çalışalım. Çünkü konu daha yeni açıklandı. Sayın başbakanımız ilgili konuyu 11 Kasım 2016 tarihinde açıkladı. Ancak çok ayrıntıya da girmedi. Ne yapılacak bu konu hakkında kısa kısa bilgiler sunmaya çalışalım.

KİMLER KREDİ GARANTİ FONU (KGF) TEMİNAT DESTEĞİNDEN FAYDALANAMAZ?

Degerli arkadaşlarım diger yazılarımızda da her zaman belirttigimiz gibi kobiler Türk Ekonomisinin büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Ekonomimizin canlı ve hareketli olmasını kobilerimiz saglamaktadır. yönelik olarak verilen hibe , teşvik, kredi ve destekler hakkında sitemizde çok ayrıntılı makalelerimiz bulunmaktadır. Takip etmenizi öneririz. Sözü fazla uzatmadan hemen başbakanımızın açıklamasını anlamlandırmaya çalışalım.

KREDİ GARANTİ FONU HANGİ FİNANSAL KİRALAMA ŞİRKETLERİNE KEFALET VERMEKTEDİR?

Buna göre KOBİLERE Kredi Garanti Fonu vasıtasıyla 17 MİLYAR TL.’lik bir kredi kullandırılması planlanmaktadır. Kobilere bugüne kadar verilen hibe, destek , teşvik  ve kredilerin üstüne bu 17 MİLYAR TL. lik kredi verilecektir. Daha öncede yazılarımızda da belirttiğimiz gibi KGF( Kredi Garanti Fonu)’nun kaynakları arasında Hazine Müsteşarlığı’ndan alınan fonlar da bulunmaktadır. İşte hükümetimiz Kredi Garanti Fonu’na Hazine Müsteşarlığı vasıtasıyla aktarılan fonları 17 MİLYAR TL. arttırma kararı almıştır. İşin özeti budur arkadaşlarım.

KREDİ GARANTİ FONUNUN KAYNAKLARI NELERDİR? 

Kobilerimiz ekonomimizin bel kemigini oluşturmaktadır. Kobileri yani ekonomimizin bel kemigini daha da sağlamlaştırmak ve ekonomimizi hareketlendirmek için hükümetimiz bu 17 MİLYAR TL.LİK krediyi ihdas etmiştir. Yazılarımızı takip edenlerin aşina olacagı gibi Kredi Garanti Fonu (KGF) kredi vermemekte kredi alımlarında teminat ve kefalet vermektedir.

KREDİ GARANTİ FONU (KGF) BANKALAR DIŞINDA HANGİ KURUMLARDAN ALINACAK KREDİLER/DESTEKLER İÇİN KEFALET VERMEKTEDİR?

Kredi Garanti Fonu vasıtasıyla KOBİLERE  verilecek 17 MİLYAR TL.lik krediyi konu aldıgımız yazımıza burada son veriyoruz. Kredi Garanti Fonu hakkında daha ayrıntılı yazılarımıza önümüzdeki günlerde ulaşabilirsiniz. Şimdilik hoşçakalın.

Tags: , , , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Banka

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Halkbank’tan Emekli Amca ve Teyzelerimize Düşük Faizli Mini Kredi

Halkbank Emekli Mini Kredi, Halkbank Emeklilere Özel Hesaplı Kredi, Türkiye Halk Bankası Uygun Emekli Kredisi – Saygıdeğer Emekli Büyüklerimiz; Amcalarımız, Teyzelerimiz, Abilerimiz ve Ablalarımız. Bu yazı sizlere özel. Sizler için yeri geldiğinde bankaların kredi kampanyalarını paylaşıyoruz zaten. Lakin çoğu zaman emekliler gerçekten de araştırma yapmadığından yüksek faizli kredi çekmek durumunda kalıyorlar. Çoğuda %1,50’nin üstünde faizlere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Oguzhan