KİMLER KREDİ GARANTİ FONUNUN (KGF) KEFALETLERİNDEN ÖNCELİKLİ OLARAK FAYDALANABİLİR?

Değerli arkadaşlar Türkiye’de kredi veya kefalet gerektiren destek, hibe yada teşvik vb. almak için gerekli olan teminat yada kefalete sahip olmayan bu yüzden de istedikleri finansmana sahip olamayan özellikle kobilerimize bu alanda destek veren tek kurum olan Kredi Garanti Fonu (KGF) hakkında bilgi sunmaya çalıştığımız yazılarımızdan birisi ile daha karşınızda bulunmaktayız. Kredi Garanti Fonu hakkında daha ayrıntılı bilgiye sitemizden ve vereceğimiz linklerden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Ülkemizde girişimcilere destek , hibe ,kredi ve teşvik veren ister resmi olsun isterse statüde faaliyet göstersin, ister yerli olsun isterse yabancı önemli kurum ve kuruluşlar hakkında çok çeşitli yazılarımıza sitemizden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Hangi sektörde faaliyet gösteriyor olursanız olun muhakkak size uyacak bir kredi, teşvik, hibe veya destek bulabileceğinizden eminiz. İster işyerinizi kuruluş aşamasında olun isterse yıllardır mevcut işinizi yürütüyor olun , ister tek kişilik bir firma olun isterse bir holding size uygun muhakkak bir destek programı bulabilirsiniz.

Kredi Garanti Fonu hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız

Kredi Garanti Fonunun kefalet hizmetinden faydalanmak için KGF şubeleri hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Kredi Garanti Fonunun ne tür kredilere kefalet verdiğini öğrenmek için lütfen tıklayınız.

Değerli arkadaşlar biz bugün Kredi Garanti Fonu (KGF) hakkında bilgi sunmaya devam edeceğiz.

Ülkemizde Kredi Garanti Fonu benzeri başka bir kurum bulunmakta mıdır? Kredi almak için gerekli kefaleti ve teminatı bulamayanlar için ilgili kredi veya desteği verecek kurum nezlinde size kefil olan ve bu sayede istediğiniz paraya yada malzemeye  ulaşmanıza yardımcı olan başka bir kurum veya kuruluş bulunmamaktadır. Eğer bizim bilmediğimiz bir kurum veya kuruluş varsa bize lütfen yazsın.

Kredi almak istiyorum ancak yeterli teminat ve kefaletim yok bu konuda ne yapabilirim konusunda daha ayrıntılı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Kredi Garanti Fonu Bir devlet kurumu mudur? Değerli arkadaşlarım Kredi Garanti Fonu (KGF) Türk Ticaret kanununa göre kurulmuş bir anonim şirkettir. Benzerleri Avrupa’da ve Amerika’da bulunmaktadır. Kurucularının bir kısmı kamu kurumu bir kısmı ise sektör kurumlarıdır ki bu kurumların genellikle çoğu bankalar ve özel finans kurumlarıdır. Kredi Garanti Fonu’nun şirket olması onun kamu hizmeti vermediği anlamına gelmez. Kredi Garanti Fonu (KGF) verdiği kefalet hizmeti sayesinde bir kamu görevi ifa etmektedir. Bu hizmet sayesinde bir çok kobimiz ihtiyaç duydukları kredi veya desteğe kavuşmuş/kavuşmaktadırlar.

KİMLER KREDİ GARANTİ FONUNUN KEFALET (KEFİLLİK) HİZMETİNDEN FAYDALANABİLMEKTEDİR? Değerli arkadaşlarım Kredi Garanti Fonu öncelikli olarak Kobilere bu hizmeti vermektedir. Kobinin ne olduğunu tekrar hatırlatacak olursak Kobi genel olarak 250 personelin altında insan çalıştıran ve yıllık cirası 40 milyon TL. nin altında olan firmalara verilen genel addır denebilir. KGF (Kredi Garanti Fonu) özellikle bankalar ve özel finans kurumları nezdinde kredi değeri olan ancak özellikle teminat yetersizliği nedeniyle kredilere erişimde güçlük çeken ve yukarıda genel tanımını verdiğimiz KOBİ olarak tanımlanan gerçek ve tüzel kişilere kefalet hizmeti vermektedir.

KGF (Kredi Garanti Fonu) hakkında bilgi sunmaya çalıştığımız yazı dizimize önümüzdeki günlerde devam edeceğiz. Bugünlük bu kadar esenlikte kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.