Go to ...




KGF (KREDİ GARANTİ FONU) UND (ULUSLARARASI NAKLİYECİLER DERNEĞİ) İHRACATA SEVKİYAT DESTEĞİ NEDİR? KİMLER YARARLANABİLİR?


tarafından yürütülen destek programlarını ele aldığımız yeni bir yazımızla karşınızdayız. Bugün sizlere Fonu (KGF) tarafından verilen desteklerden UND İHRACATA SEVKİYAT DESTEĞİ hakkında bilgi sunmaya çalışacağız.

Kredi Garanti Fonu tarafından yürütülen destek programları hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Bilindiği gibi Türkiye 1980 li yıllardan itibaren ihracata dayalı bir ekonomik büyüme modelini benimsemiştir. Bu ekonomik büyüme modelinin vazgeçilmez kurumlarından bir taneside dünyadaki benzerlerine nispetle Türkiyede kurulan ’tır. Türk Eximbank ihracatın ve ihracatçının her işinde yanında olmaktadır. Son dönemde hükümetimiz Türk Eximbank’ın ihracatı destekleme kredileri konusunda kesenin ağzını açmış gözüküyor.

Biz bugün Türk Eximbank hakkında bilgi vermeyeceğiz. Türk Eximbank ile Uluslar arası Nakliyeciler Derneği arasındaki ilişkiler bakımından Kredi Garanti Fonunca yürütülen UND ihracata Sevkiyat desteği hakkında bilgi sunmaya çalışacağız.

UND (ULUSLAR ARASI NAKLİYECİLER DERNEĞİ) İHRACATA SEVKİYAT DESTEĞİ (İHRACATIN DOĞRUDAN DESTEKLENMESİ) NE ANLAMA GELMEKTEDİR?

Bu destek programı 2009 yılının şubat ayında ilk defa başlatılmıştır. Söz konusu destek UND ( Uluslar arası Nakliyeciler derneği ) üyelerinin Türk Eximbank’tan kullandıkları krediler için sağlanan kefalet desteğinden oluşmaktadır.

Uluslar arası Nakliyeciler derneği (UND) üyeleri yürüttükleri işler için Türk Eximbank’tan kredi kullanmak ihtiyacı duymakta fakat bazen yeterli /kefalete ulaşamamaktadırlar. İşte bu aşamada Kredi Garanti Fonu devreye girmekte ve nakliyecilerimize kefil olmakta ve bu sayede istedikleri kredilere ulaşabilmektedirler.

Uluslar arası Nakliyeciler Derneği (UND) üyeleri bu destek projesi kapsamında Türk Eximbank’tan kullandıkları krediler için %100’lük bir kefalet desteği sağlayabilmektedirler. Bu oran Kredi Garanti Fonu tarafından verilen en yüksek kefalet miktarını ifade etmektedir. Bu destek programı kapsamında Kredi Garanti Fonu kefaletinden yararlanmak isteyen (UND) Uluslar arası Nakliyeciler Derneği üyeleri (Taşımacılık Sektörü Firmaları) Türk Eximbank’tan kredi alabilmektedirler.

Nakliyecilerimizin Türk Eximbank’tan kullandıkları/kullanacakları kredilerde Kredi Garanti Fonunun %100 civarında kefalet vermesi taşımacılıkla uğraşan firmalarımız için bir avantaj teşkil etmektedir. Çünkü Türk Eximbank piyasa koşullarından daha düşük faiz oranları ile nakliyecilerimize kredi imkanı sunmaktadır.

Son dönemde Türk Eximbankın alıcı kredi faiz oranlarında önemli yenilikler yaptığı gözlemlenmektedir. Bu yenilikler gelişmiş ülkelerin eximbankları ile Türk Eximbank alıcı (ithalatçı) kredileri faiz oranlarındaki farkın giderilmesine yöneliktir. Bu sayede Türk ihracatçısı yeni ve riskli pazarlara daha korkusuzca açılabilme imkanına sahip olacaktır. UND ihracata Sevkiyat desteği programı Kredi Garanti Fonu ve Türk Eximbank işbirliği ile yürütülmektedir. Kurumlarımız şüphesiz iş adamlarımızın sorunlarını özellikle de finansman/kredi sorunlarını gidermek için kurulmuşlardır. O açıdan bakıldığında bu hizmetlerin önemi bir kez daha iyi anlaşılmalıdır.

Kredi Garanti Fonu (KGF) tarafından yürütülen destek programları kapsamında bulunan UND ihracata sevkiyat Desteği programı hakkında bilgi sunmaya çalıştığımız bugünkü yazımıza burada son veriyoruz. Umarım beğenmiş ve yararlı bulmuşsunuzdur. Saygılarımızla. hoşçakalın .Esenlik içinde kalınız.

 

Tags: , , , , , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Banka

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Halkbank’tan Emekli Amca ve Teyzelerimize Düşük Faizli Mini Kredi

Halkbank Emekli Mini Kredi, Halkbank Emeklilere Özel Hesaplı Kredi, Türkiye Halk Bankası Uygun Emekli Kredisi – Saygıdeğer Emekli Büyüklerimiz; Amcalarımız, Teyzelerimiz, Abilerimiz ve Ablalarımız. Bu yazı sizlere özel. Sizler için yeri geldiğinde bankaların kredi kampanyalarını paylaşıyoruz zaten. Lakin çoğu zaman emekliler gerçekten de araştırma yapmadığından yüksek faizli kredi çekmek durumunda kalıyorlar. Çoğuda %1,50’nin üstünde faizlere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Oguzhan