Go to ...
KADINLAR İÇİN KEFİLSİZ, TEMİNATSIZ KREDİ İMKANI;MİKRO KREDİ


Bankalardan çekemiyorsanız, iş yapmak istiyorum ama param/sermayem yok diyorsanız ve özellikle kadınsanız bu yazımızı muhakkak okumanızı tavsiye ederiz. Zira hiç , teminatsız kredi alma imkanı sunan bir proje ile karşı karşıyayız. ’de kadınların çalışma hayatına iştirak etmelerini ve dolayısıyla ekonomiye katkı sağlamalarını amaçlayan bir projedir Mikro Kredi Projesi. Mikro Kredi programının en önemli özelliği ise ne kefil ne de teminat istenmemesidir. Bu projede insana güven esas teşkil etmektedir.

Kendi el emeğiyle bir şeyler yapmak isteyen ev hanımlarının rağbet ettiği bir proje olan Mikro Kredi sayesinde 1000-15000 TL . arasında kefilsiz, teminatsız kredi imkanı bulunmaktadır. Boş durmayıp bir şeyler yapmak isteyen ancak sermayesi olmayan kadınlarımız bu krediden faydalanmaktadır. Mikro kredi ülkemizde yaklaşık 70 ilde ve 107 şubesi ile kadınlarımıza vermektedir.

Peki Bu Mikro Kredi nedir? Kimler bu krediden faydalanabilir?; Mikro kredi Bangladeşli bir bilim adamı tarafından geliştirilmiş bir kredi türüdür. Bu bilim adamı sistemi finanse eden bankaların dar gelirli vatandaşlara kredi vermediğinden hareketle dar gelirli ailelere ve özellikle de kadınlara kredi verecek bir sistemi geliştirmeyi başarmıştır.

Mikro Krediyi yurdumuzda Türkiye Grameen Mikrofinans Programı (TGMP) bünyesinde yaklaşık 70 ilimizde faaliyet göstermekte ve dar gelirli kadınlarımıza kendi işlerini kurmaları için mikro krediler vermektedir. Bu krediden binlerce kişi kendi işini kurmayı başarmıştır. Yani kendisini kanıtlamış bir kredi yöntemidir.

Yalnız bu krediden faydalanmak için önce küçük miktarlardan başlamanız ve kendinizi kanıtlamanız gerekmektedir. Bir iş fikri olan her kadın bu krediye başvurabilir. Ne iş yaparsanız yapın bu krediye başvurabilirsiniz. Ancak öncelikle 1000 TL kredi alıp bunu 46 haftada ödemeniz gerekmektedir. Güven ilişkisi geliştikçe ve borçlarınıza sadık olduğunuz kanıtlandıkça 15 bin TL’ye kadar kredi limitiniz arttırılabilmektedir.

Türkiye Grameen Mikrofinans Programı  (TGMP) işbirliğini esas almaktadır. Bu modelde krediden faydalanabilmek için 5 kişilik bir grup oluşturmanız gerekmektedir. Bu sayede daha başarılı olma ihtimali artacağı gibi almış olduğunuz krediyi ödeme ihtimaliniz de artacaktır. Yalnız oluşturduğunuz grubun akrabalık bağlarının bulunmaması gerekmektedir.

Mikro Kredi Alma Süreci nasıl işlemektedir; Bu krediden faydalanabilmek için öncelikle 5 kişilik grubunuzu kurmanız gerekir. Ardından TGMP yetkililerine yapmayı düşündüğünüz iş fikrini bildiriyorsunuz, kurduğunuz ekiple birlikte 3 günlük bir eğitim alıp kredi sistemi hakkında bilgi sahibi oluyorsunuz, ardından yapılacak kredi verme töreni ile kredinize kavuşuyorsunuz.

Mikro Kredide doğrudan yüksek meblağlar verilmemektedir. Önce 1000 TL . ile başlanmakta gelişim süreciniz takip edilmekte ve başarınıza göre daha yüksek kredi imkanları açılmaktadır. 1000 TL. ile ne  yapabiliriz ki diye soranlarınız varsa eğer binlerce kadının bu imkanı kullanarak üretim yapmaya başladıklarını ve işlerini büyüttüklerini hatırlatmak isteriz.  Kadınlarımızın kendi emekleri ile bir şeyler yapmalarını desteklememiz gerekir. İşte Mikro Kredi tamda bu amaç içindir.

Mikro Kredi hakkında bilgi sunduğumuz yazımıza burada son veriyoruz. Sağlıcakla kalın.

Tags: , , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Banka

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Halkbank’tan Emekli Amca ve Teyzelerimize Düşük Faizli Mini Kredi

Halkbank Emekli Mini Kredi, Halkbank Emeklilere Özel Hesaplı Kredi, Türkiye Halk Bankası Uygun Emekli Kredisi – Saygıdeğer Emekli Büyüklerimiz; Amcalarımız, Teyzelerimiz, Abilerimiz ve Ablalarımız. Bu yazı sizlere özel. Sizler için yeri geldiğinde bankaların kredi kampanyalarını paylaşıyoruz zaten. Lakin çoğu zaman emekliler gerçekten de araştırma yapmadığından yüksek faizli kredi çekmek durumunda kalıyorlar. Çoğuda %1,50’nin üstünde faizlere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Oguzhan