Go to ...
İşyerimi açmak istiyorum ama ne param var nede fikrim


İşyeri açmak için para, işyeri açmak istiyorum param yok, İş fikirleri, hangi iş yapmalıyım?- Sizlerde bu ve buna bezer aramalar yapıyorsanız, bir şeyler sizin de canınızı sıkmış olmalı. Yıllardır elin işinde çalışmak sizlerinde canınızı sıkmış olabilir. 10 saat hatta 12 saat canla başla çalışırsınız ama ne bir birikiminiz, ne bir eviniz nede bir arabanız vardır. Sizce de kendi işinizi yapmanın zamanı gelmedi mi? Cevabınız evetse yazımıza devam edebilir ve detaylandırabiliriz.

KENDİ İŞ YERİMİ KURMAK İSTİYORUM GENEL AÇIKLAMA

Yukarıda cevabımız evet oldu ama elimizdeki para bir iş yeri açmaya ve kurmaya yetmiyor. Ayrıca hangi işi açmak gerektiğine de henüz karar vermiş değilim. Bu konuda nasıl yardımcı olacağınızı da merak ediyorum. Lütfen yardım edin. Artık bu hayatta benimde bir işim olsun. Bende kendi ailemin kazancını çıkartayım. Ayrıca kendimce de bir birikim yapabileyim.  Ele güne de muhtaç olmayalım.  Bir yol göstericiye ihtiyacım var anlayacağınız. Ne yapacağımı bilemiyorum.

Değerli dostlarımız, ne demek istediğinizi çok iyi anladık. Bu yazıyı da zaten sizlere yardımcı olabilmek için derledik. Bu Yazı adeta bir deniz feneri misali sizlere yol gösterici nitelikte olacaktır. Sizlerde bu yazıdan ilhamlar alarak kendi işyerinizin sahibi olabilirsiniz. Bundan dolayı kendi işyerini kurmak isteyen arkadaşlarınızın da bu yazıyı görebilmeleri adına LÜTFEN AMA LÜTFEN FACEBOOK VE TWİTTER İLE BEĞENİP, PAYLAŞINIZ. Yazımızın devamında iş kurmak için hangi yolları izlemeniz gerektiği ve hangi işlere yönelmeniz gerektiğini açıklamaya çalışacağız.

HANGİ İŞLERE YÖNELMELİYİM? İŞYERİ KURMA FİKİRLERİ

Bir çok insan ne iş yapması gerektiğine karar veremiyor. Bundan dolayı da bir araftaymış gibi bekliyorlar. Günler haftaları, haftalar da ayları kovalayıp duruyorlar. En kötü kararsızlık bile kararsızlıktan iyidir. Bunu sakın unutmayın. Caddenin ortasına gelmişsiniz. Karşıdan bir araba geliyor ve siz dona kalıyorsunuz acaba geçmeli miyim gerimi dönmeliyim? diye. Öncelikle kararsızlıktan kurtulup bir işte karar kılmanız gerekiyor. İş beğenirken de Bayan ve Erkek olarak ayırmak gerekiyor. Dilerseniz bunlara teker teker bakalım.

BAYANLARIN (EV HANIMLARININ) YAPABİLECEĞİ İŞLER

Ev hanımları, bu sıralar oturdukları yerden güzel paralar kazanabiliyorlar. Ayda rahatlıkla 2.000 TL para kazanılabiliyor. Ev taksidine bile giren var. Dilerseniz ev hanımlarının evde yaptıkları işlere hep beraber bakalım; Evde, yemek yapma işi, Ev de pasta yapma, evde ütü, evde dikiş nakış ve terzilik, evde davetiye katlama, evde kına paketleme, evde amigurumi oyuncak, evde boncuk işi, evde çocuk bakmak, evde makale yazma, evde tığ ve örgü işi, evde mantı işi vb. Bu ve buna benzer işler evde yapılabilmektedir.

EV HANIMLARI İŞ BULMAK İÇİN HANGİ YOLU İZLEMELİDİRLER?

Öncelikle ne iş yapmaya karar verdikten sonra bu işe yoğunlaşmalıdır. Örneğin evde sarma, mantı ve içli köfte gibi ev yemekleri yapmaya karar verdiniz. O halde tanıdık restoran sahibi varsa muhakkak iletişime geçiniz. Restoranlar bu işler için eleman tutup sigortasını yatıracağına evden sağlık ve temiz bir şekilde alıyorlar. Ayrıca mahallede komşularınıza da bu işi yaptığınızı duyurun. Facebook ve instagram gibi sosyal paylaşım platformlarından reklamınızı yapınız. El broşürleri hazırlayıp mahallede ve çevre mahallelerde dağıtınız. Ayrıca muhatarınız ile de görüşün. Merak etmeyin bu şekilde işlerinizin önü açılacaktır.

ERKEKLERİN YAPABİLECEĞİ İŞLER

Siler de kendi iş yerinizi kurmak istiyorsanız öncelikle kendi mesleğiniz üzerinde yoğunlaşmanız gerekiyor. Çünkü farklı ve bilmediğiniz bir işte başarı sağlamak zor. Aşçımısınız, restoran tarzı, bir otelde terzi olarak mı çalışıyorsunuz? o zaman moda dikim evi gibi, bildiğiniz işte yoğunlaşabilirsiniz. Bu şekilde hem fazladan eleman çalıştırmamış olursunuz hemde sizi kandırmak isteyenlere anında cevap verebilirsiniz.

ERKEKLERİN YAPABİLECEĞİ DENENMİŞ VE BAŞARILI OLMUŞ, KAR GETİREN MESLEKLER

Değerli dostlarımız, şimdide erkeklerin hangi işlerde başarı sağladıklarını ve kar ettiklerini belirteceğiz. Fırın İşi getirisi olan ölmeyen bir meslek. İnsan oğlu etten kıssa bile ekmekten kısmayacaktır. Hatta evde iç getirenlere lahmacun tarzı şeylerde pişirerek güzel karlar elde edebilirsiniz. Bir taş fırın için 20.000 TL sermaye yeterlidir. Franchising ile başarılı olmuş bir firmanın ismini alabilir ve müşteri kitlesini de çekebilirsiniz.

Örneğin Çiğköfte işi yapacaksınız. 10.000 TL veriyorsunuz, sizlere tabeladan tutun da masa, sandalyeye kadar her şeyinizi veriyorlar. Gerisinde de size çiğköfte satmak kalıyor. Ama bu iş için şehrin işlek caddelerini seçmek gerekiyor. Kimisi Marketler ölüyor dese de hiçte öyle değil. Çocukların oyun oynadığı bir parkı görmesi yeterli. Yazın paraya para demezsiniz. Kış aylarında da güzel kazanırsınız. Aylık 4 bin lira para rahat kazanırsınız.  Köyde damınız veya yeriniz varsa büyükbaş hayvancılık ve küçük baş hayvancılık yapabilirsiniz.

Hatta tavukçuluk gibi işlerde mükemmel kazancı olan kollar.  Restoran, kuru temizleme, kırtasiye, 2. el eşya alım satım, emlakçılık, marangozluk, oto tamircisi vb. işler de güzel para kazandırabilmektedir. Bunların dışında daha çok uzmanlık gerektiren ve üniversite mezunlarının da yapabilceği işler vardır. Eczacılık, mühendis büroları kurma, muayenehane vb. gibi.

İHTİYAÇ OLAN PARAYI NEREDEN VE NE ŞEKİLDE BULABİLİRİM?

Değerli dostlarımız, hangi işi kurmaya karar verdiniz ama cebinizi yokladığınızda ihtiyaç duyduğunuz sermayenin olmadığını fark ettiğiniz. O halde iş için gereli parayı ya bankalardan yada devlet kurumlarından alacaksınız. Bankalar iş yeri açma ile ihtiyacınız olan paranın büyük bir kısmını sizlere sunuyor. Üstelik 60 aya kadarda uzun bir vade ile sizlere sunuluyor. Bir diğer para bulma yolu ise KOSGEB oluyor. KOSGEB 2016 yılında 2755 projeye onay verdi.

Neden sizinkine de onay vermesin ki. Yeter ki isteyin. Öncelikle 1 hafta kadar ücretsiz eğitime katılıyorsunuz. Ardından da ne iş yapmak istediğinizi projelendirip KOSGEB yetkililerine sunuyorsunuz. Kabul edilirse; ki büyük bir çoğunluğu kabul ediliyor zaten. Ufak işler için 50 bin lira hibe yani karşılıksız kredi alıyorsunuz. Ayrıca 100.000 TL de faizsiz 60 ay vadeli kredi alabiliyorsunuz. Buda mükemmel ve inanılmaz bir bütçe anlamına geliyor.

Bugün sizleri cesaretlendirmeye ve kendi işinizi kurmaya teşvik etmeye  çalıştık. Sakın bana çıkmaz ben bir iş kuramam demeyin ve yete ki canı gönülden isteyin. Gerisi çorap söküğü gibi gelecektir zaten. Böylece bir yazının daha sonuna gelmiş olduk. Özel ve farklı bilgiler için bizi takip etmeye devam edin.

KOSGEB KOBİ-GEL ile 2755 Projeye 650 Milyon TL ödeme yapılacak

İş kurana 50 bin tl karşılıksız kredi

 

Tags: , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Ekonomi

Esnaflar Nasıl Ayakta Kalmalıdır ? Esnafların Hayatta Kalma Rehberi

Esnaflar Nasıl Ayakta Kalabilir?, Hangi Yolları İzlemeleri Gerekir ? Neler yapılmalıdır? Esnaf nasıl ayakta durur? – Güzel ve kaliteli bir ekonomi yazısı ile tekrardan karşınızdayız. Esnaflarımızı düşünerek ela alıyoruz bu yazımızı. Daha doğrusu 6 ay önce karşılaştığım esnaf bir arkadaşıma verdiğim tüyoları sizler ile paylaşacağım. Bu tüyolar onda ne gibi değişiklikler sağladı? Sizlerde de faydalı

Müjde Başbakan Açıkladı Banka Faizleri Düşecek En Hesaplı Bankalar Burada

Müjde Başbakan Açıkladı Banka Faizleri Düşecek En Hesaplı Bankalar Burada – Çok önemli ve hassas bir yazı ile sizleri selamlamak istiyorum. Banka ve ekonomi adına çok önemli ve kaliteli haberler ile sizleri bilgilendirmeye çalışıyoruz. Bugün ki haberimiz ise ham ekonomimizi hemde bankaları ve hemde bizi çok yakında ilgilendiriyor. Artık kredi çekmeyen ve buna bulaşmayan kimse

100.000 TL İle Borsaya Girmek Mi Yoksa Ev Almak Mı Daha Karlı ve Avantajlıdır?

100.000 TL İle Borsaya Girmek Mi Yoksa Ev Almak Mı Daha Karlı ve Avantajlıdır? – Güzel bir ekonomi yazı ile siz değerli okurlarımın karşısındayım. Esasen bu konuyu okurumuz Sadettin Bey sayesinde kaleme aldım. Dilerseniz Sadettin Bey‘in bizlere yönelttiği soruyu sizler ile paylaşalım; Merhabalar, 30 yıldır bir finans kuruluşunda güvenlikçi olarak çalışıyorum. Geçenlerde ise babamdan kalma

Erken Kapatılan Kredilerde Sigorta Ücretini Geri İstemeyi Unutmayın

Erken Kapatılan Kredilerinde Hayat Sigortası Ücretinizi Geri İstemeyi Unutmayın – Bugün çok önemli bir yazı ile sizlere seslenmek istiyorum. Hatta bu yazım, sizler için çok büyük ve önemli bir hatırlatma olacak. Malumunuz kredisiz yapamıyoruz. Öncelikle bunun altını çizelim. Herkesin kredi çekmek için kendine göre bir nedeni ve sebebi oluyor. Kimisi iş kurmak için kredi çekiyor.

Ziraat Bankası İşe Alımlar Başladı Son Başvuruya Dikkat 2017

Ziraat bankası personel alımı, ziraat bankası iş arkadaşı sınavı, 2017 ziraat bankası iş ilanları, iş başvurusu,- Değerli okurlarımız ve genç takipçilerimiz, bu yazıyı sizlere özel olarak derliyoruz. Zira ülkemizdeki işsizlerin sayısı her geçen gün artıyor. İş bulanlarda dört elle bu işlerine sarılıyorlar. Bu sıralar iş bulmak çok zor. Özellikle de devlette işe yerleşmek çok daha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Benjamin