Go to ...
İŞKUR’DAN ENGELLİLERE GİRİŞİMCİ DESTEĞİ


Kadınım, Gencim, Meslek Lisesi Mezunuyum, Engelliyim, Eski bir hükümlüyüm, Bir projem var .Yeni bir iş yeri kurmak istiyorum. İşimi büyütmek istiyorum, yurt dışı piyasalara açılmak istiyorum, markalaşmak istiyorum, yeni bir şey icat ettim ama nasıl ticarileşeceğimi bilmiyorum fakat sermayem yok diyorsanız tam da yerine geldiniz.

Çünkü Yerli ve yabancı kuruluşların verdiği kredi, hibe, teşvik ve destekleri konu aldığımız bilgi verici bir sürü yazımız bulunmaktadır. Söz konusu hibe, teşvik, destek ve krediler hakkında bilgi almak istiyorsanız sitemizi takip etmenizi öneririz. Ayrıca konular hakkında ayrıntılı bilgi almak için ise ilgili linkleri tıklamanızı tavsiye ederiz. Muhakkak size uygun bir hibe, destek ve kredi programı bulunacaktır. KOSGEB, Eximbank, İşkur, Ekonomi Bakanlığı, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı, TTGV, Avrupa Birliği, TÜBİTAK, Bakanlığı vb. kurumların vermiş olduğu kredi, hibe, destek ve teşvikler hakkında sitemizde çeşitli yazılar bulabileceğinizi hatırlatarak konuyu İŞKUR desteklerine getirmek istiyoruz.

Bilindiği gibi İş ve İşçi ilişkilerini düzenleyen ve iş arayan ile işçi arayanı bir araya getirmeye çalışan bir resmi kurumumuzdur. Son yıllarda faaliyetlerini geliştirmiş vermiş olduğu destekler, teşvikler ve krediler ile hizmetlerini daha geniş alanlara yaymıştır. Çok uzun zamandır çalışmasına rağmen son 10 yıllık atakları ile iş ve işçi arayan insanımızın başvurduğu ana kuruluşlardan birisi haline gelmiştir. Biz bugün İŞKUR  tarafından Engelli vatandaşlarımıza verilen Engelli girişimci hibesi hakkında bilgi sunmaya çalışacağız.

İŞKUR engelli girişimci adaylarına 36 bin TL. hibe vermektedir.

BU HİBE PROGRAMINDAN KİMLER FAYDALANABİLİR; En alt seviyeden %40 oranında engelli (sakat) olan vatandaşlarımız İŞKUR’dan 36 bin TL. hibe desteği alabilmektedirler. Bu hibeden faydalanacak engellik (sakat) vatandaşlarımızın yapacakları/kuracakları iş ile ilgili olarak mesleki belgesi (sertifika/diploma vb.) olması yada uygulamalı girişimcilik eğitimi sertifikası almaları gerekmektedir. Aksi takdirde bu programdan faydalanamazlar.

Bu hibe programından faydalanabilmenin diğer bir şartı ise hibeden faydalanacak engelli girişimcimizin bizzat işinin başında olması gerektiğidir. Kendi işinin başında bulunmayan engelliler ile halen emekli olan engelli vatandaşlarımız bu programdan faydalanamayacaklardır.

İŞKUR HİBE DESTEĞİ HANGİ KALEMLERDEN OLUŞMAKTADIR; Engelli vatandaşlarımız iş kuruluşu aşamasında; İş Yeri Kuruluş Desteği, İşletme Giderleri Desteği ve İşyeri Kuruluş desteğinden oluşmaktadır. Buna göre;

İşyeri Kuruluş İşlemleri Desteği; İŞKUR tarafından verilen ve bir işletmenin kuruluşu için yapılan; resmi işlemler, izinler, ruhsat, onay vb. masraflar için yapılan en çok 2 bin TL. desteği ifade etmektedir.

İşletme Gideri Destekleri; Kurulan yeni işletmenin su , iletişim, elektrik, ısınma vb. giderleri karşılığı ve en çok %60’ı geçmeyecek şekilde yıllık toplam en çok 4 bin TL. desteği ifade etmektedir. Bu destek 12 ay boyunca ve fatura, makbuz vb. karşılığı yapılmaktadır.

İşyeri Kuruluş desteği;  işyerinin kuruluş giderlerinden makine, yazılım, teçhizat, donanım, sarf malzemeleri, ofis malzemeleri vb. giderlerin karşılanmasına yönelik olarak en çok 30 bin TL. lik desteği kapsamaktadır. Bu destek 12 ay boyunca yapılmakta olup ödemeler makbuz (fatura, dekont vb.) karşılığı yapılmaktadır.

BU DESTEKTEN FAYDALANMAK İÇİN NEREYE BAŞVURMALIYIM; Söz konusu destekten (Hibe) faydalanabilmek için Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerine başvuru yapmamız gerekmektedir.

İŞKUR engelli girişimci desteği hakkında bilgi sunduğumuz yazımıza burada son veriyoruz.HOŞÇAKALIN.

Tags: , , , , ,

Bu Kategorideki Diğer Konular - Banka

Garanti Bankası Sonbahar Kredisi Online Başvuru İmkanı

Garanti Sonbahar Kredisi, Garanti Anında Kredi, Uygun ve Hızlı İhtiyaç Kredisi, Hesaplı Kredi Başvurusu – Arkadaşlar bankaların kredi kampanyalarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güncel ve kaliteli tüm kredi haberlerini detaylandırmaya ve inceleyerek sunuyoruz. Maksadımız en hesaplı krediyi rahatça bulabilmeniz. Malum sonbaharı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yalnız bununla beraber, kış aylarına hazırlıklarında yapılması gerekiyor. Çiftçinin, esnafın, memurun,

5.000 TL Sonbahar Krediniz İş Bankasında Üstelik SMS ile Başvuru İmkanı

Türkiye İş Bankası Sonbahar İhtiyaç Kredisi Kampanyası, Düşük Faizli Sonbahar kredisi, T.C İle Başvuru,  Hesaplı ve Uygun Kredi – Yaz aylarını bayramlar ile ve tatiller ile geçirdik. Bir çok kimse için yaz çok iyiydi. Ama bir o kadarda masraflıydı. Masraflar bitti derken şimdide sonbahar geldi ve kışa hazırlıkların yapılması gerekiyor. Esnafı da, işçisi de, memuru

Halkbank’tan Müşterilerine Düşük Faiz İle Anında Hızlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank Hızlı Kredi, Türkiye Halk Bankası anında kolay ihtiyaç kredisi, hesaplı ve uygun acil kredi – Değerli dostlarımız, aylardır bankaların en hesaplı ve en özel kredi kampanyalarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. Vatandaşa kredi lazım. Ama bunu en hesaplı olacak şekilde halletmek istiyorlar. Tabi kredi çekerken de genel anlamda bazı özel günleri daha çok tercih ediyoruz. Örneğin

Düşük faizli ve Uzun Vadeli Eğitim Krediniz Fibabanka’da

Fibabanka eğitim kredisi, fibabanka okul kredisi, hesaplı ve uygun kredi – Güzel bir bayram tatilinin ardından işimize gücümüze bakmaya başladık. Lakin bu sıralar okullar ve üniversiteler açılacak. Haliyle de çocuğuna güzel bir gelecek sunmak isteyen ebeveynleri de bir telaş sarmış durumda. Zira okul ücretleri oldukça pahalı. Bankalarda ise bayram kredilerinin yerini yavaş yavaş eğitim kredileri

Halkbank’tan Emekli Amca ve Teyzelerimize Düşük Faizli Mini Kredi

Halkbank Emekli Mini Kredi, Halkbank Emeklilere Özel Hesaplı Kredi, Türkiye Halk Bankası Uygun Emekli Kredisi – Saygıdeğer Emekli Büyüklerimiz; Amcalarımız, Teyzelerimiz, Abilerimiz ve Ablalarımız. Bu yazı sizlere özel. Sizler için yeri geldiğinde bankaların kredi kampanyalarını paylaşıyoruz zaten. Lakin çoğu zaman emekliler gerçekten de araştırma yapmadığından yüksek faizli kredi çekmek durumunda kalıyorlar. Çoğuda %1,50’nin üstünde faizlere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

About Oguzhan